Що таке дистанційна рамка у склопакеті?

Що таке дистанційна рамка у склопакеті?

Плюси і мінуси різних видів дистанційних рамок у вікні

Вікно складається зі склопакета, профілю і фурнітури. До складу склопакета входить ще один важливий елемент, який впливає на ефективність всієї віконної конструкції і на який необхідно звернути увагу при виборі вікна — це дистанційна рамка.

В енергозбереженні важлива збалансованість усіх складових. Якщо упустити одну з деталей, енергоефективність усього будинку знизиться і може навіть звести нанівець зусилля й інвестиції у комфортне та економне житло.

Так трапилось, що доступні віконні технології останніми роками зробили істотний стрибок в енергоефективності, яка у чисельному вигляді вимірюється коефіцієнтом опору теплопередачі R, і чим він більший, тим менші втрати тепла. Для збільшення R почали застосовувати товстіші склопакети 40-44 мм і більше, відповідно товстіші рами, почали якісніше заповнювати аргоном і застосовувати більше одного енергоефективного скла у склопакеті (i-скла), почали робити більш довговічний багатошаровий монтажний шов.
У підсумку вийшло, що традиційні алюмінієві дистанційні рамки у склопакеті стали «містком холоду» і різко погіршують теплоізоляційні параметри вікна у цілому.

Функції дистанційної рамки для склопакетів

У склопакеті повітряні або інші газові проміжки між стеклами впливають на два з трьох каналів втрат тепла. Скло у склопакеті фіксується на певній відстані дистанційними рамками, які разом зі склом утворюють камери (повітряні або газонаповнені). Дистанційна рамка забезпечує однакові проміжки між стеклами по всьому периметру склопакета. Дистанційна рамка наповнена спеціальними гранулами — абсорбентом, який поглинає вологу, що потрапила у міжстекольний простір. Погана якість абсорбенту або його недостатня кількість — одна з причин утворення конденсату всередині склопакета.

Заміна склопакета з «холодною» дистанційною рамкою на склопакет з «теплою» дистанційною рамкою може давати до 7% економії енергії

Види дистанційних рамок

Дистанційні рамки умовно поділяються на «холодні» і «теплі». Розглянемо плюси і мінуси обох категорій.
До «холодних» відносяться:

Алюмінієві дистанційні рамки

Традиційно перевірена технологія, з якою вміють працювати виробники.
Термічне лінійне розширення, що не сильно відрізняється від параметрів скла. При нагріванні склопакета дистанційна рамка подовжується несуттєво порівняно зі склопакетом, таким чином не порушується герметичність склопакета через надмірні подовження або стиснення.
Низька вартість
Створює місток холоду у склопакеті, у результаті утворюється найбільш холодна зона у вікні по периметру склопакета уздовж дистанційної рамки.
Дистанционная рамка
Фото: metal.pl
Алюмінієві дистанційні рамки

До «теплих» дистанційних рамок належать:

Дистанційні рамки ПВХ

Низька вартість.
Хороші теплоізоляційні характеристики порівняно з алюмінієвими.
Занадто високий коефіцієнт термічного розширення, непридатний для великих і навіть для середніх розмірів склопакетів. При нагріванні рамка подовжується, що може привести до «вистрілювання» рамки всередину склопакета і його розгерметизації.
Наприклад, Warmex (основний матеріал — полівінілхлорид).
Дистанционная рамка
Фото: bfk-ext.ru

Сталеві композитні дистанційні рамки

Висока жорсткість склопакета.
Відмінні теплоізоляційні характеристики.
Висока вартість.
Наприклад, дистанційні рамки, які пройшли сертифікацію Незалежного інституту енергоефективності у будівлях Passive House Institute: Thermix TX.N plus (поєднання високоякісного сплаву з нержавіючої сталі та високоізолюючого пластика).
Дистанционная рамка
Фото: thermix.de
Дистанционная рамка
Фото: thermix.de
Стальна композитна дистанційна рамка

Композитні дистанційні рамки

Надійна рамка з мінімальним термічним розширенням.
Хороша адгезія до герметиків.
Відмінні теплоізоляційні характеристики.
Висока вартість.
Наприклад, дистанційні рамки, які пройшли сертифікацію Незалежного інституту енергоефективності в будівлях Passive House Institute: SWISSPACER Ultimate, SWISSPACER V (композитний матеріал).
Дистанционная рамка
Фото: swisspacer.com
Таблиця 1
Дистанционная рамка
Фото: swisspacer.com
Композитні дистанційні рамки

Стрічкові дистанційні рамки («стрічки»)

Гнучка силіконова рамка, що забезпечує максимальну ізоляцію периметра для герметизації склопакетів.
Попередньо нанесений багатошаровий паровий бар'єр.
Абсорбент входить до складу «стрічки», що може зменшувати термін експлуатації склопакета через невелику кількість абсорбенту.
Наприклад, дистанційні рамки, які пройшли сертифікацію Незалежного інституту енергоефективності у будівлях Passive House Institute: Super Spacer TriSeal / T-Spacer Premium (матеріал — термостатичний структурний силікон з вбудованим абсорбентом, не містить метал).
Дистанционная рамка
Фото: quanex.com
Стрічкова дистанційна рамка

Різниця в економії енергії на прикладі вікон з «холодною» і «теплою» рамкою

Наведемо приклад розрахунку в енергокалькуляторі OKNA.ua двостулкового вікна розміром 1,2×1,4 м.

У першому випадку застосовується двокамерний склопакет 40 мм з двома i-стеклами, заповненням аргоном і «холодною» рамкою, формула склопакета: 4i-14Ar-4-14Ar-4i. Отримуємо R = 0,84.

У другому випадку — вікно з аналогічним склопакетом, але з «теплою» рамкою, формула: 4i-T14Ar-4-T14Ar-4i, де T позначає наявність «теплої» рамки. Отримуємо R = 0,896.

Тож у даному прикладі заміна склопакета з «холодною» дистанційною рамкою на склопакет з «теплою» рамкою дає 7% економії енергії.

Висновки

Застосування «теплої» рамки для енергоефективних вікон дає не тільки економію на опаленні та кондиціонуванні, а й знижує ймовірність появи конденсату по краях склопакета.
Різниця вартості склопакетів з «холодною» і «теплою» рамкою відчутна, але рішення щодо застосування тієї чи іншої дистанційної рамки необхідно приймати, враховуючи не тільки фактор енергозбереження, а й фактор комфорту перебування у приміщенні.

Для алюмінієвих і дерев'яних вікон різниця у застосуванні «теплих» дистанційних рамок ще більш помітна, ніж для ПВХ-вікон (див. Таблиця 1).

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще