Питання монтажу світлопрозорих конструкцій

 3 425
Впровадження ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010 «Конструкції будинків і споруд. Настанова щодо проектування і улаштування вікон та дверей».

1. У зв`язку з відсутністю нормативних документів на проектування та улаштування вікон і дверей у житлових і громадських будинках виникла необхідність у розробленні цього національного стандарту. Стандарт дозволить впровадити сучасні методи при проектуванні та врахувати сучасні вимоги до з`єднувальних швів та їх улаштуванні за допомогою новітніх матеріалів, що поліпшить якість будівництва та користування будинками з урахуванням вимог енергозбереження.
Стандарт направлений на забезпечення організацій нормативним документом, який дасть можливість правильно запроектувати вікна та двері, правильно і надійно виконати будівельно-монтажні та ізоляційні роботи під час улаштування вікон та дверей.
Стандарт призначений для використання проектувальниками і будівельниками.


Мал. 1. Принципова схема з’єднувального шва

  1. — зовнішня водонепроникна паропроникна ділянка;
  2. — центральна теплоізоляційна ділянка;
  3. — внутрішня пароізоляційна ділянка

Сфера застосування

1.1 Цей стандарт встановлює правила проектування і улаштування вікон і зовнішніх дверей (далі — вікон та дверей) із різних матеріалів (деревини, полівінілхлориду, алюмінію, сталі, комбінації цих матеріалів тощо) у будинках і повинен використовуватись разом з ДСТУ Б В.2.6-79.

1.2 Стандарт застосовують при проектуванні, розробці конструкторської і технологічної документації та улаштуванні вікон та дверей з використанням віконних і дверних блоків, виготовлених згідно з ДСТУ Б В.2.6-23, при будівництві, реконструкції і ремонті будинків і споруд різного призначення.

1.3 Стандарт застосовують при улаштуванні вікон та дверей у одно- та багатошарових зовнішніх стінах будинків з різних матеріалів (деревини, цегли, бетону, природного каменю тощо)

1.4 Стандарт може бути використаний при проектуванні та улаштуванні вітражів, світлопрозорих конструкцій, балконів і лоджій.

1.5 Цей стандарт поширюється на будинки з умовною висотою не більше ніж 73,5 м згідно з ДБН В.2.2-15.

1.6 Цей стандарт не поширюється на вікна і двері спеціального призначення (протизламні, куленепробивні, протипожежні, мансардні тощо), а також на вікна та двері, що призначені для неопалюваних приміщень.

1.7 Вимоги щодо безпеки улаштування вікон та дверей викладені у розділі 9.

1.8 Вимоги щодо охорони довкілля при улаштуванні вікон та дверей викладено у розділі 10.

Мета проектування

Окремо зазначимо мету проектування вікон та дверей за даним стандартом. Метою проектування є створення вікон та дверей, спроможних забезпечити в приміщеннях, які захищаються, умови перебування людей згідно діючих гігієнічних вимог відповідно до СНиП 2.04.05, ДБН В.2.5-28, СП 3077 та ДСН 3.3.6.037.

1.9 Дана мета досягається вирішенням наступних завдань:

  • забезпечення необхідної звукоізоляційної спроможності;
  • забезпечення необхідної теплоізоляційної спроможності;
  • забезпечення необхідної світлопропускної спроможності;
  • забезпечення необхідного повітропроникнення;
  • забезпечення необхідного паропроникнення;
  • забезпечення необхідного водонепроникнення;
  • забезпечення необхідної стійкості до силових навантажень;
  • від вітру та вилому.


Мал. 2. Вузол бічного примикання віконного блоку з ПВХ-профілів до стінового прорізу з чвертю до стіни із легкого бетону (керамзитобетону) товщиною 350 мм


Мал. 3. Вузол бічного примикання віконного блоку з ПВХ-профілів до стінового прорізу з чвертю до стіни із керамічної цегли товщиною 510 мм

1.10 Результатом проектування є розрахункове обґрунтування, у випадку застосування вікон та зовнішніх дверей, які пропонуються, можливості досягнення в приміщеннях, що захищаються, гігієнічних вимог в конкретній ситуації.

1.11 При проектуванні вікон та дверей повинно бути враховано:

  • приведений опір теплопередачі згідно з ДБН В.2.6-31;
  • звукоізоляція згідно з СНиП ІІ-12;
  • освітлення згідно з ДБН В.2.5-28;
  • коефіцієнт загального свілопропускання згідно з ДСТУ Б В.2.6-20
  • паропроникнення згідно з ДБН В.2.6-31;
  • повітропроникнення згідно з ДБН В.2.6-31;
  • водонепроникнення згідно з чинною НД;
  • силові навантаження від вітру та вилому згідно з ДБН В.1.2.


