Енергокалькулятор вікон

Дата розрахунку: 12.12.2024. Версія бази даних: 1.13. Версія програмного забезпечення: 2.1.
Енергоефективність вікон в один крок
Вибрати місто
Профіль і склопакет
Розміри вікна
Умови експлуатації
Розрахунок енергозбереження

Що таке "Енергокалькулятор вікон OKNA.ua"


Незалежний і офіційно акредитований "Енергокалькулятор OKNA.ua"
розраховує теплоізоляційні характеристики віконних блоків і економію на опаленні та кондиціонуванні.
Результати обчислень враховують розміри, архітектуру і комплектуючі вікон і не залежать від конкретного виробника або постачальника.*
НДІБМВ
Розрахунки відповідають чинним нормам. Вони підтверджені державним інститутом ДП «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів НДІБМВ».

Що можна зробити


Незалежний "Енергокалькулятор OKNA.ua" допомагає менше ніж за 1 хвилину:

  1. Зрозуміти, чи відповідає віконний блок нормам і вимогам програми «теплих» кредитів.
  2. Порахувати скільки енергії і грошей можуть економити вікна, пропоновані на ринку (більше 190 профільних систем і 20 типів склопакетів).
  3. Порівняти вироби різної комплектації від однієї або різних компаній, щоб зрозуміти яке буде тепліше економічніше тихіше.
  4. Порівняти конструкції з тими, які вже встановлені, щоб розуміти чи будуть вони тепліші і економічніші і на скільки.
  5. Зіставити різницю в ціні віконного блоку і економію на опаленні та кондиціонуванні за рік, і за 30 років експлуатації, щоб розуміти, яка інвестиція більш вигідна.

Хто може робити розрахунок


Покупцям вікон Енергокалькулятор допомагає зрозуміти, чи будуть вироби теплими, чи відповідають вони нормам і вимогам програми «теплих» кредитів, оцінити заощаджену енергію і гроші за сезон і 30 років експлуатації, послухати, як конструкції захищають від шуму.
Власники котеджів найбільш чутливі до підвищення тарифів на опалення. Вони використовують Енергокалькулятор і вибирають віконні блоки, які скоротять витрати на опалення і кондиціонування і допоможуть уникнути величезних витрат на утримання будинку.
Представники ОСББ та багатоквартирних будинків швидко і без спеціальної підготовки можуть зрозуміти, які конструкції відповідають нормам і підходять під програми «теплих» кредитів.
Менеджери компаній проводять незалежний розрахунок покупцям, показують теплоізоляційні характеристики вироби, відповідність нормам, економію в грошах у процесі експлуатації, аргументують вибір більш теплих рішень.
Виробники і продавці вікон використовують результати незалежних обчислень на сайтах із посиланням на розрахунок "Енергокалькулятора OKNA.ua" і аргументують покупцям вибір більш теплих і якісних рішень.

Калькулятор енергоефективності вікон

Енергокалькулятор перевіряє чи підходить скління для "теплих кредитів" і регіональних програм підтримки енергоефективності. Його використовують для перевірки "теплих" кредитів продавці віконних салонів і співробітники державних банків. Витрати на опалення і кондиціонування протягом року теплотехнічний розрахунок вікон також показує і додатково прогнозований термін служби (30 років).


Переваги енергоефективний

  1. Через стандартні рішення витрачається від 20% -25% енергії на опалення для індивідуальних будинків, тепловтрати квартири досягають до 40% для багатоквартирних будинків. А при суцільному фасадному склінні до 60%. Енергоефективні рішення можуть у 2-3 рази скоротити ці втрати.
  2. Окупають свою вартість багаторазово за час експлуатації. Їх теплотехнічні характеристики кращі в порівнянні зі стандартними конструкціями, це безпосередньо впливає на вартість. Адже на металопластикові вікна ціни формуються залежно від класу комплектуючих. Але ця інвестиція швидко окупається. Підрахунок показує економію при експлуатації.
  3. Створюють комфортні умови проживання в квартирі і будинку.

Програма підтримки енергоефективності

Державна програма підтримки енергоефективності, так звані "теплі кредити", дозволяє скоротити витрати на теплоізолюючі рішення. У 2016 році 67% коштів за програмою "теплих кредитів" агентства держенергоефективності направлено на кредитування віконних блоків. Є також регіональні програми підтримки енергоефективності. Для того, щоб відповідати вимогам програм, світлопрозорі конструкції повинні бути теплоізоляційними і відповідати вимогам ДБН В.2.6-31:2006, а з середини 2017 року вже ДБН В.2.6-31:2016. Саме на підставі цього ДБНу проводиться розрахунок енергоефективності віконних блоків на відповідність програмам.


