Нещодавно в Україні було видано перший офіційний енергосертифікат будівлі з класом енергоефективності Е. Його отримало київське ОСББ «Мотор».
Київське ОСББ «Мотор» створене у 2012 році. Типовий проект п’ятиповерхового будинку 1965 року на 3 під’їзди та 46 квартир. Площа квартир та нежитлового приміщення — 2110 кв. м, опалювальна площа — 2605 кв. м.
За час роботи ОСББ у будинку було встановлене ІТП з погодним регулюванням, утепленню під’їзди і дах, модернізована система освітлення та встановлені енергозберігаючі вікна. Завдяки цим заходам вдалося скоротити споживання теплоенергії вдвічі та зменшити рахунки мешканців у 3–4 рази. Енергосертифікат містить рекомендації щодо наступних кроків з впровадження енергоефективних заходів. Будівля отримала клас енергоефективності Е.
Подію коментує Андрій Лесьо, засновник та CEO платформи OKNA.ua: «Для підвищення рівня енергетичної незалежності нові та реконструйовані будівлі мають бути спрямовані на досягнення оптимальних, а не мінімальних вимог енергоефективності будівель. Згідно Директиви 31, для досягнення енергоефективності класу А необхідно проводити комплексну термомодернізацію з використанням матеріалів та обладнання з класом енергоефективності А. Тобто всі компоненти, наприклад, вікна, мають бути не нижче, ніж клас енергоефективності А. Для перевірки класу вікон використовуйте енергокалькулятор OKNA.ua. Цей інструмент розраховує теплоізоляційні характеристики віконних блоків по 330 профільних системах і понад 20 типах склопакетів, незалежно від виробників вікон».
Читайте також: 40% компенсації: програма енергоефективності IQ energy розпочала роботу з ОСББ
Нагадаємо, що після запуску Фонду енергоефективності ОСББ зможуть отримати компенсацію за проведення термомодернізації. Передбачається, що будинки, які за результатами термомодернізації будуть відповідати класу енергоефективності, А, зможуть отримати максимальний рівень компенсації — 50%.
Читайте також: Чим відрізняється енергозберігаюче вікно від звичайного?
Енергосертифікат розроблений відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель». Згідно з цим законом, наявність сертифікації є обов’язковою умовою для об’єктів будівництва середнього та значного класу наслідків; будівель, у яких в приміщеннях опалювальною площею понад 250 м² розміщені органи державної або місцевої влади чи комунальні підприємства; у випадку отримання держпідтримки на проведення енергоефективних заходів.