Директива EPBD
Директива ЄС EPBD (Директива про енергоефективність будівель) від 19 травня 2010 року стосується енергоефективності будівель та є правовим актом, узгодженим у межах пакету «Відповідність вимогам 55», метою якого є скорочення викидів парникових газів не менш ніж на 55% до 2030 року.
Згідно з директивою нові будівлі в ЄС мають відповідати стандарту з нульовим рівнем викидів з 2028 року, а будівлі, що належать державним установам, мають відповідати цій умові ще раніше – з 2026 року. Для наявних будівель запроваджуються мінімальні стандарти енергоефективності. За шкалою від A до G житлові будинки мають досягти енергетичного класу E до 2030 року і класу D до 2033 року.
Якщо на шляху до ЄС в Україні серйозно поставляться до директиви, це стане початком справжньої революції в будівельній галузі. Незважаючи на те, що вікна і встановлення вікон є лише невеликою частиною кожної інвестиції в будівництво або теплову модернізацію, в цій галузі також відбудуться серйозні зміни. Однією з них, безперечно, буде підвищений інтерес до технологій, що дозволяють встановлювати вікна в теплоізоляційному шарі будівлі. Таким чином те, що сьогодні є альтернативою, завтра стане стандартом.
Виносна система illbruck SMART
Виносна система встановлення вікон у теплоізоляційний шар illbruck SMART офіційно дебютувала на цьогорічному ярмарку BAU у Мюнхені. Нові рішення, запропоновані illbruck, ідеально відповідають майбутнім потребам ринку. Вони оптимізують процеси виконання та витрати одним рухом.
Монтажний профіль PR150 для вікон та балконних дверей у системі illbruck SMART виготовлений з елементів виключно з пінополістиролу щільністю 150 кг/м³.
Дві характерні риси несучих профілів PR150 – вказаний номер партії на кожному профілі, що, безсумнівно, важливо для ідентифікації компонентів системи на будмайданчику, та ребриста поверхня профілю для ще міцнішої адгезії клею SP351.
Однак найголовніше те, що значно полегшить роботу з системою illbruck SMART навіть людям, які раніше не мали досвіду встановлення вікон у теплоізоляційний шар, – це позначки для свердління кріпильних турбогвинтiв, що нанесені на поверхню профілю через кожні 100 мм з урахуванням відстані 60 мм від краю отвору. Ця проста ідея, безумовно, сприятиме усуненню помилок при механічному кріпленні виносного каркаса до несучої стіни.
Поверхня, що склеюється, є скоріше формою ущільнення поверхневого контакту, а міцність і несуча здатність системи залежить насамперед від вибору і розташування механічних кріплень.
Належне та правильне встановлення несучих елементів у системі illbruck SMART є пріоритетним завданням для кінцевої якості та насамперед довговічності монтажу в шарі теплоізоляції. У зв’язку з цим не можна допускати жодних скорочень і спрощень, як це часто буває при закріпленні віконної конструкції в конструктивному отворі стіни. illbruck дає чіткі рекомендації щодо цього та надає як список рекомендованих рішень щодо кріплення, так і рівень продуктивності, який може бути досягнутий з точки зору навантаження, що сприймається кожною точкою кріплення.
Для людей із меншим технічним досвідом або інвестора, який любить займатися будівництвом самостійно, illbruck приготував цікавий сюрприз у вигляді калькулятора, що полегшує розрахунок кількості продуктів, необхідних для виготовлення каркасу, а також кріплення, яке необхідне для фіксації каркаса до несучої стіни.
illbruck SMART орієнтується на простоту та індивідуальні уподобання виконавця. У цій системі для ізоляції монтажних швів може бути використана будь-яка комбінація матеріалів, що входять до системи i3, вихідна група монтажних матеріалів illbruck, необхідна для правильної та ефективної герметизації віконних з’єднань. Звісно, якщо хтось хоче, можна використовувати і розширювальні стрічки класу Trio (монтаж вікна без піни).