19 червня було укладено угоду між інститутами ЄС щодо Директиви про енергоефективність (Energy Efficiency Directive, EED). Glass for Europe розчарована, що цільове завдання по енергоефективності 2030 року не встановлене на рівні, близькому до 40% економічно ефективного потенціалу. Більш того, в директиві не вказується, що мета повинна бути виражена як в первинній, так і в кінцевій енергії, повідомляється на сайті Glass for Europe.
«Нетерпіння спонукало переговірників погодитися на вільний EED, який забезпечує тільки прості сигнали і відштовхує всі заходи і рішення з енергоефективності для
Glass for Europe особливо шкодує про те, що цільове завдання по енергоефективності 2030 року не встановлена на рівні, близькому до 40%-го економічно ефективного потенціалу. Угода фіксує мету на рівні 32,5%. У директиві також не зазначається, що мета повинна бути виражена як в первинній, так і в кінцевій енергії, тоді як такий варіант допоміг би кількісно оцінити рівень зусиль, необхідних для заходів з економії енергії, таких як реконструкція будівель. Той факт, що національні схеми забезпечення енергоефективності, передбачені в статті 7, підтримуються, є позитивним, але в Glass for Europe вважають, що це «крапля в океані» втрачених можливостей.
Читайте також: Glass for Europe ініціює зміни в класифікації виробів з флоат скла
Сектор плоского скла буде продовжувати привносити величезну економію енергії до Європи через енергоефективне скління для нових і реконструйованих будівель, високопродуктивне скління для автомобілів і транспортних засобів та підтримку розгортання енергоефективної електроніки, приладів і цифрових пристроїв. Регулювання в цих секторах може відігравати вирішальну роль в напрямку ринків до найбільш ефективних рішень. Тому Glass for Europe закликає національні влади вийти за рамки директиви в реалізації заходів з енергозбереження.