Первом окну REHAU в Украине - 20 лет!

Страница 1 из 3
448
20 лет назад - 3 мая 1996 - было изготовлено и установлено первое окно REHAU в Украине. По случаю этого юбилея пресс-служба REHAU и руководитель бизнес-направления Решения для оконной индустрии REHAU Украина Игорь Бинковский посетили Дмитрия Борисовича Демченко, главного инженера компании Энран - человека, который лично руководил запуском первой линии по производству окон из профиля REHAU в Украине.
Дмитро Демченко
Фото REHAU
Дмитро Демченко, головний інженер ТОВ «Енран»
Як все починалось

Пане Дмитре, а Ви памята'єте, з чого все починалось?

— REHAU
Дмитро Демченко:
Так, все починалось дуже цікаво. Починаючи з 1993 року наша компанія («Енран») шукала себе в бізнесі. Власники, на відміну від багатьох вітчизняних бізнесменів, не виводили кошти за кордон, а намагались зробити щось тут, в Україні. Саме в цей час я розпочав свою роботу в компанії, і переді мною як інженером поставили завдання знайти застосування незадіяним виробничим площам. Звичайно, на думку спадало багато варіантів, проектів, але якось влучно в поле зору потрапило будівництво на Шулявці, для якого вікна імпортували з Чехії, і тоді я подумав: «А чому б не виготовляти вікна?».

Так, нічого не розуміючи в бізнес-планах, я написав 4 друкованих аркуші, які стали основою подальшого проекту. Я зібрав всю інформацію по об'ємам будівництва, вартості вікон та ін. і ці 4 аркуші так званого «бізнес-плану» (посміхається - R) і подав на розгляд засновникам компанії. А далі доволі швидко було прийнято рішення про початок виробництва вікон в Україні.

Розпочався процес пошуку та вибору обладнання, постачальників… Ми обрали REHAU. І не тому, що перші контакти найвірніші – головну роль відіграли саме співробітники концерну REHAU. Першою контактною особою на REHAU для нас був Томас Беттен. Під час зустрічі мене приємно здивувала різнобічність компетенцій компанії, а особливо той факт, що комплектуючі REHAU використовують навіть у системі життєзабезпечення на МКС. Для мене, як людини з авіації, наявність таких інновацій, серйозних розробок та технологій – це ознака серйозної компанії.

Одночасно ми отримували пропозиції і від інших виробників профільних систем, але я прийняв рішення працювати з REHAU. На щастя, засновники підтримали його. Скажу щиро, що всі наступні роки роботи лише підтверджували правильність цього вибору.

Пам'ятаю, справжнім одкровенням для мене став візит на завод у м. Віттмунді в 1998 р. В Україні ми тільки доводили правильність нашого вибору, відповідність організації виробництва, а там я на власні очі побачив, яким воно має бути.

Власне, так все і почалося.

Перше вікно
Ігор Бінковський та Дмитро Демченко
Фото REHAU
І. Бінковський і Д. Демченко біля першого вікна REHAU в Україні

Перше вікно – яке воно?

— REHAU
Дмитро Демченко:
Це вікно з 3-камерного профілю, система 730, з 1-камерним склопакетом. Запуск самої лінії відбувався за участі техніка REHAU пана Адельгардта. Через перекладача він попросив надати розміри та конфігурацію вікна, я швидко в excel написав всі формули, відступи, роздрукував наше перше техзавдання, і так ми зробили перше в Україні вікно з профілю REHAU.

А Ви, часом, не рахували, скільки всього вікон було виготовлено?

— REHAU
Дмитро Демченко:
Якщо просумувати загальну площу виготовлених конструкцій, отримаємо паркан від Києва до Умані заввишки в метр.
Референц-об'єкти Енран
Фото REHAU
Референц-об'єкти компанії «Енран»:
(зліва направо) Будівля Creditanstalbank та Посольство Ватикану

Які з проектів запам'ятались Вам найбільше?

— REHAU
Дмитро Демченко:
Один з найцікавіших об'єктів з нашими вікнами – будинок на Ярославому Валу в Києві, де на той час розташовувався Кредитанштальбанк. Вікна в цій будівлі складні не тільки по конфігурації, а й по великій кількості елементів зворотньої кривизни. Нам доводилось гнути профіль і робити склопакети складної форми, які мало хто міг запропонувати на той час. А ми, до речі, вже мали власну склопакетну лінію.

Ви залишили по собі значну спадщину…

— REHAU
Дмитро Демченко:
Так, ми маємо досить багато об'єктів по Києву – Посольство Ватикану, банки, бізнес-центри. Будинок по вул. Предславiнській, БЦ Євразія на вул. Жилянській і ще багато чого... До речі, у менє є мрія: пройтись повз ці місця якось з онуком і показати йому цю спадщину.
Зимові сади та фасади
Ігор Бінковський та Дмитро Демченко
Фото Енран
Будинок із зимовим садом, референц-об'єкт компанії «Енран»

Дмитре, пригадай-но, як ви прийшли від виробництва вікон до таких складних конструкцій, як зимові сади? Адже у свій час «Енран» був абсолютним лідером по виготовленню зимових садів на віконному ринку України — і по кількості, і по складності конструкцій.

— Ігор Бінковський
Дмитро Демченко:
Мене надихнув на це офіс REHAU в Ерлангені. Там на вході в будівлю є неймовірний зимовий сад, він мені дуже сподобався. Бажання зробити подібне у нас давало абсолютно нове відчуття життя. На той момент у приватних будинках, у кращому випадку, були веранди з вікнами, а тут — і скляний дах, і тепло, і затишок, а за вікном — сніг і мороз. Зведення будинку на вул. Довженка якраз добігало кінця, тож ми взялись за один із найскладніших наших зимових садів. Коли він був готовий, ми зрозуміли, що нам під силу і такі проекти. Так розпочалась робота по виготовленню зимових садів.

Справді, той сад дуже складний, адже в ньому багато площин, які збігаються під різними кутами. Коли наші німецькі колеги з тех.відділу REHAU побачили його, вони не приховували подиву, як можна було реалізувати таку надскладну конструкцію. А ще я пам'ятаю, як під час будівництва ви проводили багато різних випробувань…

— Ігор Бінковський
Дмитро Демченко:
Так, їх було немало. У нашому випадку зимовий сад примикав до багатоповерхового будинку, і перше питання, над яким ми замислились — що може випасти з вікна? Відповідь очевидна – пляшка (посміхається – R). На території нашого виробництва була розташована водонапірна башта, тож випробування розпочали на ній.
1 2 3 Следующая

Обзор рынка
Индекс настроения дилеров оконных салонов в І квартале 2016 года
Аналитика оконного рынка
Интервью номера
Вікнар’Off: выход на рынок Европы
Интервью номера
Итоги 2015. Winkhaus: при общем падении рынка мы продемонстрировали рост
Комментарии
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua