IV Міжнародна конференція ETEM з фасадного інжинірингу


21 жовтня 2017 року відбулася IV Міжнародна конференція ETEM по фасадного інжинірингу — глобальний форум, який проводиться раз на два роки з метою представити новітні ідеї і концепції в глобальній архітектурі, а також інноваційні розробки в області технологій будівництва.

Цього року захід зібрав приблизно 700 фахівців. Відомі архітектори з різних країн представили аудиторії приклади використання новітніх фасадних технологій.
У цьому році основними темами конференції стали останні нововведення у дизайні фасадів і майбутнє архітектури в контексті зміни міського середовища, міського дизайну та енергоефективності.
Одне з найбільш обговорюваних на форумі питань — пожежна безпека фасадів. Актуальність цієї теми викликана низкою пожеж висотних будівель, в яких фасад або був причиною пожежі, або не став на заваді її поширенню.

Анхель Захарієв (Angel Zahariev)

Фото: ETEM
Анхель Захарієв (Angel Zahariev), архітектор, A & A Architects

Архітектор Анхель Захарієв (Angel Zahariev), засновник провідної архітектурної студії архітектури A & A, є одним із засновників Фонду GRUP CITY і разом з іншими відомими молодими архітекторами активно бореться за позитивні зміни у суспільній архітектурі та містобудуванні у Болгарії.
A & A працювали над ключовими проектами, що досліджують просторові та архітектурні теми у Софії, зокрема Sofia Capital City і хмарочоси Sky Fort.
Захарієв керував проектами Business Park Sofia, Capital Fort, Muzeiko, Residential Park Sofia і Aktiv-Galaxy Projec. Деякі з його проектів отримати різноманітні призи, зокрема, «Building of the Year».
Capital Fort — хмарочос у Софії висотою 126 метрів і авангардними архітектурними формами. Увесь комплекс Sofia Capital City — це масштабний проект з будівництва нового «ділового міста» з високими і сучасними будівлями, який об'єднає сусідні проекти у загальному середовищі.

Фото: ETEM
Capital City, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Вентильована фасадна система BRAVO — індивідуальне рішення фасаду, збудованого з трапецієподібних алюмінієвих касет, Capital City, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Елементний (касетний) фасад, Capital City, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Елемент алюмінієвого фасаду з вентиляційними отворами, Capital City, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Тестування фасадної системи ETEM E 99 для Capital City
Фото: ETEM
Процес будівництва Capital City, Софія, Болгарія

Матьє Меур (Mathieu Meur)

Фото: ETEM
Інженер Матьє Меур (Mathieu Meur), DP Architects Studio

Інженер Матьє Меур (Mathieu Meur), технічний директор DP Architects Studio, Сінгапур представив останні тенденції в області проектування фасадів у контексті сталого дизайну. Пан Меур брав участь у проекті Dubai Mall — найбільшому торговому центрі у світі із загальною площею понад 550 000 м², який скоріше схожий на «місто у місті». У 2013 році цей ТЦ став найбільш відвідуваним туристичним місцем на планеті — тут побували понад 75 млн людей. Іншим значним проектом пана Меура є PARKVIEW SQUARE у Сінгапурі. Гранітне будівлю Art Deco контрастує із сучасною архітектурою інших офісних будівель класу А. Будівля з великим садом у дворі, що є унікальним для Сінгапуру.
Серед останніх проектів компанії — найбільші міські проекти, такі як багатофункціональний житловий комплекс у Сінгапурі Resorts World Sentosa, який складається з п'яти готелів і низки розважальних центрів; 30 торгових центрів у Сінгапурі під назвою Orchard Road, які перетворюються на справжні «комерційні коридори», щорічно збирають понад 7 млн відвідувачів.

Фото: ETEM
THE DUBAI MALL, Дубай, ОАЕ
Фото: ETEM
PARKVIEW SQUARE и CREATE, Сінгапур
Фото: ETEM
CREATE, Сінгапур
Фото: ETEM
RESORTS WORLD, Сінгапур

Маркус Проснігг (Marcus Prossnigg)

