Енергомаркування будматеріалів — крок до енергоефективності

Енергомаркування будматеріалів — крок до енергоефективності

Енергомаркування вікон та стінових матеріалів
 5 490
У листопаді 2016 року на конференції у рамках виставки "Енергоефективність — відновлювана енергетика – 2016" Андрій Лесьо, керівник інтернет-видання OKNA.ua, представив енергомаркування вікон та стінових матеріалів, розроблене спільно з Державним підприємством "Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів і виробів "(НДІБМВ).
Енергомаркування
Фото: OKNA.ua
Андрій Лесьо, керівник інтернет-видання OKNA.ua, представляє енергомаркування на конференції у рамках виставки "Енергоефективність — відновлювана енергетика – 2016"

Енергомаркування розроблене на основі діючих стандартів (їх перелік наведено нижче). За його допомогою покупцеві візуально легше сприйняти і оцінити інформацію про характеристики вікна (або стінового матеріалу) і порівняти два різних вікна протягом усього однієї хвилини.
Характеристики виробу або матеріалу подані у лаконічній і доступній формі, що дає можливість навіть неспеціалісту легко визначити, чи відповідає товар стандартам і чи забезпечує він необхідний рівень енергозбереження.

Світовий досвід

Застосування декларативних маркувань у розвинених країнах світу доводить їх ефективність. Нижче наведені приклади низки маркувань різних країн: показано принцип генерації, за яким показником нормується вікно, а також враховується розмір і архітектура вікна.

Енергомаркування
Фото: OKNA.ua
Практика застосування енергомаркування
Енергомаркування
Фото: OKNA.ua
Приклади енергомаркування різних країн світу
Актуальність питання для України

Впровадження запропонованого енергомаркування для вікон та стінових матеріалів в Україні допоможе:

  • ● у доступній для покупця формі демонструвати енергетичні характеристики вікон та стінових матеріалів
  • ● підвищити обізнаність українців у питаннях енергоефективності будівельних матеріалів
  • ● підвищити середній рівень енергозбереження і енергетичних характеристик застосовуваних будматеріалів
  • ● підвищити якість матеріалів, які виробляються на ринку
  • ● поліпшити економічну ситуацію за рахунок зниження демпінгу на ринку вікон та у сегменті стінових матеріалів.

Ключові відмінності енергомаркування OKNA.ua

  • ● Маркування формується для конкретного типу і розміру вікна (СПК).
  • ● Маркування має блок порівняння з нормативними показниками.
  • ● Маркування може містити логотип і контакти постачальника або виробника.
  • ● Маркування має QR-код з посиланням на детальну інформацію про продукцію.
  • ● Маркування може містити блок посилання на сертифікат і орган сертифікації при наявності сертифікації продукції.

Енергомаркування
Фото: OKNA.ua
Практика застосування енергомаркування

Ознайомитися з прикладами енергомаркування можна на сторінці енергокалькулятора OKNA.ua, який при розрахунку автоматично формує маркування кожного конкретного вікна з урахуванням всіх параметрів, включаючи архітектуру і розмір. В основі енергокалькулятора — методика розрахунку теплових характеристик вікон і дверей в Україні, яка є аналогом європейської методики згідно норми EN ISO 10077-1:2006 у розрахунковій частині.

Енергомаркування
Фото: OKNA.ua
Приклад енергомаркування при розрахунку енергоеффективності вікна

Запропоноване енергомаркування — незалежне, що є запорукою довіри з боку кінцевих покупців

Стандарти, на основі яких розроблено енергомаркування вікон та стінових матеріалів:

  • ● EN ISO 10077-1:201Х (EN ISO 10077-1:2006, ІDТ) “Теплотехнічні властивості вікон, дверей і віконниць. Розрахунок коефіцієнта теплопередачі” — EN ISO 10077-1:2006 Thermal performance of windows, doors and shutters — Calculation of thermal transmittance - Part 1:General
  • ● ДСТУ EN 673 2009 “Скло будівельне. Методика визначення коефіцієнта теплопередавання багатошарових конструкцій”
  • ● ДБН В.2.6-31:2006 “Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель”
  • ● Зміна №1 ДБН В.2.6-31:2006 “Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель”
  • ● ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 "Будівельна кліматологія".

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще

Андрій Лесьо
Вячеслав, благодарю за вопрос. В Украине согласно ДБН В.2.6-31 с изменениями принят за минимальную норму для жилых и административных зданий для R окна (СПК). Т.е. нормируется не "теплопотери" (как звучало в вопросе), а коэффициент сопротивления теплопередачи светопрозрачной конструкции. Для первой климатической зоны R=0,75м2/(Вт*С). Именно эта величина соответствует нижней границе класса C. Остальные классы отличаются на 20%.
Класс Ro
A 1,08 - 1,29
B 0,90 - 1,07
C 0,75 - 0,89
D 0,60 - 0,74
E 0,48 - 0,59
10 січ. 2017 р., 15:52
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
В
Спасибо за ответ. Прочитал написанное, но ответа на вопрос о значениях теплопотерь (теплового баланса) окон - соответствующие классу энергетического маркирования не получил. Не нашел их и в ссылке. Хотя очень эффектно все сделано и оформлено и подано. Просто здорово. Но сам числовой расчет значений теплопотерь вызывает сомнения. Практически почти нет конкретных цифр.
9 січ. 2017 р., 15:56
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Андрій Лесьо
Благодарю за вопрос, Вячеслав.
За основу взято нормативное значение R для окна для климатической зоны, которое соответствует нижней границе класса C. Подробнее: ссылка в статье https://okna.ua/library/metodyka-rascheta-teplovykh
30 груд. 2016 р., 04:20
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
В
Статья хорошая. Но не ясно какие теплопотери соответствуют каждому класу энергетического маркирования. Ответте, пожалуйста.
29 груд. 2016 р., 00:12
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Андрій Лесьо
Дійсно гарний приклад для демонстрації перебільшеного значення впливу камер профілів при одній монтажній ширині 60мм.
Для WDS 4 камери (4 SERIES 60мм) для одностулкового вікна 1х1,5м зі склопакетом 4і-10Ar-4-10Ar-4i з алюмінієвою рамкою — Ro=0,743
Для WDS 3 камери (303 60мм) для одностулкового вікна 1х1,5м зі склопакетом 4і-10Ar-4-10Ar-4i з алюмінієвою рамкою — Ro=0,751
В розрахунку враховуется незначна різниця між 4-х та 3-х камерними системами в одному розмірі (U(3)=1,65, U(4)=1,64), але більший вплив дає різна висота профільних систем 123 і 113мм що впливає на зміну площ профілів і склопакетів і отримуємо "неочікуваний" результат.
21 лист. 2016 р., 17:11
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Андрій Лесьо
Дякую за зауваження. Вибачте, Сергію, але "Калькулятор бреше" без конкретних розмірів і цифр — не зовсім конструктивно. На якому вікні з яким склопакетом і які конкретно профільні серії порівнюєте. Вплив на усереднений опір R вікна, для звичайних розмірів металопластикових вікон, має склопакет, а не профіль. Уточніть, будь ласка, конкретні параметри вікна — обов`язково перевіримо.
17 лист. 2016 р., 15:39
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
S
Калькулятор бреше. Вікно з профільної системи WDS з 4- камерним профілем холодніше за аналогічне з 3-камерним... До тогож ні той ні другий варіант не мав би проходити по кліматичній зоні...
17 лист. 2016 р., 09:31
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