І етап: Перевірка при виборі
При виборі вікна скористайтеся енергокалькулятором — результати покажуть, чи відповідає воно чинним нормам і скільки енергії та грошей дозволить заощадити за рік і за весь час експлуатації. Результат прив'язаний до географії. Важливо вказати, де встановлено вікно, наприклад, Київ або іншого населеного пункту України.
ІІ етап: Перевірка договору
Перевірте, чи відповідають обумовлені параметри вікна тому, що зазначено у договорі: профільна система (не тільки бренд!), формула склопакета, фурнітура (детально про те, навіщо потрібен договір, читайте у статті «Шахраї під виглядом віконної компанії — як визначити і вберегтися?»).
ІІІ етап: Перевірка вікна
Коли вам привезли вікно, переконайтеся у його відповідності заявленим параметрам. Для цього достатньо знати шість основних критеріїв:
1. Монтажна ширина. Найпростіша перевірка. Виміряти ширину рами з торця вікна до установки або відкрити вікно, якщо воно вже встановлено, і виміряти ширину рами зсередини на вулицю, як на фото нижче. Усі профільні системи групуються за монтажною шириною. У енергокалькуляторі ширина профілю вказана у міліметрах.
Також на торці відкритої стулки деякі компанії наносять назву бренду і профільної системи.
2. Склопакет. Двокамерний або однокамерний склопакет перевірити легко за допомогою відображень (ліхтарик телефону або запальничка цілком підійдуть). Якщо шість відображень (три групи по два) — склопакет двокамерний (три скла). Якщо чотири відображення (дві групи по два відображення) — однокамерний (два скла). Додатково порівняти зі стікером, який майже завжди клеять на склопакет.
3. Наявність i-скла. Визначити, чи наявне i-скло, тобто енергозберігаючий шар на склі, можна також за відображенням. Відтінок відображення від енергозберігаючого шару відрізняється від інших. Для двокамерного склопакета енергозберігаючий шар найчастіше розміщений на позиції 2, якщо він один, і на позиціях 2 і 5, якщо два
4. Товщина склопакета. Це важливий параметр і його трохи складніше вимірювати. Міряємо ширину стулки аналогічно вимірюванню ширині рами (пункт 1). Потім вимірюємо глибину посадки склопакета у стулці і з внутрішньої сторони (пункт 2), і з зовнішньої (пункт 3). Знаходимо товщину склопакета за формулою:
[Товщина склопакета] = [ширина рами] - [глибина посадки ззовні] - [глибина посадки зсередини]
Додатково перевірити відповідність отриманих параметрів і заявлених параметрів за стікером на склопакеті.
5. Наявність аргона у домашніх умовах перевірити можна тільки за стікером на склопакеті.
6. Дистанційна рамка якщо металевого кольору — стандартна, якщо чорна, біла, коричнева або кольорова — є шанс, що застосовується «тепла» дистанційна рамка.
Сподіваємося, що увага до перевірки вікон на усіх етапах дозволить знизити імовірність зустрічі з несумлінними постачальниками і отримати більш якісні та енергоефективні вікна.