Фото: ETEM
Маркус Проснігг (Marcus Prossnigg), архітектор, COOP HIMMELB(L)AU

Архітектор Маркус Проснігг (Marcus Prossnigg), зайняв пост керуючого партнера у компанії COOP HIMMELB(L)AU, Відень, у 2002 році. Раніше він працював на посаді Project Architect у Бюро Arsène Henry et Triaud у Бордо, Франція.
У компанії COOP HIMMELB(L)AU Маркус Проснігг зосередив свої зусилля переважно на проектах у Франції та Китаї. Він є менеджером проекту Muse des Confluence у Ліоні, Франція, який був відкритий у 2014 році. На даний час архітектор очолює будівництво китайських мегапроектів — Museum for Contemporary Art and Planning Exhibition (MOCAPE) у Шеньчжені і Dawang Mountain Resort у Чанша.
MOCAPE об'єднує два незалежних, але структурно уніфікованих будівлі — Museum for Contemporary Art і Planning Exhibition як культурне середовище і місце для архітектурних виставок. Обидва музеї оформлені у вигляді окремих будівель з акцентом на їхні індивідуальні, функціональні та художні особливості, і оточені багатофункціональним фасадом.

Фото: ETEM
Ice World and 5 Star Hotel Tower, Dawang Mountain Resort, Чанша, Китай
Фото: ETEM
Museum of Contemporary Art & Planning Exhibition (MOCAPE), Шеньчжень, Китай
Фото: ETEM
Musée des Confluences, Ліон, Франція

Россіта Браткова (Rossita Bratkova)

Фото: ETEM
Россіта Браткова (Rossita Bratkova), архітектор, Aedes Studio

У 2004 році архітектор Россіта Браткова (Rossita Bratkova) спільно з архітектором Пламен Братков (Plamen Bratkov) заснували Aedes Studio, яка працює над кількома найбільш знаковими будівлями у Софії. Портфоліо студії поширюється на галузі архітектури, дизайну інтер'єру, графіки та медіа дизайну.
Aedes Studio є частиною єдиного павільйону Архітектурної бієнале у Венеції у 2008 році і кілька разів брала участь у Тижні архітектури у Софії та фестивалі «Тиждень архітектури». Jaclyn Residential Building — єдиний болгарський проект, який стає частиною вибору Mies van der Rohe у 2009 році. У 2013 році Red Apple Apartment Building отримав друге місце Architext Festival у Бухаресті.

Фото: ETEM
Red Apple, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Urban Model office building, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Jacqueline building, Софія, Болгарія

Андреа Д'Антрассі (Andrea D`Antrassi)

Фото: ETEM
Архітектор Андреа Д’Антрассі (Andrea D`antrassi), MAD Architects

Архітектор Андреа Д’Антрассі представив досвід роботи MAD Architects — глобалізованої архітектурної компанії, орієнтованої на розробку футуристичних, органічних і технологічних проектів, які уособлюють сучасні інтерпретації східної близькості природи.
Absolute Towers у Міссіссога, Канада, є чудовим прикладом одного з найбільш пам'ятних проектів студії. Ще у 2014 році MAD виграла контракт на роботу у Lucas Museum of Narrative Art у Чикаго, ставши першою китайською архітектурною фірмою, яка побудує такий великий об'єкт за кордоном.
Д'Антрассі брав участь у розвитку житлового комплексу Boncompagni у Римі, у Huangshan Mountain Village Development, Nanjing Zendai Himalayas Cente. Ще в одному проекті за участю архітектора — Lucas Museum of Narrative Art — використані елементи «зеленої» архітектури: рослини включені у фасади і дахи, розбиті зимові сади.

Фото: ETEM
Absolute Towers, Канада
Фото: ETEM
Harbin Opera House, Китай
Фото: ETEM
Harbin Opera House, Китай

Стін Андерсен (Steen E. Andersen)

Фото: ETEM
Стін Андерсен (Steen E. Andersen), архітектор, Henning Larsen Architects

Стін Андерсен (Steen E. Andersen) представляє міжнародну архітектурну компанію Henning Larsen Architects.
Володіючи широким технічним досвідом в області будівельних конструкцій зі скла, а також комплексними рішеннями фасадів, він розробив унікальні будівлі з використанням скляних блоків спеціально розробленої конфігурації для будівництва Reykjavik Concert Hall and Conference Centre у Рейк'явіку, Ісландія.
Іншим значним проектом Стіна Андерсена є 34 поверховий хмарочос Villas in the Sky у Саудівській Аравії. Він розробив навісну стіну для будівлі й очолив дослідження і розробки інноваційного фасадного дизайну, який буде постачати сонячну енергію для опалення та охолодження будівлі. Очікується, що ця будівля отримає сертифікат LEED або Silver. Кутові панелі фасаду дозволяють використовувати прозоре скління, тоді як похила частина фасаду знижує споживання енергії у будівлі.

