Енергозберігаючі вікна або як кінцевому споживачеві зробити непростий вибір

Енергозберігаючі вікна або як кінцевому споживачеві зробити непростий вибір

Останнім часом однією з основних вимог до світлопрозорих огороджувальних конструкцій (вікна та двері) стає енергозбереження. Внесені зміни до ДБН 2.6-31:2006 (зі зміною № 1 від 1.07.2013 р) "Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель" змінили розподіл кліматичних зон України, скоротивши їх з чотирьох до двох, і збільшили опір теплопередачі для СПК: 0,75 м.кв*К/Вт — для 1-ї кліматичної зони і 0,6 м.кв*К/Вт — для 2-ї.
Климатичні зони України

Основну частину площі вікна займає склопакет, тому досягти необхідних значень по опору теплопередачі можна лише одним шляхом — збільшивши його енергозберігаючі характеристики.

Розглянемо кілька значень опору теплопередачі склопакетів згідно з ДБН 2.6–31:2006 (зі зміною № 1 ві 1.07.2013 р.):

  1. 4*16*4 – 0,32 м.кв*К/Вт
  2. 4*10*4*10*4 – 0,47 м.кв*К/Вт
  3. 4*16*4i – 0,59 м.кв*К/Вт
  4. 4*10*4*10*4i – 0,64 м.кв*К/Вт

Перші два варіанти склопакетів можна використовувати у віконних конструкціях для установки в дачні будиночки, на балкони і лоджії, в неопалювані приміщення. Фактично ж вікна з такими склопакетами в Україні встановлюються в 25–35% замовлень на скління житлових будівель і споруд. І покупець, заплативши чималу суму, продовжує "опалювати" вулицю, оскільки через вікна відбувається значна втрата тепла.

Третій і четвертий склопакети можуть бути застосовані в склінні для другої кліматичної зони і це стало можливим завдяки i-склу. Але для першої кліматичної зони цього все одно не достатньо. На вирішення цієї проблеми може вплинути тільки застосування інертних газів або другого i-скла. Склопакет при цьому обов'язково повинен бути двокамерним!

  1. 4*12Ar*4*12Ar*4i – 0,75 м.кв*К/Вт
  2. 4*16Ar*4*16Ar*4i – 0,80 м.кв*К/Вт
  3. 4*10Kr*4*10Kr*4i – 0,94 м.кв*К/Вт
  4. 4i*10*4*10*4i – 0,93 м.кв*К/Вт

У першому і другому випадках для наповнення повітряних прошарків міжскляного простору використовується аргон, одне скло — з i-напиленням.
Увага! Ширина склопакета в цих випадках повинна бути не менше 36 мм.

У третьому варіанті використовується інертний газ криптон, одне скло — i-напиленням. За своїми енергозберігаючими показниками криптон перевершує аргон.
У четвертому варіанті — склопакет шириною 32 мм без використання інертного газу, але з двома i-склами.

Вимоги до енергозбереження ставляться до віконної конструкції в цілому, тому в розрахунок для отримання необхідного опору теплопередачі треба брати ще і профіль ПВХ, і площу конструкції — ці фактори безпосередньо впливають на загальний розрахунковий коефіцієнт опору теплопередачі вікна.

Висновок: без використання скла з напиленням практично неможливо зробити світлопрозору конструкцію енергозберігаючою.

Що потрібно знати продавцеві і кінцевому покупеві про скло з напиленням (або i-скло)?

У другій половині 90-х років була розроблена технологія магнетронного напилення іонів срібла на поверхню скла. Цей продукт отримав назву "i-скло".

Енергозбереження
Фото: Оконный консалтинг

Основна властивість i-скла — перешкоджати тепловтраті з опалювального приміщення (відбивати теплові хвилі).

Енергозбереження
Фото: Оконный консалтинг

Будь-яке опалювальне приміщення втрачає частину теплової енергії через огороджувальні поверхні: підлога, стіна, дах, вікно. І якщо все, крім вікон, можна утеплити спеціальними матеріалами, то вікна без втрати пропускання денного світла "утеплити" вийде лише за допомогою i-скла.

Енергозбереження
Фото: Оконный консалтинг

Що отримує кінцевий споживач, встановивши собі вікна з енергозберігаючими склопакетами?
  • • Економія на оплаті за енергоресурси, які використовуються при опаленні житла.
  • • Зменшення ймовірності випадання конденсату на поверхні внутрішнього скла.
  • • Підвищення температури внутрішнього скла, усунення "ефекту протягу" від самого вікна.

В результаті відбувається не тільки економія матеріальних засобів, а й поліпшується комфорт в приміщенні. Отже, купуючи енергозберігаючі вікна, ви робите інвестицію не лише в свою квартиру або будинок, але і в свій гарний настрій.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
Показати телефон+380 97 070 5979

Інші статті на тему

Нове та найкраще