Технічне регулювання в будівництві

Страница 1 из 5
848
Впровадження в Україні положень гармонізованого стандарту на вироби EN 14351-1 (Вікна та двері)

Рік тому Конгресові було надано огляд [1] новаційних засад і напрацювань сучасного етапу технічного регулювання в будівництві України, пов’язаного з прийняттям Технічного регламенту [2] (надалі — ТР). Розглядалися похідні комплекти національних нормативних документів (НД) — тлумачні норми [3], керівні документи [4] і стандарти з оцінювання відповідності [5]. Разом з ТР ці НД складають прийнятну основу «правил гри», або так звану оболонку системи, наближеної до європейської системи підтвердження відповідності (декларування та сертифікації) в сфері дії Директиви 89/106/ЄEC [6].

  1. Який же поступ в реалізації зазначеної оболонки та її наповнення спостерігався у 2010 році?

1.1. На виконання пункту 7 ТР поновлено Перелік регламентних технічних умов (РТУ) і будівельних норм [7]. Він складений з 153 позицій, а саме: 1…6 — це тлумачні ДБН В.1.2 [3], 7…54 — ДСТУ Б В.2.6 щодо конструкцій будинків і споруд, 55…62 — ДСТУ Б В.2.7 щодо будівельних матеріалів, 63…153 — Технічні свідоцтва.
Включення в цей Перелік норм [3], особливо на початкових етапах впровадження ТР, є, на наш погляд, дуже корисним, тому що вони можуть бути основою для безпосереднього оцінювання будівельних виробів, якщо виробник не застосовує повністю або частково існуючих НД та/ або відсутні керівні документи щодо розробки технічного свідоцтва. Ми також рекомендуємо посилатися на тлумачні ДБН (їх пункти) з метою ідентифікації не лише основних вимог, суттєвих стосовно конкретних виробів, але й власне цих виробів..
Блок стандартів, включених в Перелік РТУ, походить переважно з розділу 28 Переліку [8], але відрізняється відсутністю низки явних ідентифікаційних ознак (найменування та показники продукції, коди). Зауважимо, що в європейських Переліках головною ідентифікаційною ознакою є саме найменування будівельних виробів (їх сімейств), уніфіковані за рішеннями Єврокомісії, в яких також явно визначають систему підтвердження відповідності (АоС) залежно від різновидів виробів і контрольованих показників.
В цьому блоці десяток стандартів стосуються віконних і дверних виробів. Введення в Перелік РТУ технічних свідоцтв є важливою новацією. Але значна неструктурована кількість (майже сотня) і мотиви поширення законодавчо регульованої сфери на випадкові вироби незрозумілі. Ми рекомендуємо адаптувати в Україні приблизно тридцять чинних в ЄС Керівництв з європейських технічних ухвалень, розпочавши, наприклад, зі світлопрозорих конструкцій за ЕТАG 002 [9].

1.2. У 2010 році продовжено безкоштовні навчання за проектом ЄС «Технічна допомога українській інфраструктурі якості» [10]. Учасники, фахівці Мінрегіонбуду та органів сертифікації, для отримання посвідчень проходили тестування, що підвищило якість навчання.
На жаль, курси не було орієнтовано на розробників РТУ, які потребують перманентного вивчення засад, документів і практичного досвіду європейської й української систем технічного регулювання в будівництві. Але й цього разу про десятирічну практику ЄС з регламентації, в т.ч. гармонізації НД, не йшлося.
Напевно, все ж курси мають працювати на постійній (госпрозрахунковій) основі, за прикладом УкрНДНЦ Держспоживстандарту, зі штатними та/чи запрошеними кваліфікованими викладачами, визнаними фахівцями в галузі оцінки відповідності будівельних виробів.

1.3. В липні 2010 року набули чинності стандарти ДСТУ Б А.1.2-(2…5):2009 з комплекту [5]. В зв’язку з цим, на підставі ДСТУ Б А.1.2-1:2007 «Осноні положення» і ДСТУ Б А.1.2-3:2009 «Порядок розгляду та критерії аналізування документів під час призначення органів з оцінювання відповідності» Мінрегіонбудом і Держспоживстандартом проведено процедуру призначення першої групи із 12-ти органів з сертифікації на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд (наказ від 09.12.10 № 560).

1 2 3 4 5 Следующая

Регламенты и нормы
Стандарт ЕС для встроенных в здания фотоэлектрических модулей (BIPV) ift Rosenheim участвует в подготовке стандарта к принятию Европейской комиссией по стандартизации
Наше интервью
 REHAU: свое будущее мы выбираем и создаем сами…
Новости отрасли
Новости компаний
Комментарии
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua