Мультифункціональний склопакет: плюси та мінуси

Мультифункціональний склопакет: плюси та мінуси

Якщо вікна виходять на сонячну сторону і влітку від спеки не рятують навіть жалюзі, застостовуйте вікна з мультифункціональним склом

Мультифункціональні (МФ) склопакети мають дві ключові властивості: енергоефективність та захист від сонця. Вікна з мультифункціональним склом вирішують проблему перегріву приміщень в літній період і забезпечують теплоізоляцію у зимовий.

Мультифункціональне скло: характеристики

Мультифункціональний склопакет досить добре захищає приміщення від перегріву коли достатньо площі скління для природного освітлення.

Як визначити мультифункціональне скло

Зовнішнє скло багатофункціонального склопакета вкрито спеціальним тонким напиленням, яке складається з декількох шарів, а внутрішнє скло має енергозберігаючий шар. Зовнішнє скло може бути або нейтрального кольору, або мати певний відтінок з дзеркальним ефектом — сірим, зеленим, сріблястим, бронзовим, при цьому залишаючись прозорим зсередини.

Вибрати склопакет з багатофункціональним склом і порахувати економію вікна можна в «Енергокалькуляторі вікон»

Наявність багатофункціонального скла вказується у формулі склопакета в специфікації вікна, наприклад: 4s-10Ar-4-10Ar-4i, де s — це позначення багатофункціонального шару на склі. Детально про те, що означає формула склопакета і чому важливо в ній розібратися до покупки вікна, читайте статтю «Формула склопакета: просто про незрозуміле».

Захист від розсіяного світла

Зовнішнє напилення захищає від сонячної енергії влітку, не пропускає, наприклад, 70% тепла і знижує тим самим витрати на кондиціонування приміщення у порівнянні зі звичайними вікнами.

Рівень сонцезахисту (або сонячний фактор, g) позначає загальну здатність склопакету пропускати сонячну енергію: чим нижче показник g, тим вище захист від сонячного тепла.

  • Приклад умовного багатошарового сонцезахисного покриття:
  • ● 1 і 5: дзеркальність, колір напилення
  • ● 2 і 4: захист функціонального шару (3) від фізичних і хімічних пошкоджень
  • ● 3: функціональний шар, який відбиває короткохвильове і довгохвильове (інфрачервоне) теплове випромінювання і пропускає видиме світло
Схема п'ятишарового сонцезахисного напилення
Зовнішнє напилення захищає від сонячної енергії влітку, не пропускаючи сонячну радіацію. Типове значення — 70% теплової енергії не проходить в приміщення. Фото: OKNA.ua

Відмінність мультифункціонального скла від енергоощадного

Енергоощадне скло (i-скло) зменшує тепловтрати з приміщення та знижує витрати на опалення при грамотному використанні в склопакеті. Мультифункціональне на додачу до енергоефективних властивостей захищає приміщення від сонця влітку, але так само і блокує пасивне опалення через вікна взимку. На додачу зменшується пропускання природного освітлення.

Світлопропускання і світловідображення

Такий показник, як світлопропускання, позначає кількість видимого світла, що проходить через скло (склопакет, вікно). Мультискло дає часткове затемнення, на що варто звернути увагу при встановленні вікон у приміщеннях з невисокою природною освітленістю, тобто із співвідношенням площі вікон до площі підлоги, що є нижчою за 0,18-0,25.

Схема мультифункціонального склопакета
Мультифункціональне скло істотно збільшує захист від сонячного світла в комбінації з різними системами зовнішньої сонцезахисту Фото: Андрій Лесьо, OKNA.ua

Де можна застосовувати мультифункціональне скло?

Багатофункціональній склопакет істотно збільшує захист від сонячного світла в комбінації з різними системами зовнішньої сонцезахисту. У разі, якщо в приміщенні немає можливості захищати вікна від сонця за допомогою зовнішного сонцезахисту — ролетів і рафшторів, шатерсів (наприклад, у кафе, ресторані або у магазині зі скляним фасадом, багатоквартирних будинках без сонцезахисту), мультифункціональні склопакети будуть оптимальним рішенням. Але важлива орієнтація вікон. Критичними є напрямки Південь та Захід без затінення деревами або іншими будівлями. Застосування мультифункціональних склопакетів для вікон що виходять у напрямку на Північ або навіть Схід, навряд чи наповнене сенсом.

Мультифункціональне скло: недоліки

Треба брати до уваги, що вікна з мультисклом знижують надходження сонячного тепла як влітку, так і взимку. Тобто зменшують додатковий прогрів сонцем приміщень взимку, відповідно, підвищуючи витрати на опалення.

Сонцезахисні енергоефективні склопакети до того ж не блокують повністю надходження сонячної радіації. Тому влітку паразитний перегрів приміщень можливий і зі застосуванням мультифункціональних склопакетів. Так у разі попадання 400 Вт/м2 на вертикальне вікно, отримаємо 400 х (100% - 70%) = 120 Вт/м2. Якщо в приміщенні 10 м2 скління, то до нього попадає 120 Вт/м2 * 10 м2 = 1200 Вт. Тобто, це все одно, що в літню спеку в середину кімнати поставити обігрівач потужністю 1,2 КВт і ввімкнути його. Це краще за звичайні склопакети, але гірше в порівнянні зі зовнішнім сонцезахистом таким як ролети, зовнішні жалюзі, маркізи тощо.

Багатофункціональні склопакети застосовуються там, де витрати на кондиціонування (навіть потенційне) значні і співвідносяться з витратами на опалення, або у випадку, якщо досягти комфортних умов інакше не можливо.

Стаття відредагована 24.06.2021.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще