Про склад технічних регламентів у галузі будівництва

сторінка 2 з 3

Зазначимо, що порівняно із прототипом у ТР РК приділено менше уваги аналізу ризиків, схемам підтверд­ження відповідності та маркуванню знаком обігу на ринку. Зображення такого знаку, на наш погляд, доцільно подавати безпосередньо в регламенті, як це зроблено в [3, 4]. На мал. 3 наведено один із запропонованих для Росії варіантів і чинний європейський символ відповідності.
Зважаючи на спорідненість регламентів [2] і [3], аналіз їхніх загальних положень доцільніше провадити спільно та порівняно з такими положеннями за документами українським [1] і європейським [4], які також є аналогом і прототипом відповідно.
Загальні засади технічних регламентів містяться вже в назві документу, перших розділах щодо сфери застосування й термінології.
Повні назви [1-4] наведено в переліку літератури, у т.ч. Директива [4] за офіційним перекладом іменується як «ДИРЕКТИВА РАДИ від 21 грудня 1988 року про наближення законів, підзаконних актів та адміністративних положень держав-членів стосовно будівельних виробів (89/106/ЄЕС)».
На перший погляд, Директива 89/106/ЄЕС у порівнянні з іншими трьома документами стосується звуженого кола об’єктів, тобто лише виробів. Але, за визначенням («Article 1(2): For the purposes of this Directive, ‘construction product’ means any product which is produced for incorporation in a permanent manner in construction works, including both buildings and civil engineering works»), або в перекладі, «для потреб цієї Директиви «будівельний виріб» означає будь-який виріб, який виготовлено для задіяння постійним чином у будівельних спорудах, включаючи як будинки, так і цивільні споруди».
Більш детальне знайомство із цим європейським документом доводить, що це поняття охоплює звичну для наших будівельників тріаду: «матеріали, вироби та конструкції». Саме такий набір об’єктів і термінів зафіксовано в ТР Республіки Казахстан.


Малюнок 1. Додаток Ж до проекту Спеціального технічного регламенту РФ
«О безопасности строительных материалов и изделий» [3]


Малюнок 2. Додаток К до проекту Спеціального технічного регламенту РФ
«О безопасности строительных материалов и изделий» [3]

У назві російського регламенту фігурує лише двійка «матеріали та вироби», але у визначеннях читаємо (мовою оригіналу):
— «строительный материал — материал (в том числе штучный), используемый при возведении строительных зданий и сооружений, изготовлении строительных изделий и конструкций;
— строительное изделие — изделие, изготовленное с целью использования для создания строительных конструкций зданий и сооружений, систем инженерного оборудования;
— строительная конструкция (сборная) — вид строительного изделия заводского изготовления, предназначенного для использования в качестве несущих элементов при возведении строительных зданий и сооружений, систем инженерного оборудования».
Тут вельми доречними вважаємо записи про системи інженерного обладнання.
Таким чином, «конструкція» визначається як окремий вид «виробу». Цікаво, що в ТР РК (стаття 9) аналогічні терміни подаються за допомогою поняття «продукція»:
— «14) строительные материалы и изделия — виды конечной строительной продукции, предназначенные для создания зданий и сооружений, их отдельных элементов и частей;
— 15) строительная конструкция — конечная строительная продукция, являющаяся частью здания или сооружения с определенными функциями».
Визначення поняття «конструкція» у ТР РК через вираз «с определенными функциями» є більш узагальненим, ніж у викладенні за російським регламентом, де зазначено «для использования в качестве несущих элементов».

Попередня 1 2 3 Наступна

коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями
Вікна
Металопластикові вікна
Алюмінієві вікна
Дерев'яні вікна
Склопакети
Послуги
Ремонт вікон
Монтаж пластикових вікон
Утеплення фасадів
Облаштування відкосів
Аксесуари
Підвіконня
Москітні сітки
Відливи
Вертикальні штори-жалюзі
Двері
Вхідні двері
Міжкімнатні двері
Протипожежні двері
Автоматичні двері
Фасади
Світлопрозорі фасади
Зимові сади
Алюмінієві фасади
Навісні фасади
Системи (бренди)
Профілі
Фурнітура
Устаткування
Скло і заповнення
Армуючі профілі
Ущільнювачі
Кріплення
Програмне забезпечення
Енергоефективність
Калькулятор енергоефективності вікон
Підбір вікон за енергоефективністю
Статті про енергоефективність
Калькулятор вікон
Розрахунок вартості вікон
Розрахунок вітрових навантажень на вікна
Розрахунок енергоефективності
Бібліотека
Оголошення
Тендери
Рейтинг, Рейтинг сайтів
Акції і знижки
Відео
Виставки
Карти
Новини
Об`єкти
Профільні системи
© 2018 OKNA.ua, ТОВ «Екодар». Всі права захищені. Угода користувача
Мапа сайту okna.ua