Причина 1. Норми ДБН
Згідно з ДБН, вимоги до вікон, встановлених в місцях громадського користування, такі самі, як і до вікон в квартирах.
Згідно п. 6.2 ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», мінімально допустиме значення опору теплопередачі світлопрозорих огороджувальних конструкцій (вікон) житлових і громадських будівель R = 0,75 м²·К/Вт для I кліматичної зони і R = 0,6 м²·К/Вт — для II кліматичної зони.
Причина 2. Енергоощадні вікна в під'їзді = економія на комунальних платежах
Оболонка будівлі, що складається з утеплення стін, підвалів, покрівлі, вікон в квартирах і вікон в під'їзді, повинна бути суцільною, в ній не повинно бути «слабких місць», через які будинок буде втрачати тепло.
Практика свідчить, що заміна вікон на енергоефективні з R > 0,75, установка доводчиків на вхідні двері і відновлення тамбурів вхідних груп призводить до підвищення температури в під'їздах багатоквартирних будинків, підвищення температури в квартирах на 2-4°C і до зниження енергоспоживання.
Вимоги на вхідні двері нижче, ніж на вікна. Для вхідних дверей R = 0,6 для першої кліматичної зони і R = 0,5 — другої. Звичайні залізні двері ці норми навряд чи задовольнять. Важливо також забезпечити достатній рівень герметичності вхідних дверей, особливо в зоні порога.
Висновок
Перед проведенням комплексного утеплення і модернізації будівлі можна розраховувати загальний енергобаланс будівлі, але також можна застосувати і альтернативний метод по ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель», де враховується, що R вікон в під'їзд має відповідати R вікон в квартири (R > 0,75 для першої кліматичної зони і R> 0,6 — для другої).
Перевірити вікна на відповідність нормам можна в енергокалькуляторе ще до укладення договорів з підрядниками і установки вікон у під'їзді. Тим паче, що при заміні вікон на енергоефективні ОСББ може претендувати на компенсацію від програм підтримки, наприклад, 40% від IQ energy. Це компенсує додаткові витрати на енергоефективність.
Для ОСМД придбання енергоефективних вікон із компенсацією може бути більш вигідним за купівлю дешевих вікон навіть на етапі придбання . Тим паче, якщо врахувати скорочення експлуатаційних витрат по всьому будинку.
Правда, не связанное с энергоэффективностью. При модернизации зданий минимально нормальный тон — не менять тип разбивки (архитектуру) окон и количество и размеры открывающихся створок. Хороший тон — не менять архитектуру (если нет нового согласованного проекта изменения фасада), а учитывать количество открываний с учетом действующих норм и увеличения функциональных возможностей фурнитуры.
А задачи дымоудаления в домах большой высотности решаются отдельными системами, которые выходят за рамки рассматриваемой темы.