Технічне регулювання в будівництві

Страница 2 из 5

Ще один стандарт з [5], а саме ДСТУ Б А.1.2-2:2009 «Порядок оцінювання відповідності продукції встановленим вимогам», міг би вже працювати щонайменше під час розробки РТУ. Дійсно, автори тепер мають можливість застосувати уніфіковані за європейським прикладом системи АоС, які однозначно пов’язані із процедурами з оцінки відповідності в кореляції з модулями (див. таблицю в [1]). Але обговорення проектів нових НД засвідчило необізнаність розробників з ДСТУ Б А.1.2-2:2009 і навіть з більш раннім ДСТУ-Н Б А.1.1-89:2008.

1.4. Досягнення України 2006–2010 років в сфері ТР дозволяють їй пропонувати європейський підхід в рамках СНД. Йдеться про реалізацію в будівельній галузі Концепції технічного регулювання, прийнятої постановою Міжпарламентської Асамблеї держав-учасників СНД від 03.12.09 №33-22.
На черговому 37-ому засіданні 06–07.10.10 Міждержавної науково-технічної комісії зі стандартизації, технічного нормування та сертифікації в будівництві (МНТКБ) було схвалено в цілому презентований Україною проект «Рекомендации по реализации Концепции технического регулирования в государствах-участниках Содружества Независимых Государств в сфере строительства и производства изделий строительного назначения» (протокол засідання див. у [11]). На прохання фахівців Управління з технічного регулювання в будівництві Мінрегіонбуду (УТР) нами було попередньо розглянуто проект «Рекомендации…» (лист «БудЦентру» від 27.07.10 № 248-01-10). Ми позитивно оцінили ініціативу УТР, особливо посилання на Директиву [6], акцентування шести основних вимог безпеки до споруд [3] і твердження авторів про те, що «В настоящее время в строительстве общепризнанной по своей применяемости является нормативная база, принятая в Европейском Союзе».
Разом з тим, ми вважаємо, що розглянутий проект міг бути більш досконалим з урахуванням наданих зауважень і пропозицій, з яких основні:

1.4.1. Слід обговорювати не загальну нормативну базу ЄС, а лише ту частину, що стосується технічного регулювання, тобто законодавчо регульованої сфери, в якій вимоги до продукції та умови введення її в обіг є обов’язковими.
Виходячи з сутності Нового підходу, держави мають контролювати безпеку в будівництві, а проблеми якості продукції залишати виробникам.

1.4.2. Значні успіхи України стосуються переважно зовнішньої оболонки системи технічного регулювання у будівництві [2–5], а її внутрішнє наповнення ведеться несистемно. Накопичення РТУ [7] йде без встановлених правил, на кшталт перших кроків 1995 року, коли виходили з переліку чинних НД, а не з переліку будівельних виробів, систематизованого певним чином.
Держави можуть уніфіковано керувати процесом наповнення нормативної бази (в законодавчо регульованій сфері) згідно з європейським досвідом роботи за Директивою [6], а саме визначати найменування виробів (їх сімейств) і систему АоС;

1.4.3. Ідентифікація потенційно небезпечної будівельної продукції в ЄС виконується за номером рішення Єврокомісії, докладним найменуванням сімейств виробів за їх призначенням. З метою ідентифікації в ЄС не застосовують коди через неоднозначність класифікаторів.
Дійсно, в Україні коди викликають плутанину, складнощі на митниці та навіть при стандартизації. Тому ми не рекомендуємо посилатися на коди, зокрема УКНД 91 і 93, які відокремлюють зону відповідальності Мінрегіонбуду в галузі стандартизації, без спеціального застереження в тім, що в сферу дії ТР можуть бути включені НД, незалежно від відомчої приналежності, а лише з міркувань безпеки.

Предыдущая 1 2 3 4 5 Следующая

Стандарт ЕС для встроенных в здания фотоэлектрических модулей (BIPV) ift Rosenheim участвует в подготовке стандарта к принятию Европейской комиссией по стандартизации
Регламенты и нормы
 REHAU: свое будущее мы выбираем и создаем сами…
Наше интервью
Новости компаний
Новости отрасли
Комментарии
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Утепление фасадов
Монтаж пластиковых окон
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2017 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua