Проект ДБН “Будiвельна теплотехнiка”

Страница 1 из 11
13782
Житлово-комунальне господарство України є одним із найбільш енергоємних секторів національної економіки, тому особливу увагу слід наділяти методам нормування та розробки теплоізоляційних характеристик огороджувальних конструкцій будинків. Недосконала нормативна база по теплотехнічним показникам та по методам проектування приводить до значних економічних витрат на поліпшення теплових умов в уже споруджених будинках та під час їх реконструкції. У зв’язку із цим виникає необхідність в упорядженні чинної в Україні нормативної документації в галузі будівельної теплотехніки, перегляді й внесенні змін до державних норм і стандартів стосовно сучасних енергозберігаючих вимог до будівель, конструкцій і матеріалів, і узгодженні їх із міжнародними нормами й новими державними стандартами, що розроблені на цей час в Україні.
В наших статьях (див. № 2/2004 та № 3/2004 журналу “Окна. Двери. Витражи”) наведено обрунтування необхідності підвищення нормативних вимог до теплоізоляційних показників огороджувальної оболонки будинків в цілому та світлопрозорих конструкцій в частковості. Проблема рівня теплозахисту будинків пов’язана з екологічною проблемою довкілля. Витрати на опалення будинків з низькім рівнем теплоізоляції огороджувальних конструкцій обумовлюють високі екологічно небезпечні викиди при виробництві енергії. Підвищення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій будинків та споруд приведе до зниження тепловитрат на їх опалення й, як наслідок, до зниження негативного впливу на довкілля.
Доопрацювання нормативного документу направлене на оптимізацію показників теплоізоляції огороджувальної оболонки будинків та регламентації показників, що обумовлюють тепловий комфорт приміщень, з урахуванням призначення будинків та сучасних конструктивних рішень зовнішніх огороджень.
У документі визначаються вимоги до теплозахисних характеристик зовнішніх конструкцій будинків у залежності від їх призначення, допустимі питомі тепловитрати будинків у залежності від кількості поверхів та призначення.
До Вашої уваги надається проект ДБН (в наданій редакції міститься в повному обсязі основна частина документи та додатки, що мають відношення до свтлопрозорих віконних конструкцій), що зараз проходить опрацювання в інститутах та будівельних фірмах України. Після аналізу зауважень і пропозицій фахівців, які, ми сподіваємось, висловлять і читачі журналу, буде розроблена остаточна редакція ДБН, що подається на затвердження Держбудом України.

Г. Фаренюк
керівник розробки, к.т.н.

ПРОЕКТ
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
БУДІВЕЛЬНА ТЕПЛОТЕХНІКА

Норми поширюються на будинки та споруди, що обігріваються, при новому будівництві та при реконструкції й капітальному ремонті (термореновації, термомодернізації та термореконструкції).
Норми встановлюють вимоги до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій (поелементні вимоги) будинків і споруд, порядок проведення розрахунків при проектуванні теплоізоляції будинків та споруд та вимоги до теплотехнічних характеристик будинків і споруд в цілому.
Терміни та визначення, що використовуються в нормах, наведені в Додатку А.
Перелік нормативних документів, на які є посилання в нормах, наведений у Додатку Б.

1. Загальні принципи проектування теплоізоляції будинків
1.1. Норми встановлюють мінімально допустимий рівень теплоізоляції будинків при їх проектуванні. За узгодженням з замовником (споживачем, інвестором) рівень теплоізоляції будинку, що проектується, може перевищувати нормативні показники.

1 2 3 4 5 Следующая

Нормативные документы
Пропозиції Міністерства з питань надзвичайних ситуацій щодо протипожежного захисту висотних житлових будинків з умовною висотою понад 67 м
Словарь
Русско-английский словарь терминов
Спецификация Стандартизация
Нормативная документация на листовое стекло в Украине
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua