Сьогодні у Києві відбувся круглий стіл «Енергоефективність та малий і середній бізнес: нове регулювання — нові можливості». Тема зустрічі — що потрібно для впровадження енергоефективності у секторі МСБ. У заході взяли участь представники Офісу ефективного регулювання BRDO, Асоціації енергоаудиторів, державних органів та інші спеціалісти, повідомляє платформа OKNA.ua.
На думку Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної, енергоресурси стають ключовим компонентом у ціноутворенні для МСБ. І зменшити вартість цих ресурсів можна лише через впровадження енергоефективних технологій. Однак головні перешкоди — відсутність у підприємців коштів для довгострокових інвестицій у енергоефективність, недоступність до дешевого кредитування та дороге під’єднання до електромереж.
Читайте також: Мери українських міст відвідали Словаччину і ознайомились з досвідом впровадження енергоефективності
Представник організації FORBIZ Маттіас Хальдер розповів про важливість ефективного регулювання для бізнесу, що створює рівні умови гри для МСБ.
На думку експертів, важливо сформувати відповідну нормативну базу для впровадження енергоефективності МСБ, зокрема у сфері ЖКХ.
За словами Голови Офісу ефективного регулювання Олексія Гончарука, основою впровадження енергоефективності у секторі МСБ має стати т.з. «зелена книга», яку пропонує Офіс.
Читайте також: III зустріч Клубу Енергоефективності
За даними BRDO, МСБ споживає 27% енергоресурсів, для порівняння — сектор ЖКГ споживає 35%. Однак зусилля держави переважно спрямовані на стимулювання енергозбереження у
Сегмент МСБ потребує запровадження 100% обліку ресурсів та доступ до програм підтримки енергоефективності, зокрема, це адаптація Фонду енергоефективності під потреби МСБ.