До відбудови міст залучать відходи зруйнованих будівель, але сучасні вікна допоможуть мало

Олена Сердюк 29 ноября 2022 г. в 01:04

У зв'язку з масовими пошкодженнями будівель та великою кількістю будівельних відходів актуалізувалося питання їхнього повторного використання. Відходи можна повторно використовувати у відновленні пошкоджених об'єктів або виробництві будівельних матеріалів. Як заявила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська, для відбудови Харкова та Миколаєва розробляють концепцію, яка враховуватиме питання вторинного використання залишків зруйнованих будівель.

У Мінрегіоні першим кроком у запровадженні циклічності називають прийнятий Порядок поводження з відходами ↗️, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків. Але стосовно вікон, повторно можна використати лише дерев’яні рами та скло.

Відповідно до Порядку повторним використанням для:

Однак Порядок не оперує поняттями звичайного скла, скла з енергоефективним шаром та триплексу. Триплекс або захисне скло має полімерну плівку та не відносить до вторсировини. В Україні його треба вивозити на спеціальні полігони.

Також ці ініціативи не актуалізували питання повторного використання ПВХ профілю від зруйнованих вікон та дверей. Тому що процес вимагає будівництва заводу з вторинного перероблення профілів для відокремлення каучуку, металів та інших домішок від ПВХ.
Зараз в Україні старі вікна та двері потрапляють на сміттєзвалища.

Последние новости раздела