Очікується, що німецький ринок вікон скоротиться на 2,0% у 2022 році та на 4,5% у 2023 році. Такі дані опублікувала VFF, асоціація німецьких виробників вікон та фасадів. Ці дані ґрунтуються на моделі, отриманій з попереднього опитування. Прогноз враховує вплив різкого зростання закупівельних цін, інфляції, підвищення процентних ставок та загальної невизначеності споживачів щодо інвестицій.
Крім того, прогнозується, що німецький ринок зовнішніх дверей скоротиться на 2,5% у 2022 році. Очікується, що падіння збільшиться до -5,8% у 2023 році.
Ці дані представив Йорг Фласдік з Heinze Marktforschung GmbH на конференції VFF «Статистика та ринок» у Франкфурті. Інформація була зібрана компаніями Heinze Marktforschung GmbH, VFF, Федеральною асоціацією виробників плоского скла BF, pro-K та Асоціацією виробників замків і фурнітури FVSB.
Всупереч попереднім очікуванням, у 2022 році обсяг ремонту впав на 2,6 відсотка. У 2023 році ремонтні роботи дещо зростуть на 1,2%. У житловому будівництві обсяг ремонтних робіт зменшиться на 2,7% у 2022 році та дещо зросте на 0,8% у 2023 році.
Кількість дозволів на нове будівництво впала на 7% у 2022 році і впаде на 26% цього року. Ринок вікон для новобудов впав лише на 0,9% у 2022 році, оскільки у 2022 році завершували недобудови. У 2023 році очікується значне падіння продажів вікон для новобудов на 13,4%.
«Через дуже високий рівень імміграції в Німеччині існує гостра потреба в нових житлових площах. Уряд повинен діяти швидко і стимулювати нове будівництво. Очікувана хвиля ремонтів також провалилася. Насправді існує велике бажання провести ремонт з метою економії енергії, тобто зменшення витрат. Однак постійні дискусії щодо доцільності заміни систем опалення та невизначеність з фінансуванням призвели до небажання проводити енергомодернізацію. Терміново потрібні чіткі інструменти фінансування» — зазначив Франк Ланге, керуючий директор VVF.
Російська агресія змусила Україну запустити низку програм термомодернізації на додаток до вже існуючих. Наприклад, до 3 червня 2023 року діє відбір в рамках програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Можна подати проєкти ремонту громадських будівель, пошкоджених військовими діями, проєкти з будівництва бомбосховищ та адаптації будівель для розміщення внутрішньо переміщених осіб.