Відмінність енергозберігаючого вікна від звичайного

Відмінність енергозберігаючого вікна від звичайного

Характеристики енергоефективного вікна в порівнянні зі звичайним вікном

Коротко про принципові відмінності енергозберігаючого вікна від звичайного. І як при купівлі вікна перевірити, чи відповідає вікно нормам енергозбереження чи ні?

Енергоефективне вікно і звичайне вікно порівнюємо за такими параметрами: наявність енергозберігаючого напилення на склах (i-скла, low-e скла), кількість камер у склопакеті, вид дистанційної рамки, є чи заповнення камер склопакета інертним газом.

Усі ці параметри впливають на головний показник енергозбереження вікна — коефіцієнт опору теплопередачі R вікна. Розберемося, чому, і як за хвилину перевірити вікно на енергоефективність.

Енергозберігаюче вікно, основні відмінності від звичайного вікна

Параметри Енергоощадне
вікно R ≥ 1.0
Вікно
відповідає
мін. нормам
R ≥ 0.75 (0.6)
Звичайне
пластикове
вікно
Енергоефективне
напилення
на склі
2 енергоефективних
скла (i-скла)
2 енергоефективних
скла (i-скла)
Немає або
одне i-скло
Кількість
камер
у стеклопакеті
2 або (рідко) 3 2 1 або 2
Газонаповнення
камер
склопакета
Інертний
газ аргон
або криптон
з наповненням
понад 90%
Інертний
газ аргон
з наповненням
понад 90%
Немає
Дистанційна
рамка
«Тепла» «Тепла»
або «Холодна»
«Холодна»
Коефіцієнт
спротиву
теплопередачі R
Не менше ніж 1.0
(I кліматична
зона)
Не менше 0,8
(II кліматична
зона)
Не менше ніж 0,75
(I кліматична
зона)
Не менше ніж 0,6
(II кліматична
зона)
R менше ніж 0,75 не
відповідає
мінімальним
нормам

Розшифровка таблиці: як працює енергоефективне вікно?

  1. Енергоощадний шар на склі (i-скло, low-e скло) відбиває тепло назад у приміщення. Це знижує тепловтрати взимку і знижує ймовірність перегріву влітку. Щоб вікно відповідало нормам енергоефективності України, необхідно 2 i-скла в склопакеті.

  2. Кількість камер в склопакеті. Металопластикове вікно з однокамерним склопакетом не буде відповідати нормам енергоефективності для вікон в Україні. І не важливо, скільки i-стекол воно матиме і чи буде заповнення інертним газом. Для енергоефективного вікна необхідний двокамерний склопакет.

  3. Наповнення аргоном або криптоном камер склопакетів. Інертний газ у поєднанні з i-склом підвищує енергоефективні властивості вікна. Інертного газу в камерах має бути не менше 90%.

  4. «Тепла» пластикова (композитна) дистанційна рамка додатково ізолює склопакет — на відміну від «холодної» алюмінієвої, яка пропускає тепло і створює місток холоду по периметру склопакета.

Іще корисні статті про енергозберігаючі вікна:

Інструкція: як перевірити енергоощадні вікна?

Як вибрати склопакет, характеристики і види склопакетів

Як замінити склопакет на «теплий» з компенсацією 35%

Що таке коефіцієнт опору теплопередачі вікон?

Опір теплопередачі вікон — це властивість вікна не пропускати тепло. Вимірюється ця властивість коефіцієнтом опору теплопередачі вікон R.

Чому цей коефіцієнт R вікна важливий? Тому що всі вікна, які сьогодні встановлюються в Україні, повинні задовольняти мінімальним нормам, а ще краще — бути енергозберігаючими. Згідно з нормами, вікна повинні мати R ≥ 0,75 для I кліматичної зони (більшої частини України), R ≥ 0,6 для II кліматичної зони (південних регіонів).

Перевірити R вікна певної комплектації просто. Скористайтеся енергокалькулятором за посиланням. Ліворуч виберіть параметри вікна (профіль, склопакет, розмір тощо) і натисніть «розрахувати». Праворуч з'явиться інформація з поясненнями: зелений смайл — вікно відповідає нормам енергоефективності, червоний — не відповідає.

Що таке енергозберігаючі вікна
«Теплі» вікна не випускають тепло з приміщення взимку і не пропускають його в приміщення влітку Фото: OKNA.ua

Навіщо мені енергозберігаюче вікно?

  1. Це вимога ДБН (державні будівельні норми). З 2017 року всі вікна, які встановлюються в новому будівництві або при заміні старих вікон, повинні відповідати нормам енергоефективності.

  2. «Теплі» вікна не випускають тепло з приміщення взимку і не пропускають його в приміщення влітку. Тут три вигоди:

    • ● економія енергії (будинки і квартири з низьким споживанням енергії коштують дорожче, ніж аналогічне житло з високим споживанням енергії)
    • ● економія на комунальних платежах
    • ● відчутно підвищується комфорт у приміщенні: взимку приміщення довше зберігають тепло (при тому ж рівні опалення на практиці температура повітря в приміщенні на кілька градусів тепліше), влітку — прохолоду.

Обрати вікна можна тут.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще