Мультифункціональне скло: характеристики
Мультифункціональний склопакет досить добре захищає приміщення від перегріву коли достатньо площі скління для природного освітлення.
Як визначити мультифункціональне скло
Зовнішнє скло багатофункціонального склопакета вкрито спеціальним тонким напиленням, яке складається з декількох шарів, а внутрішнє скло має енергозберігаючий шар. Зовнішнє скло може бути або нейтрального кольору, або мати певний відтінок з дзеркальним ефектом — сірим, зеленим, сріблястим, бронзовим, при цьому залишаючись прозорим зсередини.
Наявність багатофункціонального скла вказується у формулі склопакета в специфікації вікна, наприклад: 4s-10Ar-4-10Ar-4i, де s — це позначення багатофункціонального шару на склі. Детально про те, що означає формула склопакета і чому важливо в ній розібратися до покупки вікна, читайте статтю «Формула склопакета: просто про незрозуміле».
Захист від розсіяного світла
Зовнішнє напилення захищає від сонячної енергії влітку, не пропускає, наприклад, 70% тепла і знижує тим самим витрати на кондиціонування приміщення у порівнянні зі звичайними вікнами.
Рівень сонцезахисту (або сонячний фактор, g) позначає загальну здатність склопакету пропускати сонячну енергію: чим нижче показник g, тим вище захист від сонячного тепла.
- Приклад умовного багатошарового сонцезахисного покриття:
- ● 1 і 5: дзеркальність, колір напилення
- ● 2 і 4: захист функціонального шару (3) від фізичних і хімічних пошкоджень
- ● 3: функціональний шар, який відбиває короткохвильове і довгохвильове (інфрачервоне) теплове випромінювання і пропускає видиме світло
Відмінність мультифункціонального скла від енергоощадного
Енергоощадне скло (i-скло) зменшує тепловтрати з приміщення та знижує витрати на опалення при грамотному використанні в склопакеті. Мультифункціональне на додачу до енергоефективних властивостей захищає приміщення від сонця влітку, але так само і блокує пасивне опалення через вікна взимку. На додачу зменшується пропускання природного освітлення.
Світлопропускання і світловідображення
Такий показник, як світлопропускання, позначає кількість видимого світла, що проходить через скло (склопакет, вікно). Мультискло дає часткове затемнення, на що варто звернути увагу при встановленні вікон у приміщеннях з невисокою природною освітленістю, тобто із співвідношенням площі вікон до площі підлоги, що є нижчою за 0,18-0,25.
Де можна застосовувати мультифункціональне скло?
Мультифункціональне скло: недоліки
Треба брати до уваги, що вікна з мультисклом знижують надходження сонячного тепла як влітку, так і взимку. Тобто зменшують додатковий прогрів сонцем приміщень взимку, відповідно, підвищуючи витрати на опалення.
Сонцезахисні енергоефективні склопакети до того ж не блокують повністю надходження сонячної радіації. Тому влітку паразитний перегрів приміщень можливий і зі застосуванням мультифункціональних склопакетів. Так у разі попадання 400 Вт/м2 на вертикальне вікно, отримаємо 400 х (100% - 70%) =
Стаття відредагована 24.06.2021.