Фото: ETEM
Harpa Concert hall and Conference Center, Рейк'явік, Ісландія
Фото: ETEM
Harpa Concert hall and Conference Center, Рейк'явік, Ісландія
Фото: ETEM
Villas in the Sky, Саудівська Аравія
Фото: ETEM
Nordea Bank, Копенгаген, Данія

Такайюкі Кацуя (Takeyuki Katsuya)

Фото: ETEM
Такайюкі Кацуя (Takeyuki Katsuya), архітектор, Nikken Sekkei

Такайюкі Кацуя (Takeyuki Katsuya) приєднався до команди Nikken Sekkei у 2000 році після закінчення Інституту архітектури та архітектурного проектування в Кіото, Японія.
На посаді головного архітектора і генерального менеджера Nikken Sekkei, Такаюкі Кацуя бере участь у розробці широкого портфеля будівель, зокрема великих офісів і проектів, що становлять суспільний інтерес, таких як Toho Gakuen College Annex (2004), NOMURA Co., Ltd. Craft Headquarter Building (2009), Toa Road Corporation Headquarters Building (2015) і Sophia University's Sophia Tower (2017).
У 2016 році його команда виграла перший приз на Міжнародному конкурсі дизайну для знаменитого стадіону Camp Nou у Барселоні, Іспанія. Архітектори Nikken Sekkei у співпраці з іспанським Pascual i Ausió Arquitectes пропонують значні зміни у структурі стадіону, спочатку спроектованого у 1957 році іспанським архітектором Франческом Мітьянсом Міро (Francesc Mitjans Miro). Новий проект стадіону передбачає розширення даху, що покриває зараз понад 47 000 м2. Будівництво Camp Nou планується закінчити у 2021 році.

Фото: ETEM
Camp Nou, Барселона, Іспанія
Фото: ETEM
Camp Nou, Барселона, Іспанія
Фото: ETEM
Mokuzai Kaikan, Токіо, Японія

Радомір Серафімов (Radomir Serafimov)

Фото: ETEM
Радомір Серафімов (Radomir Serafimov), архітектор, Serafimov Architects

Радомир Серафімов (Radomir Serafimov) має 20 річний досвід в області архітектурного дизайну, 17 з яких він є керуючим партнером Serafimov Architects.
Архітектор бере участь у створенні низки значних проектів, в тому числі у Tokuda Hospital, Bulstrad Arena Rousse Hall, Reconstruction of the Palace of Culture and Sport Varna, IKEA, Porsche Center, Lot 1 від метрополітену до аеропорту Софії, Alfa Bank і Waste Processing Plant у Софії. The Blue Offices вирізняється поміж архітектурного ансамблю Софії своїми чистими формами і дзеркальною площиною фасадів.

Фото: ETEM
Biovet Building, Пештера, Болгарія
Фото: ETEM
Blu Offices, Софія, Болгарія
Фото: ETEM
Office Park, Пловдив, Болгарія

Володимир Маринов (Vladimir Marinov)

Фото: ETEM
Володимир Маринов, інженер-будівельник, співпрацював з Foster + Partners, SANAA, Heatherwick Studio і ARUP

Володимир Маринов — інженер-будівельник, має багаторічний досвід роботи в області спеціальних конструкцій і скляних фасадів в складі проектних команд Foster + Partners, SANAA, Heatherwick Studio і ARUP.
Володимир Маринов розробив і управляє комплексними проектами, що включають скляні фасади і інші нестандартні матеріали. Одним з його значущих проектів в Foster + Partners є Apple Park, Каліфорнія, куди в цьому році перенаправлені 12 000 співробітників технологічного гіганта. Це чотириповерхова кільцеве будівля площею близько 260 000 м ². Спорудження схоже на гігантський офісний пар, 80% площі якого займає зелене простору, засадженого деревами. Будівля на 100% забезпечено енергією з поновлюваних джерел. Частина комплексу — це найбільша у світі природно вентильована будівля, яка, за прогнозами, не потребуватиме опалення або кондиціонування повітря протягом дев'яти місяців року.
Володимир Маринов вже кілька років входить до групи ARUP і відомий своєю роллю у проектуванні першої британської залізничної системи High Speed ​​1 aka Rail Tunnel Channel.

Фото: ETEM
Apple Campus Theatre, Купертіно, США
Фото: ETEM
Coal Drops Yard, Лондон, Великобританія

Автор/ка: