29 січня Уряд затвердив Концепцію реалізації державної політики в сфері забезпечення енергоефективності будівель та Національний план збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (НСЕБ).
Упродовж 2020–2030 років планується перехід на будівництво нових та реконструкцію наявних будівель з дотриманням високих стандартів з енергоефективності, що б в результаті отримувати будівлі із наближеним до нульового рівнем споживання енергії. Такі будівлі повинні мати рівень енергоефективності не нижче рівня мінімальних вимог з енергоефективності (клас «С»), понад 50% енергозабезпечення має здійснюватися завдяки відновлювальним джерелам енергії.
Такі будівлі за рівнем енергоспоживання позначатимуться класом енергоефективності «А+», який має бути введений в дію згідно Нацплану. Вартість енергозабезпечення таких будівель не буде перевищувати 25% порівняно із середніми показниками витрат на енергозабезпечення житлових або громадських будівель.
Читайте також: Проєкт багатоквартирного active house від українських архітекторів має близьке до нуля споживання енергії
Мінрегіон наводить приклад: «П’ятиповерхова новобудова, що приймається в експлуатацію сьогодні, згідно ДБН В.2.6–31:2016, потребує енергії 81–85 кВт*год/м.кв на рік. Після реалізації Націплану подібний будинок повинен прийматись в експлуатацію із рівнем споживання близько 35 кВт*год/м.кв на рік, із яких половина енергії генеруватиметься на місці з відновлюваних джерел. Відповідно, рахунки за енергоносії в таких будинках будуть меншими на 75%, ніж зараз».
Нацплан планують реалізовувати у два етапи:
2020–2025 рр. створення
2025–2030 рр. перехід до обов’язкового дотримання стандартів НСЕБ щодо об’єктів будівництва та будівель, у яких здійснюється реконструкція із урахуванням економічної доцільності.
Планом встановлюються заходи, необхідні для досягнення в Україні спроможності переходу на дотримання стандарту НСЕБ при будівництві/реконструкції будівель бюджетної сфери починаючи з 2025 року, та для всіх інших будівель з 2027 року.