Під час виступу на Українському Форумі "Фонд енергоефективності. Ключовий
За словами Юргена Кайнхорста, Уряд Німеччини спільно з Мінрегіоном України розробили стратегію під назвою "Трансформація субсидій в інвестиції" і готовий виділити 25 млн євро на запуск процессу реформування, суть якого полягатиме у створенні стимулів для субсидіантів вкладати кошти в утеплення і модернізацію житла.
У 2016 році кількість домогосподарств, які отримують субсидії, може сягнути половини усіх домогосподарств країни, 35 млрд грн закладено на виплату субсидій у поточному році, далі ця сума зростатиме. Тож механізм монетизації субсидій (а саме залишку субсидії, яку людина може отримати для проведення енергоефективних заходів, зекономивши на комунальних платежах), на думку як представників Уряду України, так і партнерів з Німеччини, може стати дієвим механізмом для спрямування коштів, виділених на субсидії, у енергозбереження.
Основні завдання Фонду енергоефективності — надавати комплексні технічні рішення з утеплення житлових будинків, забезпечувати прозорий процес отримання дешевих кредитів та проводити аудит після закінчення робіт. За словами
Представник Європейської комісії Пітер Вагнер (Peter Wagner) у своєму виступі на Форумі наголосив на тому, що важливо, щоб виділені на енергоефективність кошти доходили до споживачів і підкреслив, що сприяння підвищенню енергоефективності України є "одним з найвищих пріорітетів ЄС".
Базою для створення Фонду має стати прийняття у 2016 році низки ключових законів, зокрема, і Закону "Про Фонд енергоефективності".
Нагадаємо, що з початку поточного року понад 72% "теплих" кредитів отримали субсидіанти.
Як повідомлялось раніше, стало відомо, коли почне роботу Фонд енергоефективності.
Читайте також: 70% компенсації за утеплення — як працює ця схема і чому нею варто скористатись зараз.
Як купити енергоефективні вікна за ціною звичайних за рахунок держави?