Субсидії не будуть вічними. Утеплюйтесь один раз — економте сімейний бюджет десятки років.
6 мільйонів українських родин, які беруть участь у системі субсидій, автоматично отримуватимуть її в опалювальний період 2016–2017 років (дані Мінсоцполітики). Субсідіанти, які проживають в багатоквартирному будинку, де створено ОСББ чи ЖБК, при комплексному утепленні будинку мають можливість утеплити своє житло з відшкодуванням від держави 70% (!) витрат.
Нагадаємо, що згідно нових умов програми, відшкодування 70% суми витрат на енергоефективність отримують субсидіанти, які є у складі ОСББ чи ЖБК. Держенергоефективності: "Якщо у складі ОСББ/ЖБК є отримувачі субсидій, таке ОСББ/ЖБК отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів".
- ● “Немає коштів на утеплення”.
Контраргумент: кредит дозволить утеплити житло вже зараз і економити на комунальних послугах з наступної зими, виплачуючи суму частинами з можливістю дострокового погашення без додаткових комісій. - ● “Мені це не цікаво”.
Контраргумент: тарифи на комунальні послуги зростають, а 70% відшкодування для субсидіантів — це максимальний відсоток за програмою утеплення.
- ● Економія на сплаті комунальних послуг почнеться з першого дня опалювального сезону 2016–2017 років (наприклад, сума за теплоенергію для житла з утепленими стінами, енергоефективними вікнами та індивідуальним обліком тепла зменшиться на 50–70%, що дозволить окупити витрати протягом 1–2 сезонів).
- ● Ринкова вартість утепленого житла, у якому здійснюється облік тепла, на 25% вища за вартість неутепленого житла (за даними Держенергоефективності).
- ● Реальні витрати на утеплення за держпрограмою відшкодування для субсидіантів складуть приблизно 40% від повної вартості обладнання чи матеріалів — з урахуванням комісії банку та без урахування відсотків по кредиту.
- ● світлопрозорі конструкції з енергозберігаючим склом (крім однокамерних) — вікна та балконні двері
- ● радіатори опалення, регулятори температури повітря
- ● лічильники води та теплоенергії
- ● багатозонні прилади обліку електроенергії для одно- та двоквартирних житлових будинків до цього переліку додаються ще три позиції:
- ● теплонасосні системи
- ● матеріали для теплоізоляції фасадів, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів
- ● системи сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання.
Можна також ознайомитися з деталізованим переліком обладнання, у тому числі для ОСББ чи ЖБК.
- ● вхідні двері
- ● сонячні панелі для виробництва електроенергії
- ● електричні та неелектричні опалювальні засоби, в тому числі з функцією підігріву води: газові котли з автоматичною подачею природного газу; електричні котли; бойлери; каміни; прилади обліку природного газу
- ● малі вітрогенератори.
Термічний опір i-го шару конструкції, розраховується за формулою:
Ri = δi / λip,
де δi - товщина i-го шару конструкції, м. Товщина пінопласту 130мм
λip - теплопровідність матеріалу i-го шару конструкції в розрахункових умовах експлуатації, Вт/(м · К). Теплопровідність пінопласту 0,04 (Вт/м К)
Ri = (130 / 1000) / 0,04 = 3,25 (м2К/Вт) + термічний опір самої стіни (цегла, залізобетон) = > 3,3 (м2К/Вт)
Тому товщина утеплювача 20 см (в статті) трохи завищена, цілком достатньо і 13см.