"Тепле" вікно в Україні: тест на якість Частина 1. Геометрія і комплектація вікна

"Тепле" вікно в Україні: тест на якість Частина 1. Геометрія і комплектація вікна

Результати незалежного тестування енергоефективних вікон
Інтернет-видання OKNA.ua і компанія "Віконний консалтинг" провели незалежне тестування десяти енергоефективних вікон українських виробників.

Навіщо проводили тестування?

Мета тесту — визначити фактичний рівень якості енергоефективних вікон, які пропонуються на українському ринку.

Підприємства, які потрапили під тестування, виробляють істотну, можливо навіть більшу частину віконної продукції в Україні. Тому з великою ймовірністю придбані в Україні вікна будуть виготовлені на одному з цих підприємств.

Що тестували?

Інтернет-видання OKNA.ua від імені приватної особи, без інформування щодо справжньої мети покупки, придбало по одному вікну у десяти виробників світлопрозорих конструкцій з різних регіонів України та різних сегментів віконного ринку: "Вікнар’off", "ВікноПлюс", Stekloplast, Steko, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Эско", "Олта", "Глассо". У декількох компаній не вийшло придбати продукцію, що відповідає вимогам тестування.
Вимоги до характеристик вікон були такими: двокамерний склопакет товщиною 40-44 мм, заповнений аргоном, з одним енергоефективним шаром (особливих вимог до фурнітури не було), наявність гарантії та договору. Шість з десяти вікон були однакового розміру, Т-образні.
В основному вікна знаходилися в середній ціновій категорії. Тестування свідомо не передбачало перевірку якості тільки дешевої категорії продукції.

Результати тестування склопакетів представлені в окремому матеріалі — "Тепле" вікно в Україні: тест на якість Частина 2. Склопакет.

Незалежне тестування вікон
Фото: OKNA.ua

Як проводилось тестування?

Тестування проводилось у відповідності з ДСТУ Б В.2.6 15 2011 (пп. 8.1, 8.17, 8.21, 8.24, 8.25, 8.26) и ДСТУ Б В.2.7-107:2008 (пп. 8.2, 8.3) за допомогою таких вимірювальних приладів і пристроїв:
—штангенциркуль з цифровим відліковим пристроєм ЩЦЦ-І-150-0,01, № 023931, повірений ПНВП "Мікротех" (згідно ДСТУ ГОСТ 166)
— лінійка розміточна вимірювальна ЛРВ-1000 № 1772, повірена ПНВП "Мікротех" (згідно ДСТУ 8026)
— тестер наявності металізованих шарів (на склі) Schichtdetector
— цифровий мультимір DT838
— газоаналізатор Gasglass Handheld V2, Sparklike (Фінляндія), серійний номер: GH14/0924
— газоаналізатор Sensoline O2-Handy, DGT (Німеччина)
— рулетка (згідно ДСТУ 4179).

У тестуванні взяли участь:
Андрій Лесьо, директор інтернет-видання OKNA.ua
Олег Кесслер, власник компанії "Віконний консалтинг"
Сергій Бартков, керівник відділу менеджменту якості компанії Glastroesch
Яна Шапран, менеджер, інтернет-видання OKNA.ua

Незалежне тестування вікон
Фото: OKNA.ua

Висновки

У цілому технічне оснащення і підготовка персоналу дозволяє українським виробникам, чиї вікна взяли участь в тестуванні, виготовити вікна досить якісно. Однак для цього потрібно, щоб замовник точно розумів, що він хоче.
У той же час, в ході тестування було виявлено кілька таких прикладів недотримання стандартів виробництва, які при належному контролі якості не могли бути присутніми в готової продукції. Особливо це стосується якості склопакета, який зазвичай несе основну функцію теплоізоляції. Основна проблема, виявлена ​​в першій частині результатів тестування, це товщина армування (90% не відповідає нормі).

В цілому технічне оснащення і підготовка персоналу дозволяє українським виробникам, чиї вікна взяли участь в тестуванні, виготовити вікна досить якісно. Однак для цього потрібно, щоб замовник точно розумів, що він хоче.


Результати. Геометрія і комплектація вікна

1. Габаритні розміри рам всіх тестованих вікон відповідають стандарту: у шести вікон відхилень не виявлено, у двох відхилення склало -1 мм, у двох — +2 мм.
Згідно ДСТУ Б В.2.6-15-2011 п.5.2.1, відхилення у габаритних розмірах рами допустимо у межах 2–3 мм.

