Рейтинг компаний
Рейтинг сайтов
Цены по типам окон
Расчет цены на окна
Расчет прочности окон
Расчет энергоэффективности

Технічне регулювання в будівництві

Страница 4 из 5

1.6.2. Відсутні прямі посилання на позначені НД (логічно та зручно було б навести позначення РТУ) та контрольовані показники за цими НД. Останнє допомогло б виявити принципові розбіжності в РТУ, розроблених різними авторами.

1.6.3. Не згадано також НД «на конкретний вид продукції», наприклад технічні умови (ТУ), які перманентно розробляють виробники у розвиток стандартів, тобто вилучено зручну інноваційну опцію, подібну до передбачених у Директиві [6] і ТР [2].

1.6.4. Перелік продукції [15] має бути структурований (упорядкований). Так, розділ 28 Переліку [8] успадкував послідовність позицій за ОКП. Блок ДСТУ Переліку РТУ [7] упорядковано за позначеннями чинної в Україні класифікації НД.

1.6.5. Порівняно з [8] через негаразди з кодами УКНД 91 і 93 (див. також п. 1.4.3) виключено сімейства небезпечної продукції (листові конструкції), які входять в сферу дії Директиви [6]. Додані труби із полімерних матеріалів, зокрема за подрібненими до десяти позицій кодами УКТЗЕД. Нагадаємо, що в Системі УкрСЕПРО було рекомендовано рівень деталізації цих кодів лише у чотири позиції, а в ЄС коди взагалі не використовують для ідентифікації продукції в сфері дії згаданої Директиви [6].

1.6.6. Виходячи з тематики Конгресу, наводимо позиції Переліку продукції [15] щодо віконних та дверних виробів (табл. 1).
Як можна помітити, наведені в таблиці позиції виходять переважно з одного пункту (28.30) «Вікна та двері для будинків і споруд» Переліку [8], де віконні та дверні вироби подано узагальнено, без поділення на матеріали та інші окремості. Порівняймо, які за рішенням Єврокомісії [16] у цієї продукція назви та приписи щодо систем АоС (табл. 2).


Примітка * — див. ДСТУ-Н Б А.1.1-89:2008, ДСТУ Б А.1.2-2:2009.

2. Однією з реалізацій зазначеного рішення [16] є гармонізований стандарт EN 14351-1 [17] «Вікна та двері. — Стандарт на вироби, експлуатаційні характеристики. — Частина 1: Вікна та зовнішні дверні блоки, нетривкі до вогню та/чи проникнення диму», чинний в сфері дії Директиви [6].
В Україні, на заміну ГОСТ 475-78, впроваджується стандарт ДСТУ Б В.2.6-99:2009 «Конструкції будинків і споруд. Блоки дверні дерев’яні. Загальні технічні умови (EN 14351 1:2006, NEQ)», який включено в Перелік РТУ [7], поз. 54, а його найменування «Блоки дверні дерев’яні» — в Перелік продукції [15], поз. 42. Цей ДСТУ декларує відповідність вимогам стандарту [17] зі ступенем «нееквівалентний» (NEQ), а саме в частинах класифікації, технічних вимог та методів випробувань. Стандарт не поширюється на дверні блоки спеціального призначення (протизламні, куленепробивні, протипожежні, вхідні в квартири тощо).
Із найменувань обох стандартів випливає, що український охоплює лише частину продукції, на яку поширюється європейський, а саме тільки двері, й тільки дерев’яні. Детальне порівняння положень зазначених EN і ДСТУ планує ift Rosenheim, а ми звернемо увагу на розбіжності в галузі технічного регулювання, зокрема в установлених рівнях (системах) підтвердження відповідності (АоС). Як випливає з наведеної таблиці 2 і таблиці ZA.2 EN 14351-1 щодо дверей, залежно від їх призначення, в ЄС застосовують системи АоС 1, 3 і 4, тобто як сертифікацію (1), так і декларування (3, 4). В українському стандарті передбачено лише сертифікацію, незалежно від призначення, скажімо, щодо зовнішніх і внутрішніх дверей. Це є ознакою надмірного регулювання, призводить до більш коштовного підтвердження відповідності та просто не гармонізовано з європейською практикою.

Предыдущая 1 2 3 4 5 Следующая

Регламенты и нормы
Стандарт ЕС для встроенных в здания фотоэлектрических модулей (BIPV) ift Rosenheim участвует в подготовке стандарта к принятию Европейской комиссией по стандартизации
Наше интервью
 REHAU: свое будущее мы выбираем и создаем сами…
Новости отрасли
Новости компаний
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua