Нові правила IQ energy

Нові правила IQ energy: 7 питань від віконних компаній

Керівник програми IQ energy Оксана Булгакова про детально про нові правила для категорії товарів «вікна»
 5 882
У вересні 2020 року програма IQ energy завершила свою роботу.

C 01 серпня 2018 року припинено підтримку проектів по склінню балконів, лоджій та інших неопалюваних приміщень, таких як тераси, веранди, оранжереї, а також проектів з встановлення віконних конструкцій при новому будівництві в рамках програми фінансування енергоефективності IQ energy. Керівник програми Оксана Булгакова розкрила OKNA.ua всі деталі цих змін.



Оксана Булгакова
Оксана Булгакова,
керівник IQ energy

У зв'язку з чим прийнято рішення припинити підтримку проектів щодо скління неопалюваних приміщень?

Оксана Булгакова:
Ключові цілі програми — енергозбереження та зниження викидів СО2 в Україні. Сьогодні в Україні при новому будівництві повинні встановлюватися вікна, що відповідають чинним будівельним нормам з енергоефективності. Тому з 01 серпня 2018 року IQ energy більше не підтримує установку вікон в новому житлі й скління балконів, лоджій та інших неопалюваних приміщень, які мінімально впливають на досягнення цілей програми.
При цьому житло сотень тисяч українців обладнано застарілими не енергоефективними вікнами, через які щодня губиться тепло під час опалювального сезону. Це велика проблема і великий ринок, і ми пропонуємо нашим партнерам за програмою змістити фокус продажів саме на нього.

Що означає в контексті програми термін «нове будівництво»?

Оксана Булгакова:
Новим будівництвом вважаються проекти, в яких вікна встановлюються вперше, без заміни наявних конструкцій.

Якщо клієнт оформив проект зі скління балкона або встановив вікна в новому будівництві наприкінці липня 2018 року, чи отримає він компенсацію?

Оксана Булгакова:
Якщо дата його кредитної угоди — в липні (31 липня 2018 року включно) — він може брати участь у програмі і подавати заявку на компенсацію. Якщо ж розрахунок проекту зі скління балкона або установки вікон в новому будівництві прорахований в липні, а кредит на нього буде оформлений з 01 серпня 2018 року, такі проекти вже не будуть брати участь у програмі. Це дуже важливий момент.
Якщо кредит на проект зі скління балкона або установки вікон у новому будівництві буде оформлений з 01 серпня 2018 року, такі проекти не будуть брати участь у програмі IQ energy

Оксана Булгакова, керівник IQ energy

Чи буде надано підтримку проектам у програмі IQ energy на вхідні двері в новому будівництві?

Оксана Булгакова:
Якщо двері зроблені на основі ПВХ-профілю, ми їх прирівнюємо до вікон. Відповідно, з 01 серпня 2018 року такі проекти не розглядатимуться і не підтримуватися. Решта типів дверей будуть підтримуватися.

Чи будуть підтримуватися компенсацією проекти скління балконів, лоджій, веранд, якщо приміщення, в якому встановлюються конструкції, буде опалюватися?

Оксана Булгакова:
Будуть, але лише за умови, що опалення виконано без порушення будівельних норм. Наприклад, винос батарей або облаштування водяної теплої підлоги на балконі чи лоджії квартири в багатоквартирному будинку без відповідних погоджень прирівнюється до порушення законодавства. У такому випадку проект зі скління підтриманий не буде. Для приватних будинків проблем немає. Якщо приміщення (веранда, лоджія тощо) опалюється за фактом, то проект нами буде підтриманий.

Якщо приміщення опалюється, чи має значення тип опалення (за допомогою печі в приватному секторі, електроприладами)?

Оксана Булгакова:
Опалення в такому приміщенні повинно бути передбачено стаціонарними опалювальними приладами або піччю. Якщо використовуються переносні опалювальні прилади, то з точки зору програми це приміщення не є опалювальним.

У чому різниця між верандою в приватному будинку і звичайним входом? Що саме вважати верандою, а що входом? Багато приватних будинків добудовуються, і складно зрозуміти різницю.

Оксана Булгакова:
Наводимо визначення веранди згідно з будівельними нормами:
Веранда — засклене неопалюване приміщення, прибудоване до малоповерхового будинку або вбудоване в нього, яке не має обмеження за глибиною.
Тобто якщо приміщення є верандою, воно програмою підтримуватися не буде, оскільки воно неопалюване. Якщо ж приміщення опалюється, то воно вже вважається житловим. Основний критерій, яким необхідно керуватися — це наявність стаціонарних опалювальних приладів у конкретному приміщенні.
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще