Утеплення порога

Чому коти сидять під вхідними дверима?

Як не допустити втрати тепла через поріг вхідних дверей
 9 859

Поріг — важлива частина дверей, але це тільки вершина айсберга. Буквально. Під порогом ховається його «підводна» частина. Це продовження проблеми термоізоляції всього будинку, а саме терморозрив, через який будівля втрачає тепло.

До чого тут котики

Взимку коти вибирають місця, де тепліше: на люках теплотрас, підвіконних відливах і... під вхідними дверима. Розберемося, чому вхідні двері «гріють» вуличних котиків.

Вхідні двері з металопластику, алюмінію або дерева — це багатокомпонентний виріб. Він більш складний, ніж вікна, що виготовляються за тими ж технологіями. Але навіть якщо вхідні двері виготовлені з теплим порогом і дво- або трьохконтурним замкнутим ущільненням у зоні порога, це ще тільки вершина айсберга. Його підводна частина не така помітна. Під порогом знаходиться прихована від очей зона підпорогового простору. І коти якраз добре відчувають, коли під порогом зроблений терморозрив, а коли просто залитий бетон і з-під дверей тягне тепло.
Підпорогова зона прихована від очей, і тому контур утеплення всього будинку так часто порушується саме в цьому місці.
Висновок: утеплення під порогом важливо враховувати ще на етапі створення проекту.

Сніг тане перед дверима через тепловтрати
Перед дверима сніг розтанув. Причина — втрата тепла через неізольовану бетонну основу під порогом Фото: http://www.mtvlutsk.com/author/mtven/

«Правило олівця» і дірки в теплоізоляції

«Правило олівця» говорить: якщо можливо безперервно провести лінію по теплоізоляційним шарам будь-якого розрізу будівлі, то теплоізоляційна оболонка будівлі побудована структурно вірно. У такій теплової оболонці немає розривів, через які втрачається тепло.

Розрив лінії відбувається у проблемних зонах (теплових дірах або містках холоду в будівлі) — нижніх частинах вікон і вхідних дверей. Гранична зона вхідних дверей найчастіше складається просто з бетону без терморозриву. Тому і тепловтрати такі великі. Ця проблема стосується всіх дверних і віконних конструкцій на рівні підлоги — як дверей терас, так і віконного скління «в підлогу».

Термограма вхідних дверей
Тепловтрати під дверима в дерев'яному будинку Фото: OKNA.ua

За обігрів вулиці платите ви

Традиційний монтаж вхідних дверей не вирішує проблему. На поріг двері наступають у процесі експлуатації, і навантаження повинні передаватися на будівельні конструкції. Традиційно застосовується два підходи:

  1. Використання монтажної піни: вона непогано термоізолює, але погано передає навантаження. З часом пороги прогинаються і деформуються. Теплі пороги перестають виконувати свої функції, порушується герметичність.
  2. Застосування бетону: він добре сприймає навантаження на стиск, але погано ізолює від втрат тепла. Підлогу заливають бетоном разом зі стяжкою. Але під порогом утворюється місток холоду, через який «вивітрюються» гроші на опалення. Вартість втраченого через такі діри тепла в перерахунку на десятиліття виллється в чималу суму.
Читайте також: «Слабка ланка утеплення, про яку ви навіть не підозрювали»

Котам — будинок, порогам — теплоізоляцію

Є кілька рішень підпорогової теплоізоляції. Всі вони базуються на розриві бетонної основи термоізоляційної вставки, яка здатна передавати навантаження від порога далі на підставу з мінімальною деформацією. Наприклад, цокольний теплоізоляційний профіль blaugelb PVC/EPS компанії Meesenburg, який застосовується в таких сферах: теплоізоляція в області порогу, розсувні та підйомно-зсувні системи.

Переваги цокольного теплоізоляційного профілю blaugelb PVC/EPS:

  1. Стійкість до великих навантажень (до 5 тонн на пог. м)
  2. Нескінченне з'єднання в довжину, можливість сполучення у висоту
  3. Легкість переробки, швидкий і простий монтаж
  4. Не піддається процесу гниття, захист від вологи і стабільність форми профілю

Нижче наведено розрахунок ізотерм для цокольного профілю blaugelb Sockeldämmprofil EPS. Температурний фактор слабкого місця в вузлі з'єднання конструкції з підлогою (температура на поверхні) за нормами DIN 4108-2 становить ≥ 12,6°C betragen. Для висновку були показані ізотерми 13°C. Розрахунок ізотерм показує армований ПВХ-профіль (розширювач) і профіль blaugelb Sockeldämmprofil EPS виробництва Meesenburg у прямому порівнянні при зовнішній температурі von -20°C/температура всередині +20°C.

Температурний фактор при армованому ПВХ розширювачі
Температурний фактор у місці переходу між підлогою і віконною рамою при використанні армованого розширювача з ПВХ складає 9,6°C Фото: Meesenburg
Температурний фактор при використанні blaugelb Sockeldämmprofil EPS
Температурний фактор у місці переходу між підлогою та віконною рамою при використанні blaugelb Sockeldämmprofil EPS становить 13,8°C Фото: Meesenburg
Теплоізоляційний профіль blaugelb PVC/EPS
Приклад терморазриву під порогом за допомогою цокольного теплоізоляційного профілю blaugelb PVC/EPS Фото: Meesenburg
Схема монтажу цокольного профілю
Ліворуч: цокольний профіль, монтаж підйомно-розсувної системи Праворуч: цокольний профіль, монтаж зовнішніх дверей Фото: Meesenburg
Підпороговий профіль для вікон
Використання підпорогового профілю для віконних конструкцій від підлоги до стелі Фото: Meesenburg
Підпороговий профіль Meesenburg
Приклад серійного застосування підпорогового профілю Meesenburg для вхідних дверей Фото: Meesenburg
Поріг без тепловтрат
Так має виглядати сніг перед вхідними дверима і терасою. Сніг зовсім не тане за порогом, якщо рівень тепловтрат низький. Такого можна досягти завдяки використанню теплих порогів з двоконтурним ущільненням і теплим підпороговим профілем Фото: https://imgur.com/gallery/A0TsB

Отже, щоб «правило олівця» виконувалося, підпорогове утеплення має примикати до горизонтального утеплення підлоги або до вертикального утеплення фундаменту.

Замовляйте підпороговий профіль в компанії Meesenburg

Фото обкладинки: Alexander Fredriksen, https://www.youtube.com/channel/UCv1eVY9JkxlgQHjPamI2d9w

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 232 XX XX +380 44 232 0876
+380 44 232 XX XX +380 67 574 8572

Нове та найкраще