Переваги
Знайомлячи українських покупців із пластиковими вікнами, продавці спочатку акцентували увагу на зовнішній вигляд, дизайн і простоту догляду. Але віконний ринок ріс і розвивався. Нинішні вікна — складна технологічна конструкція з набором характеристик, які можна посилювати з допомогою спеціальної комплектації.
Переваги сучасних металопластикових вікон:
- Зовнішній вигляд.
Якісні ПВХ-профілі не жовтіють під впливом сонячного світла. Їхній колір залишається незмінним протягом усього терміну служби. - Герметичність.
Правильно виготовлена і встановлена (!) конструкція не створює протягу. Це явище зачепило важливий для приміщення процес — природну вентиляцію. Раніше надходження свіжого повітря через щілини між рамами і стулками було нормованим. Тому після установки віконного блоку в старих будинках, необхідно періодично провітрювати приміщення. Для вирішення цього завдання є автоматичні клапани і провітрювачі, які забезпечують приплив повітря в приміщення в разі закритих стулок. Механічно щілинне провітрювання створює фурнітура з режимом мікропровітрювання або паралельного зсуву. - Простота догляду.
Догляд зводиться до періодичного протирання профілю простим мильним розчином і традиційного миття скла. Також, рекомендується доглядати за ущільнювачами (протирати силіконовою змазкою) і регулярно змащувати фурнітуру (кілька крапель звичайного машинного мастила 1–2 рази на рік). Деякі віконні салони пропонують для цього спеціальні набори. - Теплоізоляція.
Показники теплоізоляції стали особливо актуальними після зростання комунальних тарифів. Теплі вікна вибирають як перший крок утеплення будинку або будівлі, щоби зменшити втрати тепла і знизити комунальні витрати. Так, з урахуванням середньозваженого тарифу на тепло (діє з 1 липня 2016 року), ПВХ вікна з п’ятикамерним профілем і двокамерним склопакетом (товщина 40 мм, два і-скло, камери заповнені аргоном) на кожних 10 м2 скління за опалювальний сезон може заощадити приблизно 1460 грн, у порівнянні зі звичайними віконними блоками. - Шумоізоляція.
За рахунок контурів ущільнення і склопакетів сучасні вікна краще ізолюють звук у порівнянні з радянською столярнею. Для деяких покупців цей показник може бути важливим, наприклад, для житла біля завантажених транспортних розв’язок, вокзалів тощо. Для підвищення звукоізоляції використовують спеціальні склопакети з більшою товщиною скла. - Тривалий термін служби.
Прогнозований термін служби якісних пластикових конструкцій — 30 років.
Склад конструкції
Як згадували вище, віконний блок — технологічне рішення. Виріб — це сумарні показники всіх елементів. Тому OKNA.ua рекомендує звертати увагу на комплектацію продукції.
Основні частини:
- ПВХ-профіль, з якого виготовляють рами і стулки. Для додання жорсткості, всередину профілю поміщають сталеве армування, із товщиною стінки не менше 1,5 мм відповідно до ДСТУ Б В.2.6–15: 2011 «Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні. Загальні технічні умови». Армування не повинно бути перфорованим.
- Фурнітура відповідає за «роботу» конструкції і встановлюється на стулку. Якісна фурнітура витримує 20 000 циклів відкриттів — це майже 55 років експлуатації за умови щоденного відкривання. Велика увага приділяється версіями зламостійкої фурнітури, оскільки вироби зі стандартною фурнітурою схильні до надто швидкого злому. Іноді питання безпеки вирішують із допомогою решіток, але сучасні вироби з протизламною фурнітурою спеціальної комплектації й зі склопакетами зі загартованого триплексу, здатні протистояти підготовленому зломщику достатній час для прибуття служби охорони.
- Склопакет — герметична конструкція зі скла й дистанційної рамки, займає майже 80 % від площі конструкції. Встановлюється в раму для глухого віконного блоку і в стулку — для вікна, що відкривається. Саме склопакет відповідає в основному за теплоізоляційні властивості виробу. Тому вибір рекомендується починати з вибору склопакета.
Такі додаткові елементи, як: підвіконня, відливи, укоси й сітки москітні, штори, жалюзі; належать до віконних аксесуарів і розширюють можливості в забезпеченні комфорту.
Чому обирають пластик (металопластик)?
Якщо порівнювати пластикову продукцію й дерев’яну, то дерево програє за показниками теплоізоляції. Також, пластик не розбухає від підвищеної вологості й не зсихається. Він не чутливий до процесу гниття.
Пластику програють і алюмінієві вікна за показниками теплопровідності.
Незважаючи на естетичні переваги дерев’яних вікон і конструкційну міцність алюмінієвих, на ринку скління превалює металопластикові вироби насамперед через поєднання порівняно низьку ціну і високі теплоізолюючі властивості.
Ці переваги дозволили пластику завоювати лідируючі позиції й на світовому, і на українському віконних ринках.
Де знайти компанію й замовити продукцію?
Для того, щоби вікна купити і встановити можна скористатися платформою OKNA.ua. Вона поєднує в собі найбільший вибір компаній (понад 4500) і набір фільтрів для пошуку. Тому знайти і вибрати потрібного для себе виробника або віконний салон досить просто.
Також, продавці вікон додають дані у віконний калькулятор, який дозволяє розрахувати вартість за розмірами без зайвих дзвінків відразу для десятків компаній. У результатах розрахунку представлений діапазон від недорогих до елітних виробів.
Ви можете відразу купити вікна пластикові, відправивши заявку. Після чого представник фірми зв’яжеться й уточнить деталі замовлення й ціну.
Що відбувається після вибору компанії й замовлення?
Український віконний ринок — ринок індивідуальних виробів. Щоби запустити процес виробництва, необхідно отримати розміри майбутніх блоків, тому до покупця зазвичай приїжджає замірник і проводить замір отвору. Після чого дані передаються для проектування конструктору або менеджеру який проводить розрахунок. Після підтвердження замовлення передається на виробництво. З допомогою спеціальної програми задаються параметри, комплектація і визначається витрата матеріалів. Наступним етапом йде нарізка профілів і армування. Після чого профіль із попередньо вставленим армуванням зварюють, встановлюють ущільнювачі, фурнітуру і склопакет заздалегідь виготовлений на стеклопакетній лінії.
Готові вироби доставляють замовнику, у разі необхідності демонтуються старі конструкції, і встановлюються нові.
Весь процес займає зазвичай до 10 днів, але в сезон терміни можуть збільшуватися.