Регулювання вікон
Перш ніж займатись ремонтом вікон і тим більше їх заміною, добре б з'ясувати чи не достатньо відрегулювати вікна для відновлення їх функціонування. В більшості випадків це зпрацьовує.
Регулювання пластикових вікон не відрізняється від регулювання дерев'яних вікон з фурнітурою похило-поворотного типу. Фурнітура для алюмінієвих вікон відрізняється, хоча останнім часом застосування традиційної фурнітури для пластикових вікон зустрічається і в алюмінієвих вікнах.
У більшості випадком регулювання вікон можна зробити самостійно, а ремонт вікон доручити фахівцям.
Що можна зробити самостійно?
Найпростіше і корисне для приємною і тривалої експлуатації вікон - кілька крапель машинного масла 1-2 рази в рік на так звані цапфи - виступаючі по периметру стулки запірні елементи.
Якщо в закритому положенні ущільнювач нещільно прилягає і з під нього відчувається протяг - потрібне регулювання.
Притиск забезпечується цапфами і відповідними планками. Цапфи - невеликі ексцентрики, які при їх обертанні притискають стулку сильніше або навпаки послаблюють її. Але врахуйте, що занадто сильне притискання призведе до надмірного навантаження на фурнітуру і вікно не тільки буде складно закрити, а й значно скоротиться термін експлуатації фурнітури.
Віконна стулка може деформуватися з різних причин. Це можуть бути невеликі термічні розширення пластику або вплив тепрературно-вологісного режиму на деревину. Можливо також і невірне розклинювання склопакета. У будь-якому випадку якщо деформації невеликі - їх можна компенсувати передбаченим в фурнітурі регулюванням.
Шестигранник - майже стандартний інструмент для більшості серій фурнитур. Але зустрічаються фурнітури з регулюванням гайковим ключем і навіть вручну без інструментів.
Порядок регулювання положення стулки: Спочатку підлаштовується нижня петля, яка зазвичай регулює положення стулки вгору-вниз і невеликий зсув вліво-вправо, а потім верхня петля, яка нахиляє стулку вліво-вправо.
Регулювання притиску стулки здійснюється послідовним регулюванням цапф по периметру.
Коли потрібно викликати спеціаліста для ремонту вікон?
Якщо регулювання не дає результат і затирання або заїдання не проходить через занадто великий деформації стулки - буде потрібна допомога фахівця для того щоб провести «перепакечіваніе склопакета». Тобто зняти штапики, вийняти склопакет і встановити його знову правильно розклинивши його.
Якщо фурнітура зламана. Зазвичай віконна фурнітура розрахована на 15000-20000 відкриттів, але іноді буває що вона виходить з ладу і тоді буде потрібно ремонт або заміна фурнітури. Цю операцію краще доручити майстрові високого класу.
Що ще в вікнах може зіпсуватись?
Хоча сучасні вікна довговічні і ремонт металопластикових вікон при акуратній експлуатації відносно рідкісне явище, проте зустрічається.
Зсохнувся, що втратив еластичності або значно вкоротившийся ущільнювач не забезпечує герметичність вікна і призводить до великих втрат енергії і погіршення звукоізоляцію. В обох випадках потрібно замінити ущільнювачі. Зверніть увагу на те що ущільнювачів безліч за формою, розміром і матеріалом. Заміну ущільнювача склопакетів краще доручити фахівцям. Заміну ущільнювачів між стулкою і рамою можна зробити і самостійно якщо мати відповідний ущільнювач. Але через відсутність у продажу таких ущільнювачів і цю операцію краще доручити фахівцеві.
Заміна потрісканого склопакета потребує двох важливих операцій - замірювання товщини, ширини і висоти склопакета, а також визначення кількості скла і наявність енергоефективних скла (я-скл). Ці операції вимагають простих навичок і ремонт пластикових вікон в таких випадках не складе особливих труднощів.
Лопнувший профіль однозначно вимає ремонт вікна, але різний у різних випадках.
Якщо вигнувся або лопнув профіль стулки (що буває вкрай рідко) або вирвана стулка через надмірне навантаження у відкритому стані - стулку можна замінити, замовивши таку ж з такої ж профільної серії. Заміри і заміну краще доручити фахівцеві.
Якщо лопнув профіль рами, то буде потрібно заміна вікна. При бажанні можна зберегти склопакети якщо вони з високими енергоефективними показниками, і замовити вікна без нових склопакетів, що дозволить заощадити.