Яким чином тепер громадяни та ОСББ зможуть отримати кредит, що для цього потрібно?
8 лютого 2017 року Уряд продовжив дію вже популярної програми «теплих» кредитів на 2017 рік. Тож, як і раніше, українці зможуть отримати відшкодування за «теплими» кредитами на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:
- 20% суми кредиту — для фізичних осіб на придбання «негазових» та «неелектричних» котлів (але не більше
12 тис. грн ). Якщо позичальником є субсидіант, то розмір компенсації становить 35%. - 35% суми кредиту — для фізичних осіб на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (включаючи енергоефективні вікна у Києві та по всій Україні, — прим. ред.) але не більше 14 тис. грн, у тому числі для отримувачів субсидій
- 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) — для ОСББ та ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання. Якщо у складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.
Для участі у Програмі необхідно подати до банку документи на оформлення кредиту (перелік визначається банками), а також документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів.
Механізм отримання компенсації не змінився. Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити такі кроки:
- Особа або ОСББ приймає рішення щодо впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
- Отримує кредитні кошти.
- Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо, чим підтверджує цільове використання кредитних коштів.
Якщо позичальник — субсидіант, то він обов’язково має надати копію документу, що підтверджує призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. - Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
- Протягом п'яти днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам. Процес відшкодування займає до двох місяців.
Що змінилось на відміну від попередньої схеми отримання кредиту?
Важливою новою умовою програми для ОСББ та ЖБК є обов’язковий будинковий облік теплової енергії. Якщо лічильник тепла відсутній, то серед заходів, на які оформлюється кредит, має бути також придбання та встановлення теплового лічильника.
У 2017 році участь фізичних осіб у програмі «теплих» кредитів обмежена одним разом протягом року.
Головним нововведенням є розширення переліку
Чи буде схема однаковою для усіх банків-учасників програми?
Держава не втручається у процес кредитування.
Водночас, з приєднанням ПриватБанку до програми очікується поліпшення умов кредитування.
Населення зможе брати кредити у чотирьох банках: ПриватБанку, Укргазбанку, Укрексімбанку та Ощадбанку. Відтак, у громадян буде більше свободи вибору щодо банку, місця розташування його філії та оптимальних умови кредитування.
Фото: metering.com