Віконні провітрювачі як рішення проблеми порушення повітрообміну

 9 164

Запрошуємо відвідати конференцію-круглий стіл під патронатом Мінрегіонбуду України «Нові державні будівельні норми – нові вимоги по організації повітрообміну в сучасному термо-модернізованому будівництві», що відбудеться в рамках виставки "ПРИМУС: Вікна. Двері. Профілі 2010" 25 січня у виставковому центрі КиївЕкспоПлаза, що знаходиться за адресою вул. Салютна, 2-Б, станція метро Нивки. Павільйон № 1, конференц-зал № 1, початок о 14:00.

Конференція першочергово розрахована на провідних українських виробників вікон та на представників провідних будівельних компанії. Ми плануємо зібрати до 200 чоловік. Ціль конференції - ознайомити учасників ринку зі всіма спектрами нової проблеми порушення повітрообміну, яка виникла як наслідок тотальної герметизації новобудівництва. А також розяснити закон (ДБН В.2.2-15-2005 С.19-20) авторами і надати сучасну відповідь проблемі - віконні провітрювачі, що є єдиним загальнодоступним рішенням організації повітрообміну в массовому житловому будівництві України.

Доповідачі - керівні працівники організацій:

  1. Мінрегіонбуд України;
  2. АТ «Київпроект»;
  3. СЕС м. Києва;
  4. Інституту гігієни і медичної екології ім. О.М. Марзєєва;
  5. Компанія "Titon" (Англія), www.titon.co.uk;

та ін.

З початку 2006 року почав діяти закон ДБН В.2.2-15-2005, котрий вийшов на заміну СНиП 2.08.01-89 та ДБН 79-92, що регламентує необхідну кратність повітрообміну і постановлює застосвання провітрювачів в житловому будівництві при встановленні вікон з герметичним притулом. Провітрювачі – це не примха законодавців, а життєво-необхідне рішення. Це світова практика, яка нарешті починає впроваджуватись в Україні.

Трішки передісторії

Приблизно тридцять років тому за кордоном почали масово встановлювати металопластикові вікна. Обігрівати приміщення ставало дорожче, а герметичні вікна були унікальним рішенням для збереження тепла та шумоізоляції житлових будівель. Проте разом з великою користю, герметичні вікна принесли з собою ще й біду. Швидко стало зрозуміло, що їх застосування знижує до неадекватно низьких рівнів, або й блокує, необхідний повітрообмін, призводячи до токсифікації домашнього повітря. Та й дійсно, з одного боку такі конструкції надійно зберігали тепло і тишу в домі, але з іншого - приміщення перетворювалося на герметизовану ємкість, де накопичувалася водяна пара, перетворюючись в конденсат на вікнах та вуглекислий газ, що спричиняє задуху, а також токсичні випари зі штучних поверхонь (килимів, меблів, елетроприборів, тощо). Світ швидко схаменувся і вже у 60-х роках почалось виробництво унікальних маленьких приладів для вікон, за допомогою яких необхідний притік свіжого повітря в приміщення став постійним. Знайшовся рецепт для оздоровлення внутрішньої екології домівок, і все це при повній безпеці щільно закритих вікон!

Конденсат на вікнах

Перший провітрювачі вироблялись у скандинавських країнах. Зі Скандинавії поширилися до Великобританії, Франції, Бельгії, Голландії, США і Канади. Останнім часом їх "відкрили" в Японії і країнах Балтики. У більшості з цих країн у результаті багаторічного позитивного експлуатаційного досвіду було введено адміністративні примусові норми на застосування “провітрювачів” у сучасних вікнах.

Провітрювач, принцип його роботи і переваги

Віконний провітрювач

На сьогоднішній день провітрювач — це вдосконалений невеликий пристрій, що вмонтовується на виробницітві, або вже на готове вікно. Завдяки дії природніх законів різниці тиску зовні та в приміщенні, повітря постійно постачається в дім в об`ємі, який дозволяє щілина данного провітрювача. Створюється заміна старого повітря, яке виходить з приміщення через вентиляційні канали. Провітрювачі мають високу ступінь шумоізоляції, захищають від зовнішніх погодних умов та комах, мають ручне дорегулювання. Таким чином, в домівці відбувається постійний повітрообмін при повній безпеці, адже вікно закрите.


