ДСТУ Б В.2.6 - ХХХ:200Х: Конструкції будинків і споруд. СКЛОПАКЕТИ КЛЕЄНІ БУДІВЕЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ.

Страница 16 из 21

8.19.1 Суть методу полягає у контролі характеру руйнування шару герметика, що не твердіє і з’єднує скло і дистанційну рамку.

8.19.2 Підготовка до випробування. Випробування проводять на трьох зразках, виготовлених у відповідності з рисунком 8, для чого беруть пластини скла розміром 100 мм x 200 мм і 100 мм x 250 мм, два відрізки дистанційної рамки довжиною 200 мм і герметик, який застосовують для внутрішнього шару герметизації.

Наносять герметик на відрізки рамки і склеюють зразок, як показано на рисунку 8. Матеріали, які застосовують для виготовлення зразків, і тиск при склеюванні, повинні відповідати прийнятій технології виробництва склопакетів.

8.19.3 Проведення випробування

Розрізають скло 100 мм x 250 мм посередині вздовж довгої сторони і переводять обидві його частини у положення 2 (рисунок 9).

Випробування герметика першого герметизуючого шару.

1 – скло; 2 – герметик першого шару герметизації; 3 –дистанційна рамка.

Рисунок 9 – Випробування герметика першого герметизуючого шару.

8.19.4 Оцінка результату.

Вважають, що зразки пройшли випробування, якщо характер руйнування герметика когезійний (не виявлено відриву герметика від скла і дистанційної рамки, при цьому допускається відрив герметика на відстані не більше ніж 10 мм від торцевих країв рамки).

8.20 Визначення адгезійної здатності герметика другого герметизуючого шару

8.20.1 Суть методу полягає у розтягуванні, із заданим навантаженням двох склеєних герметиком пластин скла і визначенні характеру та величини зусилля при руйнуванні шару герметика.

8.20.2 Підготовка до випробування. Випробування проводять на двох зразках скла розміром [(30 x 20) ± 1] мм, які не мають вад зовнішнього вигляду і склеєні один з одним шнуром герметика розміром [(12 x 20 x 25) ± 1] мм. Форма зразка і схема випробування наведені на рисунку 10.

Випробування герметика другого герметизуючого шару.

1 – скло; 2 – герметик; 3 – захват розривної машини або пристрій.

Рисунок 10 – Випробування герметика другого герметизуючого шару.

8.20.3 Апаратура.

Розривна машина або пристрій, які дозволяють створити напругу на гранях зразка (0,3-0,05) МПа протягом не менше ніж 10 хв.

Годинник з похибкою не більше ніж 5 с на добу.

8.20.4 Проведення випробування.

Два листа скла промивають і сушать у відповідності з технологічним регламентом на виробництво склопакетів, прикладають до двох дерев`яних брусків, обгорнутих поліетиленовою плівкою і фіксують стрічкою. Розміри брусків і відстань між ними повинні відповідати розмірам перерізу шнура герметика. Зазор між стеклами заповнюють герметиком. Після затвердіння герметика (час твердіння приймають відповідно до технологічного регламенту виробництва склопакетів) бруски видаляють, зразок поміщають у розривну машину або пристрій. Прикладають до зразка навантаження, яке створює у ньому напругу (0,3-0,05) МПа і витримують при цьому навантаженні протягом (10±0,1) хв.

8.20.5 Оцінка результату.

Вважають, що зразок витримав випробування, якщо після випробування не стався розрив або відшарування герметика від скла.

9 ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ

9.1 Контейнери або ящики зі склопакетами транспортують будь-яким видом транспорту у відповідності з Правилами перевезення вантажів, а розміщення і кріплення у транспортних засобах - у відповідності з Технічними умовами навантаження і кріплення вантажів, які діють на даному виді транспорту.

Універсальні та спеціалізовані контейнери зі склопакетами перевозять на залізничних платформах або у напіввагонах з урахуванням найбільш раціонального використання вантажопідйомності та місткості рухомого складу. Ящики зі склопакетами перевозять у критих транспортних засобах або напіввагонах за умови забезпечення захисту від атмосферних опадів.

Предыдущая 13 14 15 16 17 18 19 20 Следующая

Конструкции с защитным остеклением и их применение в современном строительстве
Спецификация Стандартизация
Спецификация Стандартизация
Комментарии
E-Mail:
следить за ответами