Огляд обладнання для профiлювання вiкон європейського стандарту

 2 880
Продовження У минулому номері ми почали розмову про обладнання для профілювання дерев'яних вікон. Сьогодні мова піде про устаткування для серійного виробництва вікон.

На виробництвах, що спеціалізуються на серійному виготовленні дерев’яних вікон і дверей, використовуються такі верстати, як мультифрезерні. Відмінною рисою цих верстатів є наявність декількох обробних вузлів з можливістю встановлення на один шпиндель від 2 до 6 фрез. Налагодження вертикального положення здійснюється електронікою, а персональний процесор дозволяє здійснювати автоматичний запуск двигунів фрезерних шпинделів за схемою зірка-трикутник, спостерігати за правильністю роботи верстатів, проводити діагностику помилок. Для візуалізації процесу програмування і контролю верстати оснащені монітором.

Кутові віконні центри SAC стали символами технічного прогресу в сфері виготовлення вікон і здобули заслужену славу на ринках усіх континентів. Відмінною рисою верстатів SAC є те, що їхні направляючі каретки вкриваються дуже тонкою плівкою масла під натиском, що значно зменшує тертя. Крім того, верстати мають гідростатичну систему позиціонування інструмента, що забезпечує високу точність обробки і дозволяє уникнути необхідності в будь-якій механічній корекції чи змащуванні. Вертикальне позиціонування шпинделів здійснюється за допомогою високоточної передачі гвинт-гайка з кульками, точність позиціонування контролюється електронікою.
Особливістю верстатів, що виробляються фірмою SAC, є повна комп’ютеризація. Налагодження позиції інструмента здійснюється електронікою відповідно до введеної програми. Програма обробки може бути задана як для кожної окремої деталі, так і для цілого вікна. Усе програмне забезпечення, інструкції з експлуатації і обслуговування (умов роботи) верстата подані російською мовою і відповідають нормам ГОСТів РФ. Усі верстати відповідають вимогам європейського стандарту СЕ.
Для високоякісної обробки шипів і вушок застосовують мультифрезерні шипорізні верстати (наприклад, мод ТЗ фірми SAC, Італія). Можливість встановлення великої кількості інструменту та його автоматичної настройки дозволяє звести час повного переналагодження верстата до часу вибору необхідної прграми. Для заміни цілого комплексу інструменту необхідно витратити приблизно 10 хвилин. Можна домогтися, щоб заміна інструменту здійснювалась лише один раз після його затуплення. Окрім фрезерного шпинделю, верстат оснащений торцювальним вузлом, що забезпечує високу точність збірки коробок і стулок. Електричний привід шипорізної каретки забезпечує плавне регулювання швидкості подачі. Щоб уникнути сколювання під час шипування, на каретці встановлена антисколювана пластина. Базування заготівки по довжині здійснюється за упором і лінійкою, яка може повертатися на кут ± 60°.
Шипорізний верстат не дозволяє здійснювати поздовжне профілювання, необхідне при виготовленні вікна, тому він повинен використовуватись разом з поздовжно-фрезерним верстатом, наприклад, мод Р 4, фірми SAC, Італія. Цей верстат здійснює поздовжне профілювання внутрішнього профілю вікна заготівки. На ньому можуть бути встановлені відразу декілька фрезерних шпинделів. Крім того, поздовжно-фрезерний верстат оснащений вузлом для відбору штапика, а додатково на ньому може бути встановлений антисколювальний вузол, що запобігає сколюванню, яке утворюється після виходу інструменту з-під заготовки. На цьому верстаті, окрім обробки внутрішнього профілю, здійснюється обробка й зовнішнього профілю вікна.
Для виготовлення вікна бажано мати мультифрезерні шипорізний й поздовжно-фрезерний верстати. Подана схема виготовлення вікна дозволяє виробляти 25-35 вікон за зміну й навіть більше. Характерною рисою даного виробництва є те, що верстати працюють паралельно і час переміщення заготовок перекривається часом роботи верстатів. При зупинці роботи одного з верстатів інший продовжує працювати. Додатково підвищити продуктивність можна за допомогою застосування універсального фрезерного верстата, на якому буде здійснюватися обробка вікна з зовнішньої сторони (наприклад, Т 120 TL ).
Як для серійного, так і для одиничного та малосерійного виробництва застосовують кутові віконні центри. Ці верстати являють собою два мультифрезерних верстата: шипорізний та поздовжно-фрезерний, що розташовані під прямим кутом один до одного. Особливістю даних верстатів є те, що вони цілком автоматизовані й на них можна здійснювати повну обробку вікна, не звертаючись за допомогою до інших верстатів. У мінімальній своїй комплектації кутові центри вимагають здійснення переналагодження при переході з обробки внутрішніх профілів на зовнішні (наприклад, кутовий віконний центр F 4, SAC, Італія), при цьому час заміни інструмента складає приблизно 20 хвилин.
Усі цикли роботи кутових центрів стосуються основних восьми: торцювання, подвійне торцювання, зашиповка, внутрішнє профілювання, одностороння і двостороння зашиповка й поздовжне профілювання, зовнішнє профілювання, виготовлення непрямокутних віконних блоків. При обробці деталь автоматично передається від зашиповки на повздовжне профілювання. Налагодження інструмента здійснюється за допомогою числового програмного управління, яке практично не має збоїв у роботі, а автоматична діагностика постійно здійснює введення в дію поновлювальної програми. Кутові віконні центри можна використовувати як окремо, так і в поєднанні з іншими верстатами, що дозволяє збільшити виробництво до 60 вікон за зміну.
При виготовленні вікон несправедливо обходять увагою чотиристоронні верстати, незамінні на початковій стадії виготовлення вікна. Верстати цього класу (наприклад, Т90, Martin і чотиристоронні поздовжно-фрезерні верстати фірми Chang Iron, Тайвань) призначені для поздовжнього профілювання. Без використання допоміжного обладнання вони не дозволяють виробити вікно повністю, але завдяки своїй універсальності суттєво можуть збільшити продуктивність.
На чотиристоронніх верстатах одночасно можна здійснити калібрування бруса за розміром, отримати штапик, а також виробити внутрішній профіль вікна з можливістю отримання штапика й калібрувати за один підхід. Спеціальна модель верстата фірми Chang Iron оснащена вертикальними шпинделями з максимальним діаметром інструмента 300 мм. Такий верстат може обробляти заготовку одночасно з двох сторін, нарізаючи внутрішній і зовнішній профіль вікна. У сукупності з шипорізним верстатом він дозволяє виробляти вікна у великій кількості.
Для масового виробництва вікон можна використовувати спеціальний чотиристоронній фрезерний верстат фірми Chang Iron та двосторонній шипорізний верстат. Продуктивність двостороннього шипорізного верстата при подачі 5 м/хв складає 15 заготовок. Налагодження верстата здійснюється цілком автоматично, за допомогою програмного забезпечення.
При купівлі верстата слід врахувати як теперішні потреби виробництва, так і перспективи його розвитку. Компанія “Днепро” пропонує широкий вибір обладнання, яке може оптимально вирішити проблеми як великих підприємств, так і середніх фірм. Фахівці компанії допоможуть правильно підібрати, встановити й налагодити обладнання, розробити технологію, своєчасно забезпечити надійною сервісною підтримкою протягом усього часу співпраці, допоможуть у навчанні персоналу.

Інженерно-технічний відділ “Днепро”

Найдите все свои архитектурные решения через OKNA.ua: Нажмите здесь чтобы зарегистрироваться. Вы производитель и хотите наладить контакт с клиентами? Кликните сюда.

Новое и лучшее