12 липня на круглому столі «Енергоефективність: як держава допомагає населенню?», організованому Держенергоефективності, IFC та USAID, були названі зміни, які планується внести до Програми «теплих кредитів» на 2017–2018 роки, повідомляє
Доопрацьовану програму енергоефективності планується продовжити одразу на два роки — 2017–2018. У найближчий час передбачається внести такі зміни:
— Збільшити фінансування у 2016 році на утеплення для фізичних осіб. Цього року усі кошти, виділені Урядом на кредитування приватних осіб на утеплення житла (30% компенсації та 70% компенсації для субсидіантів на енергоефективні вікна, матеріали для утеплення фасадів, індивідуальні лічильники тепла та ін.) були залучені протягом першої половини року (у 2016 році за цим напрямком було виділено у 3 рази більше коштів, ніж у 2015 році). Наразі вирішується питання залучення додаткових коштів.
● Поширити дію програми на управителів житла та
● Розширити перелік банків, задіяних у програмі. За словами Сергія Савчука, це дасть змогу збільшити конкуренцію між банками і, відповідно, здешевити кредити — знизити відсоткові ставки та збільшити термін повернення коштів. Сьогодні до центральних органів виконавчої влади вже спрямований Проект постанови про те, щоб для участі у програмі нові комерційні банки обирались за критеріями НБУ (а не критеріями Агентства).
● Обов’язкова наявність у будинку обліку теплоенергії (наявність лічильників до впровадження заходів чи встановлення за програмою енергоефективності).
● Запровадження обов’язкового моніторингу ефективності програми.
Нагадаємо, що київські ОСББ відтепер можуть отримати 70% компенсації за комплексне утеплення.