Замало замовити просто двокамерний склопакет. Для того, щоб вікно відповідало вимогам теплоізоляції, склопакет повинен мати великий запас теплового опору. Навіть двокамерний з одним шаром ізоляції не відповідає таким вимогам. Починаючи з товстих двокамерних склопакетів з двома енергошарами та наповненням аргоном, можна розраховувати на достатньо якісне енергозбереження вікна у цілому.
Хитрість у підході до вибору вікон полягає ще і у тому, що товсті склопакети вміщуються, як правило, в якісні профільні системи. Переважна більшість дешевих профілів розрахована на меншу товщину склопакету. Тож, замовляючи склопакет товщиною 40 або 44 мм, з великою імовірністю отримаєте до нього достатню міцну профільну систему.
Отже, обирайте двокамерні склопакети товщиною 40 або 44 мм з двома енергоефективними поверхнями. Одну з енергоефективних поверхонь можна замінити на мультифункціональну, якщо є потреба у захисті від сонця і не має інших зовнішніх сонцезахисних систем.
На що звертати увагу:
- Склопакет двокамерний.
- Товщина склопакету 40 або 44 мм.
- Два енергошари (енергоефективні покриття) на зовнішніх склах (або енергошар + мультифункціональне покриття).
- Заповнення камер аргоном.
- Відшліфовані кромки скла — це запобігає руйнуванню від термошоку та зняттю енергошару в зоні герметизації.
- "Теплі" дистанційні рамки.
Більшість цих критеріїв зараз є умовами для придбання "теплих" вікон за Програмою з енергоефективності, яка передбачає компенсацію 35% (для фізичних осіб), 40% (для ОСББ та ЖБК) та 70% (для субсидіантів у складі ОСББ) при заміні старих вікон на енергоощадні.
Перевіряйте енергоефективність вікон у розрахунку.