Організація виробництва
Ви організували фірму на базі вже згуртованої команди?
Ми підібрали технічно більш сучасне обладнання, впровадили більш гнучкий технологічний процес для виготовлення складних індивідуальних замовлень і з січня запустили виробництво відразу в трьох напрямках — дерев'яні, алюмінієві та металопластикові вікна.
Як в Харкові з робочою силою? Чи є проблема підбору кадрів?
Які потужності виробництва?
Пластикові та алюмінієві вікна та двері також виробляємо, але це не основний продукт, оскільки у цих матеріалах складно запропонувати щось нестандартне, незвичайне, ексклюзивне, а саме ці напрямки є основою нашої філософії на ринку.
Про роботу з вікнами на замовлення
Розкажіть про тенденції в нестандартному напрямку у виробництві вікон?
Якщо вибирати між пластиком, деревом і алюмінієм, то навіть для стандартних рішень краще використовувати євробрус. Оскільки навіть в алюмінії є обмеження по габаритах, а в дереві ми робили розсувну систему 3.8 метри заввишки.
Дерево надає набагато більше можливостей для реалізації сучасних дизайнерських проектів, в яких габарити світлопрозорих конструкцій виходять за рамки звичних розмірів пластикових вікон і алюмінієвих дверей. Ми робили вхідні двері з висотою стулки 3 метри і шириною 1,2 метри. Віконну,
Брус використовуємо з монтажною шириною 78 мм і 92 мм, його можливо не тільки розширити, а й поставити термовставки для збільшення коефіцієнта опору теплопередачі. Для будинків, побудованих за технологією «пасивний будинок», ми можемо вставляти в середню ламель термовставки з композиту, що значно знижує втрати тепла через раму і стулку. Для великогабаритних виробів використовуємо спеціальні підсилювачі, які ми інтегруємо в євробрус.
В дереві можна робити декоративні елементи за малюнками дизайнерів, так само є замовлення на старіння деревини — це модно. Ми працюємо не тільки зі звичними сортами деревини (сосна, дуб, ясен, модрина, липа та ін.), але і з VIP деревиною (африканські породи). Зараз стало модно покривати дерев'яні вікна спеціальними маслами або патинування. Нові світові еко тренди торкнулися і нашого продукту. Наприклад, замовник з Франції попросив виготовити вікна з євробруса і при цьому абсолютно нічим не покривати деревину.
У дереві набагато більше можливостей реалізувати найсміливіші ідеї архітекторів і дизайнерів, зробити будинок несхожим на навколишні у пластику чи алюмінії.
За якою схемою працюєте з індивідуальними замовленнями?
Є кілька варіантів співпраці. Перший: чи можемо на основі проекту будинку спроектувати, виготовити і віддати клієнтові вікна, двері, розсувні системи. Як правило, розробники проекту будинку не глибоко заглиблюються в питання конструктиву вікон, і повноцінний проект світлопрозорих конструкцій опрацьовуємо ми. Другий: можемо взяти на себе весь процес виготовлення вікна від виміру до монтажу під ключ. Так ми робили замовлення в Швейцарії, Чехії, Словаччини, Азербайджані та в Україні.
Під моїм керівництвом реалізовані такі великі проекти, як «Мистецький арсенал» у Києві, Radisson Blu Буковель, «Космополітен» у Харкові, є багато знакових об'єктів у Львові. Але основна частка — це індивідуальні приватні замовлення.
Які регіони України для вас найцікавіші?
Нюанси роботи на експорт
Який продукт ви пропонуєте на експорт?
Нам подобається реалізовувати індивідуальні проекти, підбирати незвичайну комплектацію вікна, обробляти дорогу деревину під конкретне замовлення.
Наприклад, для одного замовлення в Швейцарії для громадської будівлі потрібно було підібрати брус невеликої ширини. Ми знайшли під них вузьку фурнітуру, оплатили фрези під замовлення, за два місяці виготовили 22 вікна і всі були задоволені.
Також працюємо на замовлення на будинки, побудовані за технологією «пасивний будинок».
Як справи з сертифікацією для зарубіжних замовлень?
Де проходили сертифікацію для роботи на експорт?
Яка у вас частка експорту у виробництві?
У кожному регіоні свої нюанси. У Франції не всі фірми готові в горах працювати — лопаються пакети. А ми вже навчилися працювати в таких умовах. У Швейцарії потрібно за собою прибирати палети, на яких привозиш вікна. Вони вважають, що вікна здані, коли їх вивантажили на землю.
Динаміка українського віконного ринку
Як оцінюєте динаміку віконного ринку в Україні?
Ми прагнемо до оцінки потреб наших потенційних замовників. Ми впевнені, що нашій компанії є куди розширювати свої ринки збуту, тим більше, що ми не обмежені тільки Україною. Якщо говорити про канали продажів, то в Україні знижується роль архітекторів, зростає роль будівельників. На Заході все навпаки — в Німеччині, Швейцарії фінансування робіт відбувається тільки через архітекторів.
Ми готові будувати партнерські відносини з усіма гравцями ринку СПК — дилерами, виконробами, дизайнерами, архітекторами, будівельними компаніями. Ми дуже дружньо налаштована команда.