До появи енергоефективних склопакетів запотівання скла однозначно сигналізувало про проблему з вікном, коли конденсат з’являється або на внутрішньому склі з боку приміщення, або всередині склопакета.
На енергоефективному вікні у холодну пору року, переважно у ранковий час, конденсат може утворитися на зовнішній стороні вікна, і це добра ознака.
Розберемося, що відбувається у всіх зазначених випадках і якщо з’являється конденсат, на вікнах — як із цим боротися?
Якщо вікно запітніло всередині склопакета — це дуже поганий показник, який означає, що склопакет втратив герметичність, і волога, яка потрапляє всередину нього разом з повітрям, накопичується, випадаючи у вигляді конденсату при зниженні температури.
Отже, запотівають пластикові вікна зсередини: що робити? У цьому випадку боротьба з конденсатом на пластикових вікнах як така неможлива і вирішити проблему можна тільки шляхом заміни стеклопакета. Зверніть увагу, що якщо профіль у вікні високої якості, його можна не міняти — достатньо встановити новий склопакет. Як правильно вибрати новий енергозберігаючий склопакет і заощадити, читайте у статті Як замінити склопакет на енергоефективний і отримати 35% компенсації.
Причин, чому запотівають пластикові вікна всередині склопакета, втративши герметичність, може бути кілька: порушення технології виробництва склопакета або розгерметизація через фізичне пошкодження.
Причинами випадання конденсату на склопакеті з боку приміщення може бути як висока вологість повітря
Як позбутися конденсату на пластикових вікнах у цьому випадку? — Або знизити вологість повітря у приміщенні, регулярно його провітрюючи, або замінити склопакет на енергоефективний. У другому випадку вікно не буде пропускати тепло так сильно і, відповідно, охолоджуватися зсередини в опалювальний сезон. Правильно підібрати склопакет можна в енергокалькуляторі OKNA.ua вже з урахуванням розмірів вікна, клімату і орієнтації щодо сторони світу.
Розглянемо третій випадок запотівання вікон, який раніше практично не зустрічався.
Зараз установка енергоефективних вікон набуває масового характеру, і власники житла зіткнулися з таким явищем, як запотівання «теплих» вікон із зовнішнього боку, яке може проявлятися у холодну пору року.
Це явище спостерігається як правило вранці, коли повітря нагрівається швидше, ніж зовнішня поверхня склопакета. Завдяки тому, що енергоефективний склопакет не пропускає тепло з приміщення, температура зовнішньої поверхні скла залишається низькою, у результаті чого і випадає конденсат.
Це явище нічим не загрожує якісним сучасним вікнам і побічно підтверджує високий рівень енергоефективності віконної конструкції.
Як усунути запотівання пластикових вікон в такому випадку? — Просто почекати, волога випарується сама.
На етапі проектування вікон і вибору склопакетів можна передбачити використання зовнішнього скла з ефектом антизапотівання.
Відповідь на питання «Запотівають вікна — що робити?» залежить від якості вікна, його теплоізоляційних характеристик і рівня вологи у приміщенні. Підкреслимо ще раз: якщо енергоефективне вікно запітніло зовні, це добра ознака.