Технічне регулювання в будівельній галузі: українські та європейські новації

Страница 3 из 6

Чи не означає це, що їх положення стають необов`язковими на відміну від інших будівельних норм, які згідно із новим Законом [5] набувають протилежного статусу? Напевно, тут проходить ще один розподіл між законодавчо регульованою та нерегульованою сферами.

1.2.2.2 Кодекс усталеної практики
Протиріччя, закладене у ДСТУ з національної стандартизації (2001, 2003 рр.), в подальшому не було пов­ністю усунуто новими законами. Дійсно, ДСТУ-Н, який не можна однозначно кваліфікувати ні як стандарт, ні як норми, скоріш за все, будуть тлумачити як кодекс усталеної практики, який міститиме як обов’язкові вимоги, однозначні чи умовні, так і добровільні (рекомендовані) практичні прийоми, правила. Можна керуватися звичним для будівельників розподілом на стандарти, які стосуються виготовлення матеріалів і виробів (на них не поширюється дія Закону [5]), і будівельні норми та правила (СНиП), які стосуються проектування, монтажу (зведення), експлуатації, утилізації тощо.
При цьому на заміну СНиП приходять ДБН (Державні будівельні норми), які однозначно кваліфікуємо як обов’язкові норми (на них не поширюється дія Закону [1]) і ДСТУ-Н, які мають неоднозначний статус, що, напевно, буде уточнюватися розробниками в структурному елементі «Сфера застосування».

1.2.3 Становлення системи оцінки відповідності згідно з ТР
З метою організаційно-методичної підтримки оцінки відповідності у будівництві згідно з ТР розроблено ще один комплект з п`яти стандартів [9]. Основні положення (ДСТУ Б А.1.2-1:2007) вчинено з 01.07.08, інші ДСТУ цієї серії прийнято за надання чинності з 01.07.10, але вони ще не вийшли з друку.
З цього комплекту найбільш цікавим, на наш погляд, є стандарт щодо порядку оцінювання відповідності продукції встановленим вимогам. Річ у тім, що ТР [2] не є ідентичним своєму прототипу — Директиві [3]. Тому подальші засадничі розробки в сфері дії ТР, зокрема комплектів НД [6, 8, 9], орієнтовані переважно на теоретичне зближення ТР з цією Директивою.
Але засвоєння духу та букви напрацьованих документів, призначених насамперед для розробників РТУ, значно відстає від практичних потреб. Досі не створено організаційно-методичний центр, передбачений у ДСТУ Б А.1.2-1, не запроваджено регулярне навчання розробників та експертів. Це негативно вплинуло на темпи та якість підготовки як РТУ, так і самих засадничих (системних) НД.
Труднощі в цьому випадку викликані неадекватністю положень ТР європейській Директиві й усталеній практиці ЄС. Зокрема, в [3] немає посилань на процедури підтвердження відповідності за Рішенням Ради 93/465/ЄЕС від 22.07.93 щодо модулів для різних фаз процедур оцінки відповідності та правил нанесення і використання маркування знаком відповідності СЄ, призначених для використання в різних директивах з технічної гармонізації.
З іншого боку, ТР у п.18 пропонує враховувати вимоги Технічного регламенту модулів [10], а в пп. 21, 22 визначає до застосування конкретні модулі. Цей український документ відповідає європейському прототипу (93/465/ЄЕС), який не застосовано у будівельній галузі.
Через це сформульовані в ТР положення щодо декларування та сертифікації не співпадають однозначно з уніфікованими системами підтвердження відповідності (АоС), встановленими в сфері дії [3] (див. ДСТУ-Н Б А.1.1-89: 2008). До того, зазначені положення (розділ ТР «Процедури оцінки відповідності» [2]) значно складніші для користування при створенні РТУ та для управління розвитком законодавчо регульованої сфери будівельної продукції.
На практиці вітчизняні розробники вимушені самотужки тлумачити, обирати та переписувати в склад РТУ не тільки згадані положення ТР, але й зміст самих модулів за [10].

Предыдущая 1 2 3 4 5 6 Следующая

Спецификация Стандартизация
Новые нормы и правила стандартизации окон, фасадов и стекла в Украине
Спецификация Стандартизация
Розробка проекту національного стандарту України щодо вікон та дверей
Законодательство
ДСТУ Б В.2.6 - ХХХ:200Х: Конструкції будинків і споруд. СКЛОПАКЕТИ КЛЕЄНІ БУДІВЕЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua