Пропозиції Міністерства з питань надзвичайних ситуацій щодо протипожежного захисту висотних житлових будинків з умовною висотою понад 67 м

Страница 1 из 8
8712
На підставі даних пропозицій Державний комітет з архітектури і будівництва розробляє відповідні будівельні нормативи, в тому числі, зі зведення будівель вище 35 поверхів

1. Загальні положення
1.1 Проектування висотних житлових будинків з умовною висотою * понад 67 м слід:
— здійснювати за індивідуальними технічними умовами;
— виконувати тільки організаціям, що мають спеціальний дозвіл Держбуду України.
1.2 Під час проектування житлових висотних будинків необхідно враховувати небезпечні фактори, викликані надзвичайною ситуацією, у т.ч. пожежею.
При розрахунку будинків на впливи, викликані надзвичайними ситуаціями, слід керуватися ГОСТ 27751-88.
1.3 У якості одного з вертикальних навантажень слід приймати навантаження від аварійно-рятувальної кабіни пожежного гелікоптера.
1.4 Відстань від житлового будинку з умовною висотою 67-100 м до найближчого пожежного депо слід передбачати не більше 2 км, а від будинку висотою понад 100 м — не більше 1 км. Під час вибору земельної ділянки у складі проекту обов’язково передбачати на вказаній відстані пожежне депо, оснащене спеціальною технікою, а у разі наявності існуючого депо — доукомплектування його спеціальною пожежною технікою, за узгодженням з Держпожбезпекою МНС України та територіальним органом держпожнагляду.
1.5 Житлові будинки умовною висотою понад 67 м поділяються на будинки класу А (умовною висотою 67 м < Н < 100 м) та класу Б (умовною висотою 100 м < Н < 150 м).

Під час проектування житлових висотних будинків необхідно враховувати небезпечні фактори, викликані надзвичайною ситуацією, у т.ч. пожежею.
При розрахунку будинків на впливи, викликані надзвичайними ситуаціями, слід керуватися ГОСТ 27751-88.

2. Планування території
2.1 Для забезпечення під’їзду пожежних машин до житлових будинків слід влаштовувати кругові проїзди з твердим покриттям шириною не менше 6 м на відстані 8-10 м від зовнішніх стін висотної частини будинку. Доступ пожежних (із пожежних автодрабин, автопідйомників та ін.) слід забезпечувати в кожну квартиру нижнього протипожежного відсіку житлової частини будинку.
2.2 Конструкцію дорожнього покриття пожежного проїзду слід проектувати на розрахункове навантаження від автодрабини або автопідйомника навантаженням не менше 16 т на вісь. Під час використання покриття підземних споруд або стилобатів для під’їзду пожежних автодрабин та автопідйомників ці конструкції слід розраховувати на навантаження від найбільш важких автомашин (масою 43 тон).
2.3 Наскрізні проїзди скрізь будинки передбачати висотою не менше 4,5 м і шириною не менше 3,5 м.
Місця під’їзду до будинку пожежних машин відмічаються маркуванням.
2.4 Наскрізні проходи через вхідну групу житлових будинків передбачати на відстані не менше 100 м один від одного, якщо мережа зовнішнього водопроводу з пожежними гідрантами прокладена з боку одного з фасадів.
2.5 На прилеглій до житлового будинку території на відстані не більше 500 м передбачати майданчик для посадки пожежного гелікоптера та додаткове освітлення на випадок використання його в темний час доби.

3. Планувальні рішення будинків
3.1 Проектування висотних житлових будинків слід здійснювати відповідно до діючих будівельних норм, як для житла підвищеного рівня комфортності *.

* Примітка. Житло підвищеного рівня комфортності — це житло, в якому під час сплати комунальних послуг враховуються витрати на утримання інженерних протипожежних систем, ліфтів для траспортування пожежних підрозділів у працездатному стані та на утримання персоналу диспетчерсько-технічної служби тощо

3.2 У підвальних і перших поверхах будинку допускається розміщувати автостоянки для особистих легкових автомобілів жителів відповідно до вимог ДБН В.2.2-9-99 (додатку Е) та ВСН 01-89.
3.3 У вестибюльній групі приміщень на першому поверсі слід передбачати приміщення для диспетчерської (пожежного поста). Диспетчерську слід проектувати впритул до зовнішньої стіни з природним освітленням і виходом безпосередньо назовні.

1 2 3 4 5 Следующая

Словарь
Русско-английский словарь терминов
Спецификация Стандартизация
Нормативная документация на листовое стекло в Украине
Спецификация Стандартизация
Новый Российский СНиП 23-02-03 “Тепловая защита зданий”<
Комментарии
Loading
E-Mail:
следить за ответами
Окна
Металлопластиковые окна
Алюминиевые окна
Деревянные окна
Стеклопакеты
Услуги
Ремонт окон
Монтаж пластиковых окон
Утепление фасадов
Устройство откосов
Аксессуары
Подоконники
Москитные сетки
Отливы
Вертикальные шторы-жалюзи
Двери
Входные двери
Межкомнатные двери
Противопожарные двери
Автоматические двери
Фасады
Светопрозрачные фасады
Зимние сады
Алюминиевые фасады
Навесные фасады
Системы (бренды)
Профили
Фурнитура
Оборудование
Стекло и заполнение
Армирующие профили
Уплотнители
Крепеж
Программное обеспечение
Энергоэффективность
Калькулятор энергоэффективности окон
Подбор окон по энергоэффективности
Статьи об энергоэффективности
Калькулятор окон
Расчет стоимости окон
Расчет ветровых нагрузок на окна
Расчет энергоэффективности
Библиотека
Объявления
Тендеры
Добавить компанию
Объявить тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтов
Акции и скидки
Видео
Выставки
Карты
Новости
Объекты
Профильные системы
© 2018 OKNA.ua, ООО «Экодар». Все права защищены. Пользовательское соглашение
Карта сайта okna.ua