Якісні вікна з профільних систем REHAUЯкісні вікна з профільних систем REHAU
Saint-Gobain випустила сімейство видимого для птахів скла
Фото: Eastman

Saint-Gobain випустила сімейство видимого для птахів скла

На початку 2022 року компанія Saint-Gobain Glass представила перше своє скло, безпечне для птахів. За оцінками Німецької асоціації із захисту біорізноманіття, щорічно в Німеччині внаслідок зіткнення зі склом гине 100 мільйонів птахів. У США, де більше площа заскління, Американське товариство охорони птахів називає цифру в один мільярд зіткнень на рік зі смертельними наслідками. У всьому світі проблема біорізноманіття набуває дедалі більшого значення, і міста ухвалюють нормативні акти для вирішення цієї проблеми. У Нью-Йорку, наприклад, наприкінці 2019 року міська рада зобов'язала забудовників використовувати в нових будівлях безпечне для птахів скло.

Для першої серії продуктів Saint-Gobain використовувала трафаретний друк і травлення: 4BIRD® Frit має трафаретний малюнок, що допомагає птахам помітити перешкоди; 4BIRD® Etch містить малюнок, витравлений безпосередньо у склі за допомогою кислоти. А наприкінці 2022 року стало доступним 4BIRD®Lami.

4BIRD®Lami — це багатошарове скло. Плівка Saflex®FlySafeTM 3D PVB виробництва Eastman має випуклі блискітки. Вони розміщені всередині PVB-плівки.
Наприклад, склопакет 66,4/12/4/4 мм зі склом 4BIRD® Lami COOL-LITE® XTREME 70/33 (II) - 4BL-1 має фактором загрози 6 за даними American Bird Conservancy. Для порівняння, цегляні стіни мають 1, а звичайне скло, яке невидиме для птахів, має 100.

Saint-Gobain також планує виробляти 4BIRD®UV - скло з УФ-покриттям, яке видиме лише птахам. До речі, перша інформація про цю технологію, винайдену інженерами компанії Glaswerke Arnold у Німеччині, з'явилася 2006 року.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Идентификатор: 22521
vikna.ua