Принцип роботи віконного провітрювача

Сьогодні в Україні користуються популярністю торгові марки провітрювачів «Titon» (Англія) та «Ventair» (Польща). Люди стають більш освідченими і при купівлі металопластикового чи дерев`яного вікна з герметичним притулом починають цікавитись, чи оснащені вони провітрювачами. Розповсюджене на сьогоднійшній поняття мікровентиляції є фактично недозакритим вікном, зі всіма негативними наслідками у безпеці домівки, а також у тепло- і шумоізоляції. До того ж, сам процес провітрювання при таком рішенні є абсолютно неконтрольованим. Зрештою, цією функцією споживачі користуються вкрай рідко, тим більше виходячи з домівки залишити свої вікна недозакритими ризикне не кожен.

Екологічне підгрунтя

За екологічними оцінками повітря у приміщенні у 4–6 разів «брудніше» та у 8–10 разів токсичніше від зовнішнього. Тут воно є зволоженим (приготування їжі, дихання мешканців, користування ванною), містить мало кисню, зате багато шкідливих отруйних сполук, що утворюються під час випаровування з поверхонь штучних виробів та лакованих поверхонь. Надмірна кількість вологи спричиняє розвиток грибків, що добре відомо мешканцям панельних будинків та кутових квартир багатоповерхівок. Нашим співвітчизникам добре відомий результат співжиття зі спорами цвілі в домівці – це неочікувана алергія та хронічні захворювання дихальних шляхів. Єдиним рішення для цих тотальних проблем є налагодження постійного повітрообміну, вентиляції в житлі. Найдоступнішим, найпростішим і ефективним рішенням є застосування віконних провітрювачів.

Наше майбутнє

Як бачимо, в Україну практика встановлювання провітрювачів тільки приходить, хоча законодавчо вона вроваджена вже протягом чотирьох років (ДБН В.2.2-15-2005). Першочерговою причиною цьому є необізнаність фахівців віконного бізнесу, які подають не сучасні вікна зі всіма необхідними властивостями для екології приміщень, а дешеві, герметичні квадратні метри. Коньюктура віконного ринку на сьогодні заповнена щільністю пропозицій. Обізнані віконні компанії вигідно позиціонують себе не зниженням ціни продукції в притул до собівартості, а навпаки впроваджують віконні провітрювачі на виробництві, цим самим надаєть своїм вікнам нових конкурентних переваг за мінімальні кошти. Провітрювачі без сумніву є майбутнім українського віконного виробництва, так само, як вони стали необхідною умовою житлобудівництва у світі.

З витягом ДБН В.2.2-15-2005 С.19-20 можна ознайомитись на сторінці ЖИТЛОВІ БУДИНКИ. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ДБН В.2.2-15-2005

З витягом правил безпеки систем газопостачання України С.60 пункт 4.5.15 можна ознайомитись на сторінці ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ СИСТЕМ ГАЗОПОСТАЧАННЯ УКРАЇНИ

Найдите все свои архитектурные решения через OKNA.ua: Нажмите здесь чтобы зарегистрироваться. Вы производитель и хотите наладить контакт с клиентами? Кликните сюда.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Новое и лучшее

N
у меня дома установлены Titon и никаких проблем уже два года. А до этого постоянный конденсат в отопительный сезон и как последствие сырость. Рекомендую, устанавливайте. Из возможных вариантов на рынке самый дешевый и действенный.
27 авг. 2012 г., 14:37
ОтветитьПожаловаться на спам
Некрасиво воровать чужие фотографии. Могли бы сделать и свои.
12 июл. 2011 г., 11:44
ОтветитьПожаловаться на спам
Тема очень актуальна на сегодняшний день особенно из-за массовых установок пластиковых окон и проведения. Решение и вправду очень актуальное, и не очень дорогое.
26 сент. 2010 г., 16:21
ОтветитьПожаловаться на спам