Про склад технічних регламентів у галузі будівництва

Страница 2 из 5

Таким чином, окреслено логічну схему, за якою від основних вимог щодо споруд переходять до тлумачних документів і технічних умов (за Директивою), РТУ — регламентних технічних умов (за ТР), де визначають залежні експлуатаційні характеристики (виконання) виробів. Зауважимо, що в ТР тлумачні документи, як шість ID’s [13], прямо не визначені, але вже розроблено аналогічні їм шість будівельних норм із таким же змістом і призначенням стосовно шістьох основних вимог, а саме: «Механічний опір та стійкість», «Пожежна безпека», «Безпека життя і здоров’я людини та захист навколишнього природного середовища», «Безпека експлуатації», «Захист від шуму», «Економія енергії» [14].
Що стосується формулювань основних вимог саме як вимог безпеки, то ще на стадії опрацювання концепції нами пропонувалася уніфікація щодо останньої з шести вимог. Так, основні вимоги (для життя та здоров’я людини, тварин, рослин, а також майна та охорони довкілля) пропонувалося кваліфікувати саме як вимоги безпеки і включити їх в ТР в повному обсязі «Основних вимог» за Додатком 1 Директиви і відповідними Тлумачними документами №№ 1ч6. Найменування та зміст цих «європейських» вимог не викликали заперечень за винятком шостої, в якій, на відміну від п’ятьох попередніх, було зосереджено акцент не на власне чинник безпеки, а на характеристику її досягнення, а саме «заощадження енергії та збереження тепла». Пропонувалося найменувати основну вимогу № 6 як «Безпека мікроклімату», маючи на увазі забезпечення здорового (і комфортного) внутрішнього середовища в приміщеннях житлових, виробничих та інших будівель за допомогою обігрівання, охолодження та вентиляції. Тут безпека здоров’ю людини, кімнатних тварин та рослин має досягатися при заощадженні енергії, так само як попередні п’ять основних вимог реалізуються за умов економічно розумних витрат енергії й інших ресурсів.
Щоб посилити таку точку зору звертаємо увагу на те, що в російському та казахському регламентах зазначено види небезпеки, які суттєво не відрізняються від «європейських» основних вимог №№ 1, 2, 3, 5, але про економію енергії в цих регламентах не йдеться. Зауважимо, що сьогодні термін «енергетична безпека» є досить поширеним, але має інше тлумачення.
З іншого боку, в документах казахському та російському [2, 3] у порівнянні з [4, 5] приділено більшу увагу вимогам безпеки на стадіях життєвого циклу будівельних виробів, а саме під час виготовлення, транспортування та зберігання, використання в будівництві, експлуатації, утилізації. Зазначення категорії «для побутових потреб громадян» є корисним, але це не є стадія життєвого циклу виробу, а тільки один зі шляхів його застосування.

Дуже важливим етапом переходу від основних вимог стосовно споруд до експлуатаційних характеристик (виконання) виробів — є класифікація вимог і характеристик.
Директива [5] передбачає, що у різних держав можуть бути різні рівні основної вимоги (через різницю географічних або кліматичних умов, способу життя й рівню захисту). Класи основної вимоги можуть бути необхідні, щоб взяти до уваги ці розходження в рівнях вимоги (Стаття 3 (2)). Рівні основної вимоги походять на класи. Щоб установити класи основної вимоги необхідна позитивна думка Постійного комітету з будівництва SCC (Стаття 20 (2) (a)). Зобов’язання Держав-членів — використовувати класи основної вимоги, щоб урегулювати рівні виконання, якщо такі класи були встановлені (Стаття 6 (3)).
Тлумачні документи надають конкретну форму основним вимогам до споруд, зазначаючи класи або рівні для кожної вимоги, де потрібно (Стаття 12 (2) (a)), а також визначають методи кореляції цих класів або рівнів вимоги з технічними умовами (наприклад, методи обчислення та доведення, технічні правила проектування тощо) (Стаття 12 (2) (b)). При цьому класифікація виконання виробів може бути ідентифікована як засіб зазначення діапазону рівнів вимоги до споруди, на основі розходжень, визначених у Статті 3 (2) — «регуляторні» класи (ID’s [13], параграф 1.2.1). Щоб установити регуляторні класи також необхідна позитивна думка SCC (Стаття 20 (2) (a)). В інших випадках, могли б бути встановлені «технічні» класи виконання виробу, щоб полегшити використання технічних умов для узгодження виконання виробу з його призначеним використанням. Якщо потрібно, такі технічні класи повинні бути встановлені авторами технічних умов, за інформування Єврокомісії та SCC (ID’s, параграф 1.2.2). Вони утворюють невід’ємну частину технічних умов.

Предыдущая 1 2 3 4 5 Следующая

VDMA: Немецкие производители оборудования для производства стекла осуществили революцию в индустрии получения фотоэлектрической энергии
Экология и экономика
«Европейское качество по украинской цене» — политика компании «Унипласт»
Наше интервью
Стремительный рост компании «МИРОПЛАСТ» сопровождается выходом на новый уровень партнерских отношений
Наше интервью
Комментарии
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Утепление фасадов
Монтаж пластиковых окон
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2017 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua