Монтажник прикріплює профіль з жорсткого модифікованого пінополістиролу до віконного отвору

illbruck SMART – нова теплозберігаюча та економічна система встановлення вікон

Виносний монтаж вікон – один із найпопулярніших і відомих систем встановлення вікон у теплоізоляційному шарі
 5 204
Бренд illbruck існує на будівельному ринку понад 70 років і вважається піонером у герметизуючих рішеннях. Ще в 2012 році illbruck представив на ринку першу Систему виносного монтажу SY001 PRO. З того часу система розвивалася і зазнавала модифікації, але, як і раніше, була лише альтернативою у встановленні вікон. Зміни EPBD можуть кардинально змінити цю ситуацію.

Директива EPBD

Директива ЄС EPBD (Директива про енергоефективність будівель) від 19 травня 2010 року стосується енергоефективності будівель та є правовим актом, узгодженим у межах пакету «Відповідність вимогам 55», метою якого є скорочення викидів парникових газів не менш ніж на 55% до 2030 року.

Згідно з директивою нові будівлі в ЄС мають відповідати стандарту з нульовим рівнем викидів з 2028 року, а будівлі, що належать державним установам, мають відповідати цій умові ще раніше – з 2026 року. Для наявних будівель запроваджуються мінімальні стандарти енергоефективності. За шкалою від A до G житлові будинки мають досягти енергетичного класу E до 2030 року і класу D до 2033 року.

Якщо на шляху до ЄС в Україні серйозно поставляться до директиви, це стане початком справжньої революції в будівельній галузі. Незважаючи на те, що вікна і встановлення вікон є лише невеликою частиною кожної інвестиції в будівництво або теплову модернізацію, в цій галузі також відбудуться серйозні зміни. Однією з них, безперечно, буде підвищений інтерес до технологій, що дозволяють встановлювати вікна в теплоізоляційному шарі будівлі. Таким чином те, що сьогодні є альтернативою, завтра стане стандартом.

Виносна система illbruck SMART

Виносна система встановлення вікон у теплоізоляційний шар illbruck SMART офіційно дебютувала на цьогорічному ярмарку BAU у Мюнхені. Нові рішення, запропоновані illbruck, ідеально відповідають майбутнім потребам ринку. Вони оптимізують процеси виконання та витрати одним рухом.

Монтажний профіль PR150 для вікон та балконних дверей у системі illbruck SMART виготовлений з елементів виключно з пінополістиролу щільністю 150 кг/м³.

З'єднання профілю з жорсткого модифікованого пінополістиролу
Система illbruck SMART – профіль PR150 Фото: illbruck

Дві характерні риси несучих профілів PR150 – вказаний номер партії на кожному профілі, що, безсумнівно, важливо для ідентифікації компонентів системи на будмайданчику, та ребриста поверхня профілю для ще міцнішої адгезії клею SP351.

Ідентифікатор на профілі illbruck SMART
Профіль PR150 Системи illbruck SMART – ідентифікатор серії Фото: illbruck

Однак найголовніше те, що значно полегшить роботу з системою illbruck SMART навіть людям, які раніше не мали досвіду встановлення вікон у теплоізоляційний шар, – це позначки для свердління кріпильних турбогвинтiв, що нанесені на поверхню профілю через кожні 100 мм з урахуванням відстані 60 мм від краю отвору. Ця проста ідея, безумовно, сприятиме усуненню помилок при механічному кріпленні виносного каркаса до несучої стіни.

Позначка просвердленого отвору має глибину 5мм для ідеального прозиціонування свердла
Корисна річ! Готові отвори для свердління в системі illbruck SMART Фото: illbruck

Поверхня, що склеюється, є скоріше формою ущільнення поверхневого контакту, а міцність і несуча здатність системи залежить насамперед від вибору і розташування механічних кріплень.

Рекомендації щодо кріплення несучих елементів у системі illbruck SMART
Розташування механічних кріплень illbruck SMART Фото: illbruck

Належне та правильне встановлення несучих елементів у системі illbruck SMART є пріоритетним завданням для кінцевої якості та насамперед довговічності монтажу в шарі теплоізоляції. У зв’язку з цим не можна допускати жодних скорочень і спрощень, як це часто буває при закріпленні віконної конструкції в конструктивному отворі стіни. illbruck дає чіткі рекомендації щодо цього та надає як список рекомендованих рішень щодо кріплення, так і рівень продуктивності, який може бути досягнутий з точки зору навантаження, що сприймається кожною точкою кріплення.

Рекомендації з кріплення турбогвинтів у системі illbruck SMART
Перелік кріплень, що використовуються для механічної фіксації системи illbruck SMART Фото: illbruck
Таблиця навантажень кг бетону, вапняка, цегли, газобетону та дерева на винт
Таблиця навантажень на механічні точки кріплення в системі illbruck SMART Фото: illbruck

Для людей із меншим технічним досвідом або інвестора, який любить займатися будівництвом самостійно, illbruck приготував цікавий сюрприз у вигляді калькулятора, що полегшує розрахунок кількості продуктів, необхідних для виготовлення каркасу, а також кріплення, яке необхідне для фіксації каркаса до несучої стіни.

Розрахунок кількості матеріалів для виносного монтажу illbruck smart під конкретний проєкт
Калькулятор вибору елементів системи illbruck SMART Фото: illbruck

illbruck SMART орієнтується на простоту та індивідуальні уподобання виконавця. У цій системі для ізоляції монтажних швів може бути використана будь-яка комбінація матеріалів, що входять до системи i3, вихідна група монтажних матеріалів illbruck, необхідна для правильної та ефективної герметизації віконних з’єднань. Звісно, якщо хтось хоче, можна використовувати і розширювальні стрічки класу Trio (монтаж вікна без піни).

Перелік сертифікатів, отриманих illbruck smart
Фото: illbruck

Як встановити вікно за допомогою системи illbruck SMART

Монтажні вузли illbruck SMART

Монтажний розріз на рівні підвіконня, бокової та верхньої стіни у тришаровій стіні
Монтажний розріз – тришарова стіна Фото: illbruck
Схема облаштування монтажного шва illbruck smart у двошаровій стіні
Монтажний розріз – двошарова стіна Фото: illbruck
Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 67 287 XX XX +380 67 287 0737
vikna.ua

Нове та найкраще