Технічне регулювання в будівельній галузі: українські та європейські новації

Страница 2 из 6

1.2.2 Керівні документи (настанови), ідентичні європейським
Другий комплект стосується також засадничих НД, а саме тринадцятьох керівних документів A, B, C, …, M у формі ДСТУ-Н [8]. Керівні документи (Guidance Papers, скорочено — GPs) Європейської комісії мають спільні передумови та статус. GPs не є юридичною інтерпретацією Директиви [3]. Вони не є обов’язковими (зауважимо, що у перекладі польською мовою їм надано найменування «Інформаційні документи») і вони не модифікують і не виправляють [3] будь-яким чином. Встановлені у GPs процедури принципово не виключають інші процедури, які можуть так само задовольнити вимоги цієї Директиви.
В цілому всі 13 НД з комплекту, що розглядаються, побудовані типово та згідно з вимогами ДСТУ 1.5, і за ступенем відповідності європейським прототипам є ідентичними в сенсі ДСТУ 1.7. Ідея паралельного викладення текстів у цих ДСТУ-Н, а саме ліворуч українською, а праворуч англійською, що була запропонована та впроваджена УТР Мінрегіонбуду, виявилась дуже продуктивною. Фахівці, маючи поруч оригі­нал, можуть більш надійно засвоїти букву та дух європейських документів.
Кожен з ДСТУ-Н має конкретних адресатів, переважно це розробники (регламентних) технічних умов, органи регламентації та виконавчої влади, а також виробники, уповноважені органи з оцінки відповідності тощо. Усі 13 НД вже видані та доступні зацікавленим особам.
В зв’язку з тим, що комплект [8] розроблено за участі декількох організацій, різних перекладачів, більшість з яких не є фахівцями в галузі технічного регулювання, трапляються прикрі розбіжності в українськомовних текстах, зокрема в термінах, скороченнях тощо.
Наприклад, поширена абревіатура AoC (Attestation of conformity), що означає «підтвердження (засвідчення, атестація) відповідності» в деяких ДСТУ-Н викладена як «сертифікація (або навіть сертифікат) відповідності». Цю некоректність важливо усвідомити, бо «підтвердження відповідності» включає не тільки сертифікацію, але й декларування.
Можна навести багато інших аналогічних помилок у керівних документах, тому УТР планує ініціювати їх транскомплектне фахове редагування та внести необхідні корективи.

1.2.2.1 Поширення форми «стандарт-настанова»
Останнім часом розробники НД в галузі будівництва все частіше застосовують згадану форму ДСТУ-Н, дотепер не надто поширену. Розглянемо суперечливий статус цієї форми в зв’язку з новими положеннями національного законодавства.
Згідно з ДСТУ 1.0 визначено, що «ДСТУ-Н — настанова, правила, звід правил, кодекс усталеної практики, що не є стандарт». В цьому визначенні започатковано протиріччя, бо «ДСТУ» означає «Державний стандарт України», визначається в тому ж пункті ДСТУ 1.0 як «національний стандарт», а титульний напис зазвичай реалізують як «Національний стандарт України» (підкреслено нами). Також, не зовсім зрозуміло (вислів є неоднозначний), що саме не є стандарт — тільки кодекс або все перелічене.
Цікаво, що в ДСТУ 1.1 терміни «настанова, звід правил (правила)» визначено як НД, «що рекомендує практичні прийоми чи методи проектування, виготовлення, монтажу, експлуатації або утилізації обладнання, конструкцій чи виробів. … Настанова може бути стандартом, частиною стандарту або іншим не залежним від стандарту документом».
Той же ДСТУ 1.1 містить визначення терміну «стандарт», яке Закон [1] корегує та додає суттєву новацію, а саме, що дотримання встановлених у стандарті вимог є необов`язковим.
Таким чином, категорія ДСТУ-Н (Настанова), яка «не є стандарт» і «може бути стандартом», набуває поширення, мабуть, саме через певну гнучкість застосування. Наприклад, норми проектування, які містилися у звичних «СНиП» тепер переважно оформлюють як Настанови.

Предыдущая 1 2 3 4 5 6 Следующая

Спецификация Стандартизация
Новые нормы и правила стандартизации окон, фасадов и стекла в Украине
Спецификация Стандартизация
Розробка проекту національного стандарту України щодо вікон та дверей
Законодательство
ДСТУ Б В.2.6 - ХХХ:200Х: Конструкції будинків і споруд. СКЛОПАКЕТИ КЛЕЄНІ БУДІВЕЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua