Пам'ятка монтажнику і менеджеру від «АЕРЕКО»

 21 453

• Вентиляція житлового приміщення — це постійний і контрольований повітрообмін, тобто заміна забрудненого внутрішнього повітря свіжим зовнішнім. Основні джерела забруднення — це сама людина (водяна пара від подиху, потіння, приготування їжі, прання, сушіння білизни, домашніх тварин, квітів, вуглекислий газ від дихання, дим від куріння тощо) і її квартира (запахи фарби, пластиків тощо). Ми можемо дихати настільки чистим повітрям, наскільки він чистий на вулиці. Якщо клієнт боїться впустити повітря з вулиці в центрі міста, то тоді йому краще переїхати за місто.

• За проектом усі наші квартири (крім найсучасніших елітних) обладнані системою природної вентиляції, тобто рух повітря відбувається під дією температурних перепадів тиску, а не за допомогою механічних вентиляторів. За такої умови повітря потрапляє у квартиру через вікна, перемішується з внутрішнім бруднішим повітрям, збирається з житлових кімнат у коридорі, тече в бік кухні й залишає квартиру через вентиляційну решітку на кухні. Частина повітря за цих обставин йде під двері в туалет і ванну й забирає брудне повітря у вентканали. Вентилювання кухні, ванної та туалету відбувається повітрям із житлових кімнат! Припливні пристрої АЕРЕКО не рекомендується ставити в кухні: у цьому випадку вхідне повітря провентилює саму кухню, але може «підперти» потік повітря з коридору або навіть витіснити повітря (запахи) кухні у квартиру, що небажано. У кухнях, обладнаних надплитною витяжкою або аналогічним пристроєм, слід встановлювати врівноважувальний клапан (припливні пристрої), що забезпечує додатковий приплив повітря в приміщення кухні під час роботи витяжки.

У разі установки в таких квартирах сучасних герметичних вікон із ПВХ, дерева або алюмінію процес вентилювання квартири порушується, тому що дуже мало повітря просочується через закрите вікно (в 5-10 разів менше норми). У результаті пари води і вуглекислий газ залишаються у квартирі. Це призводить до задухи, конденсату на склопакетах і укосах у холодну пору року, дискомфорту.

Необхідно чітко розуміти: витяжки без припливу не буває і навпаки.

• Під час першого відвідування квартири необхідно оцінити ситуацію з вентиляцією. Часто господар каже: ось у мене витяжка не працює, тому вікна потіють, але в нього вікна ПВХ закриті. Треба взяти аркуш тонкого легкого паперу й накрити їм грати витяжної вентиляції на кухні. Відкрийте двері житлової кімнати в коридор, відкрийте двері на кухню, потім відкрийте вікно (наприклад, нахиліть стулку). Якщо аркуш паперу добре прилипне до грат (або туди відхилиться полум'я запальнички, потягнеться дим від сигарети), значить тяга у витяжному каналі хороша й після установки АЕРЕКО все буде нормально. Таким же чином необхідно перевірити тягу у ванній і туалеті коли хоча б одне вікно відкрите. Під час такої операції господар переконується, що його проблеми вентиляції пов'язані з надмірною герметичністю вікон.

Гірше, якщо за таких умов тяга не з'явиться (в холодну пору року). Це цілком може бути: сусід на верхніх поверхах вирізав вентиляційний канал і поставив туди холодильник, або робітники під час ремонту залишили у вентканалах тілогрійку абощо. У такій ситуації треба:

  • - домагатися через ЖЕК відновлення прохідності вентиляційних каналів;
  • - ставити в такій квартирі автономну механічну витяжну вентиляцію, яка буде викидати повітря на вулицю через стіну або глухий елемент вікна.

У разі відсутності тяги у вентканалах після установки припливних пристроїв АЕРЕКО буде спостерігатися така ситуація. Вологість повітря підвищується, заслінка приточного пристрою відкривається, але свіже холодне сухе повітря проникає у квартиру дуже погано (йому далі нікуди йти). У такій ситуації вентилювання квартири як треба не відбувається, рівень відносної вологості не знижується й корпус АЕРЕКО може запотіти або навіть обмерзнути, тому що він охолоджується від контакту із самим вікном і від холодного повітря, що проходить через нього. Для роботи припливних пристроїв такий режим роботи є ненормальним і претензії не приймаються. Необхідно пояснювати клієнтові правила роботи з провітрювачами АЕРЕКО.

Під час спілкування з клієнтами часто ставляються одні й ті ж питання:

Чи не стане холодно у квартирі через приплив холодного повітря?

Відповідь:
У разі нормального опалення не стане, тому що підігрів нормативної кількості холодного припливного повітря заздалегідь запланований проектувальником. Якщо під час роботи припливачів АЕРЕКО у квартирі холодно, треба розбиратися з опаленням.

А навіщо мені припливні пристрої АЕРЕКО, якщо в мене стоїть кондиціонер?

Відповідь:
Кондиціонер у місті — найчастіше це спліт-система (компресорний блок стоїть на фасаді, внутрішній — у кімнаті). Це пристрій для охолодження або нагрівуповітря, воно бере повітря з кімнати, фільтрує його, нагріває або охолоджує й жене знову в кімнату. До вентиляції воно не має ніякого стосунку. Бувають складні й дорогі системи кондиціонування з забором зовнішнього повітря, але вони трапляються дуже рідко й на об'єктах, де вони стоять, припливні пристрої АЕРЕКО не потрібні.

