Директива EPBD про енергоефективність будівель
Директива ЄС EPBD, що набула чинності 19 травня 2010 року, належить до ключових правових актів у сфері енергоефективності будівель. Вона входить до пакету «Відповідність вимогам 55», метою якого є зменшення викидів парникових газів на 55% до 2030 року.
Згідно з директивою Європейського Союзу, майбутні будівлі повинні відповідати стандарту з нульовим рівнем викидів до атмосфери, що повинно бути досягнуто до 2028 року. Більш того, державні будівлі мають відповідати цій вимозі навіть раніше, з 2026 року. Не лише для нових будівель, але й для існуючих, запроваджуються мінімальні стандарти енергоефективності. На даний момент, житлові будинки повинні досягти енергетичного класу E до 2030 року і класу D до 2033 року. Найвищим енергетичним класом є А, найнижчим – G.
Якщо Україна серйозно поставиться до директив ЄС, це може викликати значні зміни в будівельній галузі. Хоча встановлення вікон є лише однією з частин будівельної інвестиції або теплової модернізації, ця сфера також може зазнати кардинальних змін. Зокрема, очікується збільшення інтересу до технологій, що дозволяють встановлювати вікна в теплоізоляційному шарі будівлі. Те, що сьогодні є альтернативою, завтра може стати стандартом. Отже, це може стати початком справжньої революції в будівельній галузі України.
Виносна система illbruck SMART
Виносну систему установки вікон у шар теплоізоляції illbruck SMART офіційно презентували на ярмарку BAU 2023 у Мюнхені. Нові рішення, запропоновані компанією, відповідають майбутнім потребам ринку. Використання їх дозволяє оптимізувати процес установки вікон та знизити витрати.
Монтажний профіль PR150 для вікон та балконних дверей у системі illbruck SMART виготовлений з пінополістиролу щільністю 150 кг/м³.
PR150 – це профіль, який має дві характерні риси, які забезпечують оптимальну продуктивність на будмайданчику. Перша характеристика полягає в тому, що кожен профіль має унікальний номер партії, який дозволяє легко ідентифікувати компоненти системи, що використовуються на будмайданчику. Друга характеристика полягає в тому, що поверхня профілю ребриста, що забезпечує ще міцнішу адгезію клею SP351.
Що важливіше, illbruck SMART значно полегшує роботу навіть для тих, хто не має достатнього досвіду в цій сфері. На поверхню профілю нанесені позначки для свердління кріпильних турбогвинтів через кожні 100 мм з урахуванням відстані 60 мм від краю отвору. Це дозволяє уникнути помилок при механічному кріпленні виносного каркаса до несучої стіни.
Поверхня, що склеюється, – це скоріше форма поверхневого ущільнення контакту. Міцність та несуча здатність системи залежать, головним чином, від вибору і розташування механічного кріплення.
Успішне встановлення несучих елементів у системі illbruck SMART визначає не лише кінцеву якість, а й довговічність монтажу в шарі теплоізоляції. Необхідно дотримуватися чітких рекомендацій компанії щодо закріплення віконних конструкцій в конструктивних отворах стін. Жодні скорочення чи спрощення не можуть бути допущені, оскільки це може погіршити якість та довговічність монтажу. illbruck SMART надає рекомендації щодо найкращих рішень для кріплення, а також визначає рівень продуктивності, який можна досягнути з точки зору навантаження, яке сприймається кожною точкою кріплення.
illbruck пропонує цікавий і корисний інструмент для людей, які мають менший технічний досвід або інвесторів, які люблять займатися будівництвом самостійно – калькулятор для розрахунку кількості продуктів, необхідних для виготовлення каркасу та кріплення, що потрібно для його фіксації до несучої стіни. Цей інструмент полегшує розрахунок і дає можливість підібрати необхідні матеріали точно за розмірами та потребами проекту.
illbruck SMART – це система, яка зосереджена на простоті та індивідуальних уподобаннях виконавця. Перевагою цієї системи є можливість використовувати будь-яку комбінацію матеріалів, які входять до системи i3. Більш того, якщо виконавець бажає, можна використовувати розширювальні стрічки класу Trio для монтажу вікна без використання піни.