19 квітня 2024 року на засідання Консультативної ради Фонду енергоефективності обговорили основні засади проєкту «ГрінДІМ». Програма покликана популяризувати використання альтернативних джерел енергії в житлових будинках.
«Я думаю, що на фоні останніх подій, вже ні у кого не виникає питань доцільності впровадження нової Програми «ГрінДІМ», адже це питання національного рівня, — коментує Єгор Фаренюк, директор Фонду енергоефективності. — Децентралізація та енергобезпека, це ключова мета Програми, яка дозволить мешканцям багатоквартирних будинків мати альтернативу енерго- та електропостачанню, мати надійну заміну централізованим системам».
ОСББ та приватним домогосподарствам надаватимуть гранти на встановлення теплових насосів, сонячних станцій, інверторів та акумуляторів.
Попередньо для ОСББ компенсація складатиме на рівні 70% вартості матеріалів,
приватних домогосподарств — 50%.
Як прокоментував Дмитро Сирих, в. о. технічного директора Фонду, раніше в Україні не було достатньої кількості будинків для впровадження відновлюваних джерел енергії. Встановлення сонячних панелей вимагає відремонтованого даху, а теплові насоси потребують модернізованої системи опалення. Багато учасників програми «Енергодім» готові до наступного кроку — програми «ГрінДІМ».
Пілотний етап Програми «ГрінДІМ» матиме загальний обсяг фінансування на рівні 2 млн євро.
Також [a:https://okna.ua/ua/news/20240228/u-pyaty-oblastyakh-osbb-zmozhut;value:У п’яти областях України ОСББ отримають додаткову компенсацію кредитів за програмою «Енергодім»].