Габаритні розміри рам відповідають стандарту
Фото: OKNA.ua
1. Габаритні розміри рам

2. Показник різниці довжин діагоналей рам восьми вікон відповідає стандартам (ДСТУ Б В.2.6-15-2011 п.5.2.1): "ВікноПлюс", StekloPlast, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Эско", "Олта", "Глассо".
У двох вікнах показник вище норми.


80% тестованих вікон мали різницю діагоналей 0-2 мм
Фото: OKNA.ua
2. Різниця довжин діагоналей рам

3. Відхилення діагоналей стулок у всіх тестованих вікнах знаходиться в межах норми, складаючи від 0 до 2 мм (ДСТУ Б В.2.6-15-2011, п.5.2.1).

Всі тестовані вікна мають відхилення діагоналей стулок 0-2 мм
Фото: OKNA.ua
3. Відхилення діагоналей стулок

4. Профілі вікон:

Компания "Вікнар’off" "ВікноПлюс" StekloPlast Steko "Канталь" "Алнат" Perfect («Галактика Комфорту») "Эско" ("ВДТ") Windom ("Олта") "Глассо"
Профиль MegaLine Veka WDS 70 Steko Veka REHAU Ecosol-Design Perfect Profine KBE, Greenline Windom KBE, Greenline
Фактична ширина профілю, мм 70,14 70,11 70,1 58,1 70,2 70,26 69,95 69,96 70,12 69,99
Довжина штоку ручки, мм 37 40 37 36 37 37 37,45 41 36,12 33,7

5. Глибина посадки фурнітури (ручки) варіюється від 24,6 мм до 31,6 мм.

6. Герметизація монтажного профілю (наявність ущільнювача) присутня у 70% тестованих вікон: "ВікноПлюс", StekloPlast, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Олта", "Глассо".

70% тестованих вікон герметичні
Фото: OKNA.ua
6. Герметизація монтажного профілю

7. Відстань між зачепами фурнітури має бути менше або дорівнювати 700 мм (для білого профілю). У 50% випадків відстань відповідає нормі ("ВікноПлюс", StekloPlast, Steko, "Галактика Комфорту", "Олта"), у 50% — перевищує (від 780 до 830 мм).

Тільки половина тестованих вікон має відстань між зачепами менше або дорівнювати 700 мм
Фото: OKNA.ua
7. Відстань між зачепами фурнітури

8. Розмір зазору в кутових і Т-подібних з'єднаннях при механічному поєднанні деталей має бути не більше 0,2 мм (ДСТУ Б В.2.6-15-2011, п. 5.2.7). У 100% тестованих вікон зазори не перевищували 0,2 мм.

9. Перепад лицьових з'єднань поверхонь імпостов з профілями коробок і стулок, а також між собою, не перевищує нормативного показника у 1 мм (згідно ДСТУ Б В.2.6-15-2011 п.5.2.3).

10. Імпости закріплені у всіх тестованих вікнах механічним способом: 1 вікно — на 2-х шурупах з ущільнювальними підкладками; 1 вікно — на 2-х шурупах; 1 вікно — на 1 великому шурупі і 8-ми маленьких; 2 вікна — п'ята на 4-х шурупах; 2 вікна — 1 великий шуруп і 4 маленьких; 3 вікна — по 1 втиснутому шурупу.

11. Перевірка кріплення нижньої петлі показала, що у 2-х вікнах з 10-ти були допущені грубі помилки: в одному вікні з 4-х шурупів один був не в металі, в іншому вікні не в металі виявилися два шурупа з 4-х. З огляду на, що на нижню петлю доводиться вага всієї стулки вікна, при неякісному кріпленні (непроходження одного або декількох шурупів в метал) інші шурупи можуть вирватися.
Кріплення нижньої петлі виконано якісно у вікнах таких компаній: "Вікнар'off", "ВікноПлюс", Stekloplast, Steko, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Еско".

У 20% тестованих вікон кріплення нижньої петлі не в металі
Фото: OKNA.ua
11. Кріплення нижньої петлі
Незалежне тестування вікон
Фото: OKNA.ua
Перевірка кріплення нижньої петлі вікна: зліва — шуруп не в металі, праворуч — шуруп в металі.

12. Крок кріплення армування відповідає рекомендаціям у 100% вікон, не перевищуючи 400 мм.