Мал. 4. Вузол бічного примикання віконного блоку з ПВХ-профілів до стінового прорізу з чвертю до стіни із цегли товщиною 510 мм з зовнішнім утеплювачем із мінеральної вати товщиною 100 мм

2. Об`єктом стандартизації є норми, правила та вимоги щодо проектування монтажу та ізоляції віконних та дверних блоків під час улаштування вікон та дверей у стінах при будівництві нових та реконструкції і капітального ремонту існуючих будинків житлово-цивільного призначення.
Проект ДСТУ-Н встановлює правила улаштування вікон і дверей із блоків віконних та дверних із будь-якого матеріалу (деревина, алюміній, полівінілхлорид, сталь тощо) і конструктивного рішення. Норми і правила, викладені у проекті ДСТУ-Н, передбачають улаштування вікон та дверей в стінових огороджувальних конструкціях будь-яких типів (одношарових, одношарових з додатковим утепленням, тришарових) із бетону, цегли, керамзитобетону, ніздрюватого бетону, природного каменю та деревини.
Проект ДСТУ-Н включає весь комплекс робіт, пов`язаних з улаштуванням вікон та дверей (підготовчих робіт, робіт з проектування, безпосереднього монтажу віконних чи дверних блоків та подальшої ізоляції місць примикань до стін будинків).


Мал. 5. Вузол бічного примикання віконного блоку з ПВХ-профілів до стінового прорізу з чвертю до стіни із цегли товщиною 510 мм з внутрішнім утеплювачем із мінеральної вати товщиною 140 мм


Мал. 6. Вузол бічного примикання віконного блоку з ПВХ-профілів до стінового прорізу з чвертю до стіни із важкого бетону товщиною 350 мм з внутрішнім утеплювачем із мінеральної вати товщиною 170 мм

3. Проект стандарту було розіслано згідно технічного завдання до семи організацій. Отримано відгуки від семи організацій, всього надійшло 192 зауваження, з них відхилено 34.

4. Проект стандарту погоджено з МОЗ України лист №05.01-11-16/1373 від 12.10.2010 р. та МНС України лист №36/4/4940 від 30.07.2010 р.

5. Джерела інформації

  1. ДБН В.2.6-31:2006 Теплова ізоляція будівель
  2. ДСТУ Б В.2.6-11-97 Двері металеві протиударні вхідні в квартири. Загальні технічні умови
  3. ДСТУ Б В.2.6-15-99 Вікна та двері полівінілхлоридні. Загальні технічні умови
  4. ДСТУ Б В.2.6-23:2009 Конструкції будівель і споруд. Блоки віконні та дверні. Загальні технічні умови
  5. ДСТУ Б В.2.6-24-2001 Блоки віконні дерев`яні зі склопакетами. Технічні умови
  6. ДСТУ Б В.2.6-ХХ:200Х (EN 14351-1:2006, NEQ) Блоки дверні дерев`яні. Загальні технічні умови
  7. ГОСТ 30971-2002 Швы монтажные узлов примыканий оконных блоков к стеновым проемам. Общие технические условия
  8. СНБ 1.03.07-04 Заполнение оконных и дверных проемов. Производство работ
  9. СТБ 1484-2004 Строительство. Заполнение оконных и дверных проемов. Номенклатура показателей. Контроль качества работ
  10. Головна книга з монтажу. Вікна і двері із штучних матеріалів. Німецький інститут гарантування якості і монтажу (березень 2004 р.)
  11. Борискина И.В., Плотников А.А., Захаров А.В. / Проектирование современных оконных систем гражданских зданий, Киев, 2009, Издатель Домашевская О.А., 320 с.
  12. Безруков А.Ю., Миков В.Л. / Справочник замерщика, Санкт-Петербург, 2005, Межрегиональный институт окна, 240 с.
  13. Борискина И.В., Шведов Н.Д., Плотников А.А. / Том 1 Основы проектирования, Санкт-Петербург, 2005, Межрегиональный институт окна, 160 с.
  14. Борискина И.В., Шведов Н.Д., Плотников А.А. / Том 2 Оконные системы из ПВХ, Санкт-Петербург, 2005, Межрегиональный институт окна, 320 с.
  15. Инструкция по монтажу светопрозрачных ограждающих конструкций. Раздел Б Устройство монтажных швов в узлах примыкания оконных блоков к стеновым проемам. Система трехслойной изоляции, Москва, 2007, ООО «Тремко илльбрук», 36 с.

О.П. Московських, керівник відділу обладнання,
оздоблення, випробувань та атестації конструктивних елементів будівель ПАТ «КиївЗНДІЕП».
За матеріалами доповіді на VIII міжнародному конгресі «Вікна. Двері. Фасадні системи. Архітектурне скло», м. Київ, січень 2011 р.

Найдите все свои архитектурные решения через OKNA.ua: Нажмите здесь чтобы зарегистрироваться. Вы производитель и хотите наладить контакт с клиентами? Кликните сюда.

Новое и лучшее