Вікна не монтуються по отвору, їх виставляють строго вертикально і горизонтально. Перевірити точність установки вікна можна за допомогою рівня, але одночасно можна перевірити і точність рівня, перевернувши його на 180 градусів зверху вниз (для вертикалі) і зліва направо (для горизонталі). Стулка в установленому вікні не повинна самостійно ні відкриватися, ні закриватися при відсутності протягу у будь-якому положенні поворотного відкриття.
Вікна мають бути герметично запінені монтажною піною. Можна провести рукою вздовж монтажного шва, уловлюючи холодні потоки повітря, при цьому вікно має бути зачинене. Особливо уважно перевіряти у нижній частині вікна, під і над підвіконням, якщо воно встановлене. Ніде не повинно бути найменших потоків повітря.
Кількість монтажних кріплень і місце їх установки регламентується двома стандартами.
Згідно ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010, п. 6.7.12, кріплення для вікна з білого пластикового профілю має встановлюватися не більше ніж через кожні 700 мм. Відстань від осі горизонтального імпоста до найближчої точки кріплення повинна
бути близько 150 мм, для кольорових ПВХ профілів 250 мм.
За таких умов для двостулкового вікна 1,5 × 1,5 м монтажних елементів повинно бути три ліворуч, три праворуч і два зверху, два знизу у 100 мм від імпоста праворуч і ліворуч — всього 10 кріплень. Для великих вікон кількість кріплення збільшується.
Згідно ДСТУ Б В.2.6-79:2009, дод. Б, п. Б. 15, відстань між кріпильними елементами не повинна перевищувати:
• 800 мм — для дерев'яних вікон;
• 700 мм — для алюмінієвих і пластикових вікон білого кольору;
• 600 мм — для вікон з кольорових пластикових профілів.
Відстань від кріпильного елемента до кута коробки не повинна перевищувати 150 мм. Відстань від кріпильного елемента до імпостного з’єднання —
більше 250 мм.
За таких умов для двостулкового вікна 1,5 × 1,5 м монтажних елементів мало би бути: три ліворуч, три праворуч і три або чотири зверху, три або чотири знизу у 250 мм від імпоста справа і зліва — всього 12-14 кріплень. Але, згідно з ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010, їх достатньо 10 шт, що збігається з європейськими рекомендаціями та рекомендаціями компаній - виробників профільних систем. Для великих вікон кількість кріплення збільшується.
Регулювання фурнітури перевірити просто. Відкриття стулки в усіх режимах повинно бути плавним. Ручка при закриванні/відкриванні має провертатися без надмірних зусиль. А щільність прилягання ущільнювача легко перевірити аркушем паперу формату А4. Затиснутий збоку закритою стулкою листок повинен утримуватися. Перевірку щільності притиску проводять по всьому периметру стулки.
Чи можна заощадити на монтажі вікна, встановивши його самостійно, читайте у статті "Монтаж вікон своїми руками. Плюси і мінуси".
1. Опорные колодки должны быть ПВХ или Обработанное дерево твердых пород согласно ДСТУ
2. Монтаж на пластины допускается только в том случае где не возможен прямой монтаж на анкер или нагель.
3. Пластина должна иметь толщину не менее 1.5 мм согласно ДСТУ.
Як воно спалахне!
Це було кіно )))
Добре що під руками відро з водою випадково було...