Крок кріплення армування відповідає рекомендаціям у 100% тестованих вікон
Фото: OKNA.ua
12. Крок кріплення армування

13. Різниця внутрішнього розміру рами і фальцю стулки знаходиться в межах норми (12 мм) у всіх тестованих вікнах.

Різниця внутрішнього розміру рами і фальцю стулки знаходиться в межах норми
Фото: OKNA.ua
13. Різниця внутрішнього розміру рами і фальца стулки

14. Ущільнювач стулки може бути або вкатаним, або коекструдованим. Стики ущільнювача повинні бути замкнуті (або склеєні, або зварені). У 70% тестованих вікон ущільнювач замкнений ("ВікноПлюс", Stekloplast, Steko, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Глассо"), в 30% — стики ущільнювача не скріплені.

70% тестованих вікон мають замкнутий стик ущільнювачів
Фото: OKNA.ua
14. Замикання стиків ущільнювача стулки

15. Товщина армування, згідно зі Зміною № 1 ДСТУ Б В.2. 6-15-2011 , повинна бути більше або дорівнювати 1,5 мм. У 90% тестованих вікон ця норма не дотримана (менше 1,5 мм), і тільки в одному випадку товщина армування склала 1,57 мм (Stekloplast).

У 90% тестованих вікон мають армування менше 1,5 мм
Фото: OKNA.ua
15. Товщина армування

16. Висота затискання скла, згідно ДСТУ Б В.2.6-15-2011 п. 5.2.37, повинна становити не менше 13 мм (включаючи підкладки під скло і склопакети). В усіх тестованих вікнах цей параметр перевищує 13 мм (від 13,5 мм до 21 мм).

В усіх тестованих вікнах висота затискання скла перевищує 13 мм
Фото: OKNA.ua
16. Висота затискання скла

17. Штапик у 80% вікон встановлений правильно, в одному випадку цей елемент виявився вивернутим (через занадто велику товщину склопакета), ще в одному вікні штапик не рівно прирізаний.
Штапик встановлений правильно у вікнах таких виробників: "ВікноПлюс", Steko, "Канталь", "Алнат", "Галактика Комфорту", "Эско", "Олта", "Глассо".

Штапик у 80% тестованих вікон встановлений правильно
Фото: OKNA.ua
17. Установка штапіку

18. Комплектація фурнітури в цілому відповідає позиціям, заявленим виробником. У двох випадках додані декоративні елементи.

Незалежне тестування вікон
Фото: OKNA.ua
Комплектація фурнітури.
Компанія "Вікнар’off" "ВікноПлюс" Stekloplast Steko "Канталь" "Алнат" Perfect ("Галактика Комфорту") "Эско" ("ВДТ") Windom ("Олта") "Глассо"
Заявлена комплектація фурнітури Siegenia, ручка Greenteq Winkhaus, ручка HOPPE Axor, ручка HOPPE Roto, ручка No Name Siegenia FSL Maco Winkhaus Siegenia Vorne Axor
Фактична комплектація фурнітури Siegenia, є декоративні елементи Winkhaus, є декоративні елементи і накладки на фурнітуру та на зливні отвори Axor, є декоративні накладки Roto Siegenia FSL, є запобіжник Maco Безпечна фурнітура Siegenia Vorne Axor
Комплектація фурнітури відповідає заявам виробника
Фото: OKNA.ua
18. Комплектація фурнітури

19. Додаткова комплектація присутня у 40% тестованих вікон: у 20% додані монтажні пластини (6 і 8 шт.), у 10% — безпечна фурнітура, додаткова безпечна планка, у 10% — транспортний ліфт під стулку і ручка для монтажників. У 60% вікон додаткової комплектації не було.

20. Розклинювання склопакету відповідає стандарту у 100% тестованих вікон (ДСТУ Б В.2.6-15-2011, п. 5.2.32).

Розклинювання склопакету відповідає стандарту у 100% тестованих вікон
Фото: OKNA.ua
20. Розклинювання склопакету

21. Транспортна упаковка: 90% вікон були упаковані у стрейч плівку (з них 2 — з ручками для транспортування, 1 — с транспортными подпорами), 10% — у картонній упаковці.

Portions of this page are modifications based on work created and shared by Google and used according to terms described in the Creative Commons 3.0 Attribution License.
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще

С
Интересно...
4 січ. 2017 р., 17:55
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