Переваги енегокалькулятора вікон

  1. Легко і швидко. Мінімум необхідних даних для теплотехнічних обрахунків у зручній формі і максимум необхідної інформації в зрозумілому вигляді в результатах для енергоаудиту.
  2. Незалежний розрахунок. Користувач онлайн отримує об'єктивну інформацію про характеристики, виходячи з комплектуючих, незалежно від конкретного виробника. Ці характеристики є максимально можливими для досягнення за умови якісного виготовлення і монтажу конструкції.
  3. Найбільш повні дані. Ми зібрали і перевірили дані по більш ніж 250 профільних систем, які використовуються або коли-небудь використовувалися в Україні. Так що можна отримати розрахунок теплоізоляції вікон, які були встановлені навіть 15 років тому. База профільних систем і склопакетів постійно доповнюється і уточнюється.
  4. Висока точність. Калькулятор враховує розміри і конфігурацію, складові виробу, місце розташування, орієнтацію за сторонами світу і навіть види енергоносіїв і місцеві тарифи для найбільш точного відображення параметрів енергоаудиту.
  5. Відповідність нормам і стандартам. Обчислення енергоефективності проводиться на підставі діючих норм і стандартів в Україні (ДБН В.2.6-31:2006 (з 2017 р. — ДБН В.2.6-31:2016), ДСТУ EN 673:2009).

Методика розрахунку

Обрахунки теплових характеристик світлопрозорих конструкцій проводяться на підставі ДБН В.2.6-31:2006 з урахуванням крайових зон склопакету. Склопакет обраховується згідно ДСТУ EN 673:2009 "Скло будівельне. Методика визначення коефіцієнта теплопередавання багатошарових конструкцій" (EN 673:1997, IDT).

Вихідні дані для профільних систем взяті з відкритих даних виробників профілів з урахуванням армування для тих систем, де воно повинно бути присутнім, після перевірки обчислювальними методами.
Енергокалькулятор НЕ використовує спрощений теплотехнічний розрахунок по ДСТУ Б В.2.6-17-2000, оскільки метод по ДСТУ Б В.2.6-17-2000 дає менш точний результат (у бік завищення). У ньому не враховується вплив крайової зони склопакетів. Тому, калькулятор енергоефективності вікон використовує більш точні методи обчислювання згідно з ДБН В.2.6-31:2006, який аналогічний методиці європейської норми EN ISO 10077-1:2006 з урахуванням крайової зони склопакетів, архітектури та розмірів конструкції.
Для розрахунку енерговитрат використаний ДСТУ-Н Б В.1.1-27-2010 "Будівельна Кліматологія".

Для обчислення скорочення CO2 у калькуляторі взяті середні по країні показники генерації CO2 при виробництві електроенергії та розрахункові показники генерації CO2 при спалюванні побутового газу.


Енерговтрати старих вікон

Для столярки в житлових будинках 60-х, 70-х, 80-х і початку 90-х, що становить близько 89% житлового фонду України, обчислення показують 101 кВтгод тепловтрат через 10 м2 скління за опалювальний сезон для Києва. Якщо враховувати тепловтрати через протяги, то це число в середньому подвоюється до 200 кВтгод і більше. Але і ті металопластикові конструкції, які встановлювалися ще 10 років тому, мають не найкращі теплоізоляційні показники, хоча і вирішують проблему протягів у приміщенні. І перевірка в калькуляторі корисна для розуміння потенціалу економії на опаленні при заміні склопакетів або конструкції в цілому.


Комплексне утеплення

Енергоефективні рішення проявляють свої якості і при частковому утепленні квартири. Але в повній мірі працюють при комплексному утепленні, так щоб оболонка утеплення створювала замкнутий контур навколо будівлі включаючи двері та віконні прорізи. Крім того, при одночасній заміні світлопрозорих конструкцій і зовнішньому утепленні фасаду, краще опрацьовуються вузли прилягання утеплення фасаду і віконних блоків.


Комунальні платежі

Зростання тарифів на енергоносії не означає зростання витрат на комунальні послуги та вартості опалення. При грамотному виборі і використанні скління і утеплення стіни можна значно (в деяких випадках у 5-6 разів) скоротити витрати на опалення квартири та будинку.

Звичайні терміни окупності енергоефективних виробів, при наявності лічильників, складають 5-15 років. При урахуванні компенсацій і підтримки держави, формальні терміни скорочуються ще більше — до 2-5 років. А виходячи з реальних прикладів з урахуванням протягів, можуть бути скорочені до одного опалювального сезону.


Використовуючи Енергокалькулятор OKNA.ua ви приймаєте всі умови обмежень використання.
Вихідні дані і результати обчислень всіх параметрів є довідковими.
Вся відповідальність за використання енергокалькулятора лежить на користувачі.

* Теплоізоляційні характеристики віконних конструкцій можуть відповідати розрахунку, якщо вироби зроблені і вмонтовані якісно, або бути гіршими за розрахункові, при неякісному виробництві або монтажі. Енергокалькулятор не є якою-небудь гарантією якості віконного блоку. Обрахунок енерговитрат не враховує теплоінерційних характеристик приміщення і специфіку споживання енергії, а дає складову енерговитрат що залежить від світлопрозорих конструкцій.
OKNA.ua - Платформа