Торгова асоціація європейського сектору листового скла Glass for Europe опублікувала нове дослідження від 11 травня 2017 року Мінімальні вимоги до характеристик вікон при їх заміні у житловому секторі»[1], проведене компанією Ecofys. Серед ключових висновків — наявні норми не дозволяють використовувати весь потенціал енергоефективності житлового фонду ЄС у частині заміни старих вікон на енергоощадні.
Відповідно до Директиви Європейського Союзу щодо енергетичних характеристик будівель (EPBD)
У новому дослідженні, проведеному компанією Ecofys на замовлення Glass for Europe, проаналізовано мінімальні вимоги до характеристик світлопрозорих конструкцій при заміні у житлових будинках для всіх країн Європейського Союзу. У дослідженні зібрано повний список мінімальних вимог на коефіцієнти
За інформацією Glass for Europe, понад 85% засклених приміщень у будівлях європейських
«Незважаючи на те, що перевага надається енергоефективним будівлям та економії енергії завдяки заміні вікон на енергоощадні, дослідження демонструє, що заходи регулювання на місцях є недостатніми або недостатньо дотримуються», — коментує результати дослідження Бертран Казес (Bertrand Cazes), Генеральний секретар
У Glass for Europe вважають, що у більшості країн мінімальні вимоги до характеристик, представлених у дослідженні Ecofys, не приводять ринок до енергоощадних продуктів, оскільки вони часто не є оптимальними варіантами або застосовуються тільки у дуже обмежених умовах.
На підставі дослідження Glass for Europe пропонує три рекомендації щодо поліпшення Директиви EPBD:
Мінімальні вимоги до ефективності повинні базуватися на принципі енергетичного балансу. Дослідження демонструє, що національні вимоги часто засновані тільки на показнику U. Виняток становлять Данія і, опосередковано, Великобританія, які застосовують мінімальні вимоги до вікон на основі підходу енергетичного балансу, що правильно поєднує у собі як приріст сонячного тепла, так і тепловтрати вікна в єдине значення.
Регулярно оновлювати національні вимоги до енергетичних характеристик через певні інтервали часу для підвищення енергоефективності. Вісім країн не оновили свої будівельні норми і правила протягом як мінімум п'яти років. В інших країнах останні оновлення будівельних норм не включають у себе оновлення вимог до вікон, незважаючи на прогрес у технологіях виробництва вікон і невикористаний потенціал економії енергії.
Мінімальні вимоги до вікон повинні застосовуватися як для капітального ремонту, так і при заміні одного вікна. На даний момент у 11 країнах ЄС у житловому секторі є можливість встановлювати вікна, які не відповідають навіть мінімальним вимогам (тут мінімальні вимоги є обов'язковими тільки у новому будівництві або при реконструкції будівлі).
На думку фахівців Glass for Europe, це ілюструє, як недосконала законодавча база ЄС гальмує реалізацію потенціалу енергозбереження у віконної сфері.
«Для того щоб мінімальні вимоги до ефективності були реальним драйвером підвищення енергоефективності, у Директиві EPBD мають бути надані більш якісні рекомендації країнам ЄС щодо того, як оцінювати енергоефективність вікон», — підсумував Бертран Казес.
За матеріалами Glass for Europe
Фото обкладинки: Samuel Zelle