А навіщо мені припливні пристрої у вікнах, у мене є витяжка на кухні?

Відповідь:
На кухні, у ванній і туалеті Ви бачите вентиляційні решітки, через які брудне повітря може покинути квартиру, але щоби це сталося, необхідно, щоби замість нього у квартиру потрапило вуличне повітря, через АЕРЕКО або через прочинене вікно.

А навіщо мені припливні пристрої, я можу і вікно відкрити?

Відповідь:
Так, Ви можете відкрити вікно тим або іншим способом: відчинити стулку, нахилити стулку, використовувати "щілинне провітрювання", коли утворюється щілина між профілем стулки і профілем рами. У плані вентиляції це краще, ніж закрите вікно. Але в разі розгерметизації будинку є кілька мінусів. Холодне повітря потрапляє в кімнату з рівня підвіконня, охолоджуючи квіти і викликаючи протяги там, де перебувають люди. Різко знижуються шумозахисні характеристики вікна. Питання безпеки: прочинене вікно наводить деяких людей на думку відвідати Вашу квартиру без запрошення, для цікавої дитини відкрите вікно також становить небезпеку в плані безпеки. Застосування припливних пристроїв АЕРЕКО рятує Вас від цих проблем: вікно під час вентилювання залишається закритим, струмінь холодного повітря йде під стелю й ніяких протягів не створює, навіть у разі повного відкривання шум у квартирі не збільшується, тому що припливні пристрої АЕРЕКО мають такий же шумозахист, як і закрите вікно.

Яким же чином знижується вологість у квартирі, якщо взимку відносна вологість повітря буває 60-80%?

Відповідь:
Вологість у відсотках — це відношення реальної кількості води в грамах у кубометрі повітря до максимально можливої ​​кількості води за даної температури. Як відбувається осушення повітря у квартирі? За -20 ˚С і 80% відносної вологості в кубометрі повітря міститься біля 1 г води, а за +20 ˚С у кімнаті і 50% відносної вологості в кубометрі повітря міститься біля 9 г води. У разі попадання з вулиці у квартиру зовнішнє повітря нагрівається, але вміст води в ньому залишається колишнім і відносна вологість зменшується. Наприклад: кубометр зовнішнього повітря з 1 г води перемішався з кубометром внутрішнього повітря з 9 г води й нагрівся до 20 ˚С. Вийшло 2 кубометра теплого повітря з вмістом води 5 г у кубометрі. А це вже відповідає приблизно 30% відносної вологості. Отже, з 50% вологість знизилася до 30%.
Для інформації. Взимку в середньо статистичній квартирі в разі нормальної вентиляції встановлюється такий рівень відносної вологості: за мінус 20 градусах — майже 18-20%, за мінус 10 градусах — маже 25%, за 0 градусів — майже 30%. За таких умов не відбувається запотівання двокамерного склопакету й корпусу припливного пристрою. У разі нормальної вентиляції!

А як припливні пристрої АЕРЕКО будуть працювати влітку?

Відповідь:
Влітку термічна тяга майже зникає і з'являються проблеми з вентиляцією. Оскільки влітку зазвичай вологість повітря досить висока (50-70%), приточні АЕРЕКО відкриті на 50-100%. Якщо вікна кімнат квартири виходять на різні сторони будинку, то під час вітру буде відбуватися продування квартири. У разі нестачі повітря доведеться відкривати вікна, але й цього може бути недостатньо. Це проблема дешевої природної вентиляції в усьому світі. Кардинально вона вирішується тільки за допомогою механічних пристроїв.

Які загальні правила треба дотримуватися для нормальної роботи вентиляції з використанням припливних пристроїв АЕРЕКО?

Відповідь:
Треба забезпечити вільний прохід повітря від вікна під двері кімнати (підріз внизу 1,5-2 см) або через прочинені двері в коридор. Якщо двері герметичні без підрізу і з ущільнювачами закриті, необхідно в нижній частині зробити пропускний клапан. Те ж саме стосується дверей у туалет і ванну кімнату. Повітря повинно проходити крізь двері тим чи іншим способом. Далі повітря повинно потрапити у витяжні решітки в кухні, ванній та туалеті і вільно дістатися до виходу з вентиляційних каналів на даху.
Окреме пояснення щодо офісів. Досить часто офіси розташовуються в багаторазово перепланованих приміщеннях, де може виявитися абсолютно непередбачувана ситуація в плані вентиляції. Щоби не було потім претензій, треба простежити весь шлях повітря від вікон до виходу у витяжні канали. Треба знайти ці канали (вони іноді взагалі відсутні, перебувають десь у кінці коридору за закритими дверима тощо). Особливу увагу треба звернути на герметичні двері (в кабінеті керівництва, касі). Через них повинно проходити повітря. Необхідно пояснювати клієнтові, що припливні пристрої АЕРЕКО — не чарівна паличка і для його роботи потрібні відповідні умови. Це — маленька автоматична євроквартирка із шумозахистом.

Матеріал люб'язно наданий компанією Вікна-Стар

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 502 XX XX +380 44 502 6935
+380 44 502 XX XX +380 95 271 6700
+380 44 502 XX XX +380 44 544 7553

Нове та найкраще