Cклопакети види

Що таке склопакет? Як вибрати склопакет?

Як вибрати склопакет, характеристики і види склопакета

Склопакет у сучасному вікні відповідає за енергоефективність, безпеку, шумоізоляцію та може мати розумні функції, наприклад, виступати в ролі сенсорного екрану або автоматично затемнюватися. Одразу декілька лабораторій працюють над створенням прозорих склопакетів з функціями сонячних панелей, які будуть збирати сонячну енергію і генерувати електричну.
У циклі «Просто про вікна» OKNA.ua тепер детально розповість, що таке склопакет і як його вибрати.

Що таке склопакет

Склопакет — це два, три або рідше чотири скла, скріплені між собою по контуру за допомогою дистанційних рамок і герметиків. Простір між стеклами заповнений або повітрям, або інертним газом (аргон, криптон). Інертний газ застосовується для поліпшення енергозберігаючих властивостей склопакета.

З чого роблять склопакети
Основні компоненти склопакета: флоат скло, герметики і дистанційна рамка Фото: OKNA.ua

Для чого потрібен стеклопакет?

Енергозбереження

Енергозберігаючим, «теплим» або енергоефективним називається вікно з R = 1 для першої кліматичної зони України. Вікна, що відповідають мінімальним нормам R ≥ 0,75 для першої кліматичної зони України — просто вікна для опалювальних приміщень, які складно назвати дійсно енергоефективними.
Хитрість іще в тому, що є Rg склопакета і R вікна. Нормується R вікна. Щоб забезпечити для вікна R = 0,75, склопакет повинен мати, наприклад, Rg = 0,9.

Перевіряйте енергоефективність вікна в енергокалькуляторі на сайті

Склопакет, що відповідає вимогам, має спеціальне напилення на стеклах (i-скла або low-e скла nobr>). I-скла знижують втрати тепла взимку з приміщення, а влітку не пропускають тепло з вулиці в приміщення. Це дозволяє економити енергію і підвищує комфорт.

Склопакети енергозберігаючі
Енергозберігаючий склопакет має спеціальне напилення на стеклах (i-скла або low-e скла), яке знижує втрати тепла взимку з приміщення, а влітку не пропускає тепло з вулиці до приміщення Фото: OKNA.ua

Захист від зайвого сонячного тепла

Мультифункціональне покриття скла працює так само як i-скло, але додатково захищає приміщення від надмірного проникнення сонячної енергії і перегріву в жаркий період року. Покриття відбиває сонячну енергію і не пропускає 50%, 60%, 70% і більше сонячного тепла. Мультифункціональні склопакети застосовують для вікон зі східної, південної і особливо західної сторони будівлі, там, де немає затінення, наприклад, деревами.

Шумоизоляция и противовзломные функции

Обидві функції забезпечуються триплексом. Триплекс — скло, склеєне з двох і більше стекол з полімерним шаром між стеклами, як лобове скло автомобілів. Триплексом замінюють одне із стекол в склопакеті (як правило, зовнішнє). При ударі скло не розсипається, а продовжує перешкоджати проникненню, збільшуючи час злому. Так підвищуються шанси своєчасного прибуття охорони. Для високого класу безпеки може застосовуватися триплекс із загартованого скла.

Як вибрати склопакет?

Чотири характеристики, за якими вибирають склопакет:

  1. Кількість камер у склопакеті

    Камера склопакета — це обсяг між двома стеклами, які фіксуються на певній відстані дистанційними рамками і наповнений повітрям або інертним газом. За кількістю камер склопакети діляться на однокамерні (два скла), двокамерні (три скла) тощо.

    Енергозберігаюче вікно з наповненням повітрям, аргоном або криптоном, може мати склопакет тільки з двома і більше камерами. Вікна з однокамерними склопакетами НЕ відповідають нормам енергоефективності для більшої території України.

  2. Товщина склопакета

    Товина склопакета — це повна товщина всіх стекол і дистанційних рамок.
    Для енергозберігаючого вікна вибирайте склопакет товщиною від 40 мм з аргоном. Для модернізації вікон можуть використовуватися склопакети з криптоном товщиною 32 мм і також з двома i-склами.

  3. Енергозберігаючі скла або i-скла

    Енергозберігаючий склопакет має i-скла — скла зі спеціальним енергоефективним покриттям, яке не знижує втрати тепла. Поруч з i-стеклами аргон або криптон підвищує енергоефективність вікна.

  4. Дистанційна рамка

    Дистанційна рамка розділяє скла в склопакеті, вона наповнена абсорбентом, який поглинає вологу, що потрапила між стеклами при виробництві, що запобігає запотіванню всередині склопакета. Дистанційні рамки бувають з високими показниками теплоізоляції («теплі») та з низькими («холодні»). Детально про дистанційну рамку можна почитати тут.

Енергозберігаючий склопакет це:
• двокамерний
• товщина склопакета 40 або 44 мм
• два i-скла на зовнішніх стеклах або i-скло + скло з багатофункціональним покриттям
• заповнення камер аргоном або криптоном
• «теплі» дистанційні рамки

Всі названі параметри відображаються у формулі склопакета. Приклад формули для двокамерного вікна з енергозберігаючим склопакетом та аргоном: 4i-14Ar-4-14Ar-4i. Як швидко розібратися в формулі, читайтетут.

З чого роблять склопакети

  1. Плоске (флоат-) скло з енергоефективними покриттями (i-скла) або багатофункціональні скла для сонцезахисту
  2. Плоске (флоат-) скло
  3. Загартовані скла і триплекси для різного роду безпеки і додаткової шумоізоляції
  4. Дистанційна рамка
  5. Герметики (первинний, вторинний)
  6. Інертні гази — аргон, криптон

Заміна склопакета

Якщо в приміщенні встановлені якісні, але не енергозберігаючі вікна, їх не обов'язково міняти повністю. Достатньо замінити склопакет на енергоефективний. Таку послугу пропонують багато віконних компанії. Фахівці проконсультують, який склопакет купити для конкретного вікна. Ціна склопакета буде залежати від кількості камер і виду дистанційної рамки.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Алюмінієві профілі Profilco

Нове та найкраще