Рейтинг компаний
Рейтинг сайтов
Цены по типам окон
Расчет цены на окна
Расчет прочности окон
Расчет энергоэффективности

Технічне регулювання в будівництві

Страница 3 из 5

1.4.4. Слід приділяти особливу увагу реальному впровадженню процедури декларування. Так, сфера дії Директиви [6] («сфера безпеки») за номенклатурою продукції значно більша, аніж сьогодні в Україні згідно з [7, 8]. Розширення цієї сфери спричиняє додаткові витрати виробників на сертифікацію. Перехід у багатьох, менш небезпечних, позиціях до декларування відповідності допоможе вирішити проблему не за рахунок безпеки.

1.4.5. Підлягають розвитку та гармонізації в рамках СНД процедури підтвердження придатності нових будівельних виробів до застосування за призначенням. Річ у тім, що вдосконалюючи чинні українські правила [12] і практику в бік гармонізації з європейськими та російськими, можна отримати значні переваги.
За ініціативою УТР Мінрегіонбуду нами заявлена розробка проекту нормативного документа «Настанова експертам зі складання висновку та макету технічного свідоцтва щодо придатності нових будівельних виробів до застосування». Статус європейського технічного ухвалення (ЕТА) дорівняно до статусу hEN, як гармонізованих ТУ в сфері дії Директиви [6]. До того ж, Керівництва (ETAG) значно доступніші, чим hEN. Російське технічне свідоцтво також ефективне як інноваційна та гармонізуюча опція.

1.4.6. Актуальним є створення автоматизованої бази даних в сфері дії ТР [2]. Тут може бути корисним не тільки європейський приклад, але й, скажімо, казахський.

1.5. На підставі [13] з метою «створення адаптованої до вимог ЄС і СОТ сучасної системи технічного регулювання, здатної «… забезпечити ефективний контроль за безпекою продукції й домогтися взаємного визнання результатів оцінювання відповідності продукції з торговельними партнерами України», у розвиток обговорення та пропозицій на секції технічного регулювання НТР Мінрегіонбуду, — «БудЦентр» запропонував (лист від 20.09.10 № 329-10) розробити адаптовану систему формування та супроводження законодавчо регульованої сфери з оцінювання відповідності будівельних виробів («сфери безпеки»), як низку обов’язкових нормативних документів організаційно-методичного характеру, включаючи пропозиції зі змісту, складу та черговості розробки (коригування) та супроводження нормативної бази в сфері дії Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд [2]. Зі свого боку Мінрегіонбуд підтвердив актуальність зазначеної тематики і планує в 2011 році замовити такі наукові розробки за бюджетною програмою (лист від 20.11.10 № 24-11/2514/0/6-10).

1.6. Мінрегіонбуд також реалізує план заходів [14], за яким в будівельній галузі передбачено, зокрема, перегляд радянських НД — ГОСТ (до 2012 р.), СНиП та СН, підвищення питомої ваги стандартів, гармонізованих із стандартами ЄС, до 30 відсотків (до 2015 р.).
Цей план визначає запровадження системи оцінки відповідності згідно з ТР [2] у 2011 році. З цією метою призначеним органам з сертифікації (див. п.1.3) окреслено сферу діяльності у вигляді Переліку продукції [15]. До того ж, цей Перелік як розділ у складі загального (щодо всіх чинних технічних регламентів), певно, буде зареєстровано в Мінюсті з метою надання обов’язкового статусу. Докладне порівняння Переліку [15] з його попередником [8] — це тема окремого дослідження. Зауважимо лише декілька аспектів.

1.6.1. Підтвердилася регресивна тенденція (повернення до 1995 р.), яку ми відзначили у п.1.4.2, а саме — найменування продукції подано за НД (за РТУ). Від такого підходу відмовилися вже у 1996 році через невиправдане звуження зони безпеки.

Предыдущая 1 2 3 4 5 Следующая

Регламенты и нормы
Стандарт ЕС для встроенных в здания фотоэлектрических модулей (BIPV) ift Rosenheim участвует в подготовке стандарта к принятию Европейской комиссией по стандартизации
Наше интервью
 REHAU: свое будущее мы выбираем и создаем сами…
Новости отрасли
Новости компаний
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua